Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Миша »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Хора, обяснявала съм милион пъти и пак ще обясня, имаме цял раздел с подобни теми, от сеитба на семена , разсаждане, неприятели и т.нат, бях почнала и тема за новите препарати , ама никой не поглежда там .Разберете, болестите,неприятелите, принципите на торене са едни и същи за всички растения, или почти едни и същи, не може за всяко растение да се пише отделно в началото на темата, ще стане още по-голяма каша , а и няма кой да стои и да отсява всичко лъжичка по лъжичка , когато някой вече се е постарал да направи цяла тема
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 5091

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Deleted User 5091 »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Подкрепям предложението на сюзан. Преди време, когато бях новак дадох същото предложение. Този, който отваря нова тема да има ангажимента/препоръчително заради удобството/ да напише нещо кратко като въведение за растението. Бях дала много добри примери, защото това е правено в миналото от някои хора. След като не се прие, аз си се справям с информация в мрежата, но ако искаме наистина по-прегледен вид на темите би било добре.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

Нали уж все се казва, че форума не е енциклопедия, а май пак това се цели.
Ако тепърва се поправят първите мнения във темите за всяко растение, то трябва някой да седне да си поиграе на копи/пейст от гугъл. На мен никога не ми се е налагало да го търся това в първото мнение, ако ми е трябвало нещо, то е да видя зоната, която се открива от раз в гугъл. Това също няма как да бъде в първото мнение, защото примерно кампанулите в зависимост от сорта са различни зони, а темата за кампанулата е една.
Просто не виждам кой ще седне да си играе да ги вкарва тези неща във всяко първо мнение.

Другата страна на въпроса е, поне мое мнение, че който иска да е градинар, да знае как правилно да се грижи за растенията си, трябва да седне и доста да чете, никой новак да не си мисли, че ако е синтезирано инфото в първо мнение и вече знае всичко. Аз чета усърдно какво ли не в последните 3 години и пак почти нищо не знам.
Има теми от по 200 и нагоре страници, визирам мушкатото, защото като се запалих по мушкатата и я изчетох от началото до края за 2-3 седмици. Научих доста, но и опита учи, не само теорията.
В доматената тема също-чела съм я 2 пъти от началото и ето тази година ми се разболяха всички домати.

А за торенето има много и все полезна информация в специализиран раздел, който иска да чете там, няма нужда това също да се пише отделно във темата за всяко растение.
Deleted User 5091

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Deleted User 5091 »

Не се разбираме явно.
Кратка встъпителна информация не е енциклопедия. На мен не ми пречи нищо да не се пипа, но защо ли тогава е отворена текущата тема :hmmm:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

И на мен не ми пречи и в двата случая, но исках да кажа, че това ще отнеме доста време, ще е почти излишно, защото повечето хора не четат, а питат направо. Не всеки има време да чете, други пък ги мързи :)
Ако инфото за дадено растение е от опит и са споделени някакви тънкости, е друга тема.
Ако е копнато от гугъл каква ще е разликата дали ще напиша "кампанула" в търсачката на форума или в гугъл?
Та така :nod:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от краси кубарелова »

Аз търся информация в Гугъл, във форума може да допълня нещо. Харесва ми общуването и снимките на красиви градини и цветя. Поръчките няма време да прочета и осмисля, обикновено преписвам от някоя видна градинарка. Добре си е така всичко. Искам да благодаря на хората, които с безвъзмезден труд чистят, подреждат ношия форум, на Гео, която го популяризира във ФБ. Това е време, което те ни подаряват, благодарна съм им. :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7305
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 755 пъти
Получил благодарност: 1385 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от ljuboznatelna »

Не всички се нуждаят от инфо в първо мнение, но пък в темата за лалетата Лалетата - грижи и садене /вадене, първите няколко мнения са изключително ценни, защото дават представа кои лалета става да не се вадят и кои си искат вадене, нещо, което в интернет не е лесно да се намери. За такава информация става въпрос, сдъвкана :)
А ако някой от пусналите темите иска да има, да я напише, модераторите могат да я качат. Редно е този, който е пуснал темаата, да се погрижи да е максимално изчерпателна.
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 648
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 94 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Angelina_S »

лалесъм написа:Може ли някой да разясни как се постига това, че авторката нещо напоследък я няма да я питам директно.
Angelina_S написа:Изображение
За мен това е най прегледния начин да се качват повече снимки, вместо да се ограничава броят им в мнение :nod:
Ей ме, Лаленце! :liubov:
Изкърпвам си пропуските и чета във форума, щото юли месец пях, пях, пях и пътувах. После август се наложи да поработя по основната си професия, забатачих градината (естетически) и... сега съм се "скрила" за няколко дни от компютърно бачкане, прекрасното е, че днес не вали, та... количката и инструментите ме чакат отвън и тръпна!

Люб, прекрасна тема! :liubov2:

Сега за тия "каталожни" снимки или иначе казано thumbs/thumbnails.

Логиката е същата, както в поста на Гео.
Ето, написах една прегледна инструкция:
КАК КАЧВАМ МАЛКИ СНИМКИ С ЛИНК КЪМ ГОЛЕМИ

Тя е за албуми в Google.
Със snimka.bg беше по-óправно, но аз отдавна не съм я ползвала като платформа.
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
лалесъм

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от лалесъм »

Ангелина, изключително изчерпателно и нагледно, направо си перфекционист :liubov2:
Благодаря много :tzvetentze: и изключително се извинявам, но надали ще се заема :snif:
Явно ще предпочета самоограничението на брой снимки в един пост :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1037 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Мария Николова »

"Излез Мария Николова" - "Влез".

Задължително ли е да се подчиняваме на опцията "Излез" всеки път, когато затваряме прозореца на Хобикафе?
Какво става, ако не я приложим?
Аз не я прилагам и за 3 секунди след събуждането на компа, съм в Хобикафе. Не търся в Гуглето Хобикафе. Не се регистрирам при всяко влизане. И нищо не е станало. Нищо лошо. Независимо дали са изминали 10 часа или 30 дена от последното отваряне на форума.
Без тази опция, само дето няма да можете да преминете към инкогнито "скрит", или да се престорите на "гост", ако не искате да ви виждат.
Или ако компютърът ви се ползва И от други хора, които не искате да имат достъп до Хобикафе като потребители. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”