Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др.

Публикувай отговор
Аватар
Fuchsia
Кафе с мляко
Мнения: 224
Регистриран на: Окт 17, '14, 14:39

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Fuchsia »

Руме, Силве фускиите са ви страхотни! Целите са в цвят. :ieeee:
Моите тази година се пообъркаха. Наложи се да ги преместя на по-студено място и дадоха назад.
http://zizi69ti.snimka.bg/?profile,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от rumeto »

Изображение Изображение Значи, за фуксиите ,мястото се търси.И аз така правя.И друго забелязах.Слагам в кошница ,курдисвам под асмата на сянка и си викам.....А , тука е екстра,сянка е .Да ,но не е и точно така.Като почнат големите жеги и самия топъл вятър ги мори.При мен най-добре се чувстват на тези стелажи на стенага .Имам 3 по стената.Специално за обичките са ми. Това е техния дом.Там са добре.Малко по трудно се поливат.Просто стената отзад малко ги пази от горещото ,държи хлад , иначе изложението е североизток Изображение
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Asarina »

Нищо не разбирам от фуксии...
Но преди 2-3 седмици от Т-маркет купих една почти погинала дребосъчка.
Сега е цъфнала и много ме радва!!! :liubov2:
Изображение

Разбира се има белокрилки.
Изкъпах я със сапунена вода и се чудя, ако я напръскам с ламбада - инсектицид с който пръскам розите, какво ли ще стане.....
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Албена »

rumeto ,прекрасни фуксии :daaa: При какви условия ги отглеждаш през зимата? Аз имам само две и също са на североизток и им харесва. :D При мен проблемите се появяват през зимата и обикновено не дочакват пролетта. :snif:
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от rumeto »

Зимата се чувстват най добре на светло и хладно място.Пак се поливат,но много рядко и по малко.Ако са на земята е добре да се сложат на някаква подложка за изолация.Например стереопор.Ако са на равтове,няма нужда.Наглеждат се ! Не се изоставят,без контрол ! Може да се поорежат ,а може и така да останат до пролетта,ако са малки.Оснавна причина за загуби са студено,тъмно и много влажно.Една година ги оставих в мазето на село.Резултата беше....Тотална щета .Вече зимата са на много светло ,неотопляемо помещение.Някъде бях пускала снимки на фукссиите ми през зимата.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Албена »

Благодаря ,Руми! Проблемът е ,че нямам неотопляема стая.Тази зима ще ги сложа на стълбището. :nod:
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от rumeto »

Ето от днес снимки на любимките ми.Почнаха жегите и веднага им се отразява. Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Тази е от Т Маркета при нас.Беше една измъчена,но сега си заприлича на фуксийка.Хубавка е.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от bibi »

Руми,прекрасни фуксии.При мен това цвете се мъчи и вече тотално се отказах от него.
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от Iliana59 »

Прекрасни са Руми!
При мен сега започват
Изображение
Изображение
Изображение Изображение
Благодаря на Нели и Дара :tzeluvka:
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Фуксия /Fuchsia/ - размножаване, отглеждане, торене и др

Мнение от rumeto »

Илиянка, тази първата е хубава,но капризна.И аз я имам.Мисля,че е Bella Rozela.Хич не обича слънце.Макар и за малко.Бързо и пожълтяват листата.Последната Маринка,на нея и почервеняват листата от слънцето.Ето я мойта.Вече почва да цъфти,но листата са и почервеняли.Но е хубава. Изображение Тези дни от жегите реших късно след обяд да ги разхладя с маркуча на мъгла и ги напръсках.Мисля,че добре им се отрази.Абе каприззни са си.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”