Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
Теодора М
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 31, '16, 15:23
Местоположение: Добрич

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Теодора М »

Теодора М написа:Каква е причината за това състояние на листата?
Аватар
Теодора М
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 31, '16, 15:23
Местоположение: Добрич

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Теодора М »

Изображение
Аватар
Теодора М
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 31, '16, 15:23
Местоположение: Добрич

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Теодора М »

Изображение
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

Мария Николова написа:Саше, глицинията ти е като лилаво облаче, което бавно като перушинка е падало към земята, харесало е градината ти и е останало в нея да виси на педя-две над земята. :sheart: :sheart: :sheart:
Много ми харесва и глицинията на Сашето ,и твоето Мери одухотворено описание,три пъти си го препрочетох!!! :P :P :P
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

лалесъм написа:За първи път от близо 10 години глицинията ми изкарва листа заедно с цъфтежа и не е обичайната приказна гледка :snif: Или е от сбърканата пролет, или от бомбастичното й семеотдаване :hmmm:

Изображение
Лаленце,така ли ми се струва или страда от хлороза на листата? :hmmm:
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

Теодора М написа:Изображение
Ами тези кафяви точки-поради честите валежи нещо гъбично е вероятно,напръскай със широкоспектърен фунгицид-Топсин,Бай Фидан,Куадрис.Не знам дали е удачно по това време на годината да се включи и медосъдържащ препарат. :hmmm:
Аватар
Теодора М
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 31, '16, 15:23
Местоположение: Добрич

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Теодора М »

Дано се съвземе.15гр на 10л?-топсин
лалесъм

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от лалесъм »

незабравка написа:
лалесъм написа:За първи път от близо 10 години глицинията ми изкарва листа заедно с цъфтежа и не е обичайната приказна гледка :snif: Или е от сбърканата пролет, или от бомбастичното й семеотдаване :hmmm:

Изображение
Лаленце,така ли ми се струва или страда от хлороза на листата? :hmmm:
Не, Незабравче, това са новите листенца - винаги са нежно зелени при появяване и после потъмняват :nod: Почвата ми е толкова кисела, че ако нещо пожълтява значи, че си отива, а не че е хлорозно ;)
Някой беше попитал проблем ли е при глицинията множеството семенаци. Тази година за първи път от близо десетина години моята вистерия изхвърли много семена и сега като плевя постоянно намирам покълнали семеначета. Ами, лесно се разпознават, лесно се вадят, на мен не са ми проблем ама и не съм от най-перфектните градинари дето не търпят плевелче да няма :nod:
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 603
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от dany »

Моите 2 бр. глицинии са със светлозелени листа и не се повлияват от пръскане и поливане с Тензо-желязо. Имат растеж, но е слаб и не цъфтят. Торени са с комбиниран тор -Яра мила и са в близост до иглолистни, които пък торя с тор за иглолистни. Така вече 2 години. Явно не е само липса на желязо?! С какво друго да пръскам и/или поливам?
незабравка

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от незабравка »

Теодора М написа:Дано се съвземе.15гр на 10л?-топсин
10 гр,на 10 л-листно пръскане,15 гр ,слагам,когато правя почвено третиране :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”