Автоматична поливна система

Публикувай отговор
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

didak написа: Ако наистина в имота влиза 1/2 вместо 3/4 поцинкована, то единственото което межеш да направиш е да не слизаш под този размер като вътрешен диаметър, докато не стигнеш до връзката към разпръсквача, а този ф25 HDPE се оказва малко излишен. Пробвай така, дано да стане. Скромното ми мнение е (това не ми е професия), че няма да се получи и ще трябва да направиш 6 кръга (т.е. пет за райграса).
В имота влиза 1/2 поцинкована тръба която е доста стара. След преговори с ВиК реших да подменя основния водопровод с 3/4 HDPE тръба. Ще преправям сигурно малко и захранването за поливната система (ще сменя всички тръби с 3/4 HDPE) След тестовете се оказва че когато пусна Rain Bird 5004 4 бр. с дюза номер 1,5 не достига налягане да може да вдигне разпръсквача. След помощ от моя страна започват да пръскат и налягането е 1,7 атмосфери. Направих и тестове само с два разпръсквача Rain Bird 5004 с дюза номер 2 тогава налягането е 3 атмосфери. Със дюза номер 2 се получава доста по добро поливане. При Rain Bird 1804 със ротиращи дюзи няма проблеми там налягането е 4 атмосфери но не може да стигне повече от 5 метра може да е имало лек насрещен вятър. Най лошо е положението със дюзите тип спрей там налягането е малко над 1 атмосфера. Надявам се нещата да се оправят когато сменя централната тръба с 3/4. Макар че се зачудвам защото ще имам същото налягане предполагам но дебита ще е по голям. Това е за сега когато съм готов ще пиша пак.
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от didak »

Нещата се изчитват едно по едно и накрая ще стане :daaa:
Проблема ти е дабита, който при сегашната конфигурация (брой и тип дюзи в кръг) не е достатъчен. След смяна на основния тръбопровод би трябвало да има сериозно подобрение, макар че и тогава спрей дюзите (които по принцип изискват голям дебит) може да не покрият желания радиус.
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

Спрей дюзите ще ги махна не ми харесаха. :ieeemyzh:
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Автоматична поливна система

Мнение от janethd »

http://domshop.bg/product/10532/razpras ... matic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
А знаете ли нещо за това,че обмислям да си го купувам
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pepina »

Тук как се развиват нещата? Тъкмо се надявах да прочета нагледен урок от А до Я, а то - донякъде ;)
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

pepina написа:Тук как се развиват нещата? Тъкмо се надявах да прочета нагледен урок от А до Я, а то - донякъде ;)
Тези дни ще напиша за развитието на поливната система. От ремонти не остава време.
Изображение
View My Video
elfy

Re: Автоматична поливна система

Мнение от elfy »

Ей на това му се казва английска морава :potekoha: Браво :daaa:
Аватар
silvana
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 16, '15, 02:08

Re: Автоматична поливна система

Мнение от silvana »

Всичко тук изглежда много сериозно. А може ли някой да ми препоръча, как ръчно да си изработя капково напояване за цветя в саксии? Тъй като, всичките ми цветя лятото изсъхват, защото нямам време често да ги поливам. :oops:
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Автоматична поливна система

Мнение от pgplamen »

Всичко вече е готово. Всички тръби са сменени с 3/4. Централния водопровод в началото беше половин цол но трябваше да има доста кръгове. Сега след като смених тръбата на централния всичко си дойде на място. Налягането и дебита вече са достатъчни и първи кръг с 4 броя дюзи Rain Bird 5004 работи без проблеми. За останалите кръгове положението е същото има огромна разлика след смяна на централния водопровод.

Тревата е засята отдавна.

Изображение

Поливната вече е готова.

Изображение

Поливната система в действие.

Първи кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;

Втори кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;

Трети кръг

" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Автоматична поливна система

Мнение от zeleno »

" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”