Какво мислите за лицемерието?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
krisi
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:57

Какво мислите за лицемерието?

Мнение от krisi »

Вчера имах случка в работата, която ме потресе - присъствах на разговор между двама души, които демонстрираха помежду си много добри участва, а когато единият си тръгна, другият - пред мен - го описа по начин , който не ми се иска да повтарям - с възможно "най-черните" краски

Интересно ми е какво мислите по въпроса, случвало ли ви се е, оправдавате ли такова поведение, може ли след това да имате доверие на такъв човек, да работите с него или ния?
krisi
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:57

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от krisi »

само да уточня, че един от проблемите, които ми възникват в случая е - как аз да съм сигурна, че той/тя не прави същото в мое отсъствие?
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от Satori »

krisi написа:само да уточня, че един от проблемите, които ми възникват в случая е - как аз да съм сигурна, че той/тя не прави същото в мое отсъствие?
Е, за какво ти е да си сигурна? ;)
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от ravik »

Ами да, правят го. :) Ама карай, светът е пъстър и това му е хубавото. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от lila »

krisi написа:Вчера имах случка в работата, която ме потресе - присъствах на разговор между двама души, които демонстрираха помежду си много добри участва, а когато единият си тръгна, другият - пред мен - го описа по начин , който не ми се иска да повтарям - с възможно "най-черните" краски
Интересно ми е какво мислите по въпроса, случвало ли ви се е, оправдавате ли такова поведение, може ли след това да имате доверие на такъв човек, да работите с него или ния?
Опасявам се, че във фирмата в която работя това е практика :lol: как да работиш с тези хора - ами просто си вършиш работата. Ти си там, за да си изкараш - как се казва - прехраната. Аз лично гледам на колегите си като на хора, с които трябва да се свърши определена работа, интересува ме доколко прфесионално подхожда човека и не навлизам в детайли от личния си живот. Колкото по-малко знаят, за по-малко има да приказват. По този повод, в началото един колега ми каза че съм голяма кучка - гонела съм само работата :lol: Там приятели нямам. То на мен и приятелите ми се броят на пръстите на едната ръка, ама поне са читави хора. Но това е друга тема. Да ти напомня една много стара приказка - "уважение всекиму, доверие никому" - тя най-ясно описва БГ-манталитета за мое съжаление. ;)
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от paju4eto_Ligla »

krisi написа:само да уточня, че един от проблемите, които ми възникват в случая е - как аз да съм сигурна, че той/тя не прави същото в мое отсъствие?
Може да си сигурна само в едно - че го прави :evil:

И аз вчера имах разговор на тема лицемерие, макар и доста по-абстрактен. Защитавах тезата, че след като така или иначе ни се налага да сме - и то не малко - лицемерни в ежедневието си, на работа и въобще във всяка официална ситуация, можем поне да направим всичко възможно да не си губим времето за подобни взаимоотношения, когато става въпрос за приятели, близки и свободното ни време.

А иначе...в работата е неизбежно. Лицемерието, имам предвид. Обратното би означавало човек да има непрекъснати пререкания. :? Този факт е едно от нещата, които все повече ме убеждават, че би било добре, ако има как да не работя с много хора...и за предпочитане такива, които аз сама съм избрала.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от DOBI »

Съгласна съм с тезите ти Паюче!Наистина хубаво би било поне с приятелите да бъдем искренни!То за колегите аботата е ясна!
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от dora »

Сигурно никога няма да свикна с това - лицемерието.
Не , не съм ангел и е ясно ,че и аз съм казвала нещичко по адрес на друг в негово отсъствие. :oops:
Ще ви споделя обаче , че откровенността ми е коствала няколко приятели.
На работа ,там сякаш лицемерието е част от длъжностната характеристика. :twisted:
В началото мислех ,че приятелските отношения са най-добрия вариант за колеги .... е ,не е така.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от nelumbo »

лицемерието е човешката черта, която най-силно ненавиждам! винаги казвам откровеното си мнение, парадоксалното е, че с това губя уважението на хората. но понякога няма как да премълчиш, налага се да кажеш нещо. е, зад гърба на хората наистина може да не говориш, не се налага. и аз съм изгубила някои приятели, имала съм и колеги, дето не са ме обичали заради прямотата ми... но, защо ли, не ми липсва обичта на точно такива хора 8-)
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Какво мислите за лицемерието?

Мнение от 5ia »

Лицемерието води в моята класация за най-гадни недостатъци! Ако някой излъже, или открадне, или нещо си.....може да изсмуче от пръстите си някакво извинение. За лицемерието извинение няма. А що се отнася до работата, Паяче, струва ми се, че не говориш само за това. Да търпим някого и да се съобразяваме с него, защото се налага по служебни причини - не, това не е лицемерие. Това си е работа. Но пък вЕрно, че голям процент от хората са лицемери, и няма как да работиш, и да не се натъкнеш на стадо такива.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”