Tracheolospermum

nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

аз пък се колебая между Jasminum beesianum и Tracheolospermum, смятам да забуча един в градината, но нямам представа кой е по-издържлив и за предпочитан
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Tracheolospermum

Мнение от Виола »

nely.59 написа:аз пък се колебая между Jasminum beesianum и Tracheolospermum, смятам да забуча един в градината, но нямам представа кой е по-издържлив и за предпочитан
Jasminum beesianum го дават за зона 7а,
Zone 7a: to -17.7 °C (0 °F)

докато Trachelospermum jasminoides е за
Zone 8a: to -12.2 °C (10 °F)

Jasminum beesianum от къде може да се намери? :hmmm: Видях, че има и с червени цветчета.
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

Jasminum beesianum - розов го има в един разсадник в Пловдив, не знам дали е частен, но си поръчвам от там по телефона ,вече съм си купила няколко растения от там и съм очарована от вниманието ,но най-вече от начина на опаковане при доставката и най-вече от самите растения, здрави ,големи и добре отгледани,за цените които предлагат , дано все така да работят хората , не на всякъде е така ,а
Jasminum beesianum -червен го имаше в разсадника в Сарафово, но за там не мога да кажа такива хубави думи ,въпреки че ми е много близко ,предпочитам да си купя здрави растения, макар и по Еконт
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Tracheolospermum

Мнение от Виола »

Нели, кой е разсадника в Пловдив?
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

не знам име ,имат обяви в продавалник, пише Индустриална зона - Тракия ,гр. Пловдив http://olx.bg/ad/pasiflora-himalayski-k ... 5pZRk.html" onclick="window.open(this.href);return false;,имат неща които не са обявени

утре ще получа жасмина и ще го покажа, бяха много любезни ,казаха че бил огромен :ieeee:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Tracheolospermum

Мнение от Виола »

Благодаря ти много! :tzvetentze:
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

и аз благодаря , за информацията, която ми додохти за жасмините, като прочетох вече бях поръчала и реших да сменя на розов ,като по студоустойчив, така ви разбрах, но вече бяха го пратили ,иначе нямаха нищо против, аз нищо не разбирам от жасмини ,насъбрала съм тука няколко вида ,но все не са ми подходящи, единия се оказа стаен, другия уж градински -жълт но нещо не ми харесва, третия му викат жасмин пък бил булчински венец , макар че е много хубав , сега си взех от белия Tracheolospermum ,той май е ринкоспермум жасминоидес трахелоспермум, да ли е вечно зелен или не е не ми стана ясно ,държа поне да е студоустойчив и да цъфти богато, пък за аромата вече ще се примиря Аз ходих на Флората в Бургас , от там си купих един индийски лю\ляк който беше вързан с едно лилаво парцалче за цвят, а от тези хора си купих друг който е два пъти по-голямо дръвче на същата стойност и там имах възможността да помириша жасмините , но не останах впечатлена нещо, пък и не ми обясниха за градината ли са или не, всеки различни неща ми говореше,а и растенията бяха доста изнемощели ,та се разкандърдисах , сега поне се надявам да са здрави растения, пък после ще го мисля ;) оф, тия жасмини ,имах повече очаквания за тях като растения....ще се окаже ,че мойта лоницера макар и традиционна ги бие по аромат :lol:А червения е много интересен и красив, но не знам дали е студоустойчив за нашите условия ,той не се среща често и нямам информация
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

ето го пристигна, жив и здрав ,но малко уморен от пътуването ....днеска ще си почиваме, и ще мислим къде да го сеем ,на слънце или на частична сянка, слънцето е много силно при мен , западно и страшно припича ,та ме е страх ,да не го уморя . Моля за помощ !

Изображение

веднага го посрещнаха с любопитство

Изображение

освободихми го от тежките доспехи ,и се готвим да отпътуваме за градинката ,нали така,Аз пак да питам , това е градински ,а не стаен ?

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Tracheolospermum

Мнение от Виола »

Точно такъв си купих и аз от Гърция. Там са по оградите на пълен пек и нищо им няма. :nod: Моят все още е в саксията и съм го сложила и аз на пълен целодневен пек. Нищо му няма, даже вчера видях, че вади и нови пъпки. Само дано да му нацеля поливането. Първоначално го бях сложила на по-сенчесто и му жълтееха листата.
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Tracheolospermum

Мнение от nely.59 »

Виола , за поливането пише че през лятото се полива често даже по два пъти на ден , но почвата между поливанията да била суха ,аз първоначално му излях две кофи вода защото като го получих беше доста сух ,още не е изсъхнала почвата :D ,малко живна , това с преполиването май важи за зимата да не изгнаят корените.По отношение на почвената влажност изискванята са високи само през лятото, когато се полива изобилно. През лятото, когато температурите са по-високи, се налага ежедневно пулверизиране. През пролетта и лятото се полива редовно и умерено. Почвата трябва да се държи леко влажна, не мокра.

Так пише. Аз видях в Созопол на една ограда също отглеждаха жасмин, но мисля ,че литенцата бяха малко по меки ,ако отида тая година непременно ще питам какъв вид е,ако въобще знаят, а една приятелка ми обеща да ми даде ,но есента ,че сега не можело да се захване, някакъв който тя има като огромен храст в градината си ,до минералните бани в Бургас ,ааа там е малко по-студено отколкото тук ,както ми обясняваше, мисля че не е Трахелоспермум, пъпките преди да разцъфтят розевеели, а тая година и цветчетата малко розовеели, тя мисли ,че понеже го е сяла до розов божур ,нещо се е опрашил ... :D ,не знам но явно има сортове ,които могат да се гледат навън ,без защита ,поне тук по Черноморието...ще видим :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”