Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от calico »

Либре, ама как ще затваряме някои теми още на 50 стр.?? ;)
Ми то като пуснахме темата за рози и още на пъпки тя стана 10-15 стр, а дори не беше пика на първия цъфтеж. Ей и сега е близо 90 стр. , пък още не се е развихрил втория, третия цъфтеж, есенните неща...
50 стр. етвръде малко за теми в които има снимки
а Хобикафе без снимки е просто едното нищо

иначе съм съгласна с всички предложения на Люб. :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от libra »

Aз предложих на 50 стр. или по години.
лалесъм

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от лалесъм »

Може ли някой да разясни как се постига това, че авторката нещо напоследък я няма да я питам директно.
Angelina_S написа:Изображение[/url] Изображение Изображение Изображение Изображение [url=https://lh3.googleusercontent.com/tmsbc ... h768-rw-no]Изображение
За мен това е най прегледния начин да се качват повече снимки, вместо да се ограничава броят им в мнение :nod:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от sofy »

Лаленце не виждам снимките :eeeh: , но си спомням,че много исках да кача някои от последните снимки на Angelina_S в "Най-красивите ни снимки" и не можах, защото бяха с едни дъъълги текстове и не улучвах точната снимка, (не че всичките не заслужаваха, ама си имах любими ;) )
bell

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от bell »

Лаленце, това и аз си го мислех, но не знаех как става. Виждала съм го, че и Влади ги качва така :hmmm:
А, иначе за качването в едно мнение на 5-6 снимки съм съгласна. Щом по-малко товари страниците и по-бързо зарежда ще го правя вече така.

Калико, хубаво е да се опресняват някои теми. Обърни внимание на "Има ли рози, има и проблеми ", която е към 200 стр. от 2010 г. Сигурна съм, че за 6 години нещата са се променили и доста от препаратите вече са различни или поне са се променили. Мисля, че Роуз беше казала, че е хубаво накои да обобщи на първа страница, кое и как е добре за пръскания и болести.
Роза - търси се сорт е към 300 стр. прекалено голяма
Набелязваме рози за нови поръчки е над 200 стр. от 2010. С днешна дата набелязването е на съвсем нови сортове.
Розите - технология за засаждане и грижи е към 200 стр.
Дейвид Остин и други английски рози - също е към 200 стр., и тя може да се поднови.
Резитба на рози над 100 стр.
Представяш ли си да ги изчетеш всичките.
Би било хубаво да се обобщи на първа страница какво и как...но, затова си трябва време, напр. за засаждането и грижите, за утвърдените Остин сортове, спомням си, че Дал беше правила хубав списък, който може да се допълни.
Какво ще кажете зимата да запретнем ръкави и всеки да хване по една от по-тежките теми за ушите и да я обобщи в една страница за удобство и да се пуснат нови. :hmmm:

Който му е интересно може да си отваря старите теми и да си чете.
За текущите теми няма нужда - примерно Рози2016 или Клематиси 2016. То, е ясно, че те е хубаво да се пълнят и да са си за целия сезон. А, другите не са толкова обемни.

Мен темите и така не ми пречат, защото знам кое къде е, но си мислех, за по-новите хора да е по-прегледно.
Както решите :tzvetentze:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от d_vitanova »

А като пуснеш нещо за търсене и в старите /затворени/ теми ли ще търси или само в отворените?

Извинете ме за тъпия въпрос :oops:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от къщичка »

Търсачката е за целият форум, независимо дали е отворена или затворена темата :dovolen:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от сюзан »

Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Tanet »

Пак споделям, че тези общи неща като торене, пръскане е добре да са в заковани теми най-отгоре в съответния раздел, които няма да потъват . В тях няма да се пише само ще се допълват новостите.Така няма да се налага всеки път като се пуска нова тема да се копират тези неща от старата на първа страница.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Да ни е лесно и приятно да четем и общуваме

Мнение от Гео, граф »

сюзан написа:Мисля, че ще е много полезно, ако в началото на темата (особено на тези за различните растения) има някои общи неща - време и начин на засаждане, грижи, торене, неприятели, сортове и пр. Ще бъде голямо улеснение. В някои теми това го има, но не във всички.
Може би на някой това ще му се стори излишно, но за начинаещите ще е много удобно и полезно.
А идеята да споделите различни трикове за улеснение, е чудесна.
Сюзан е много права и има такива теми от времето, когато пионерите на форума са пускали нови теми. Сещам се за темата Кампанула, в която на трето-четвърто мнение Блу скай е сложила толкова подробна информация, че и до днес си я отварям, за да чета. То вече почти не останаха китки за представяне де, но все пак е добре нова тема за ново растение да започва с макар и малка статия, например Индийски люляк или Вероника да речем. При едно подобно скорошно разискване Ботан каза, че няма кой да се занимава с това, но фактическото състояние на някои теми показват, че все ще се намери някой (включително и самия Ботан :hihihi: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”