Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Гъби

Мнение от evita »

Миналата година направих три неуспешни опита да отгледам гъби в домашни условия.Спазвах стриктно пропорциите за субстрата,влажност и темперетура,абе всьо.мицелът се развиваше добре до едно положение и после загиваше.
Изхвърлих субстрата в парника,все пак е доста богат на тор,засадих си доматите и краставиците и какво да видя днес-гъби,печурки-

Изображение

Изображение
Ако някой има успех ,нека сподели :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

Къде ги гледаш, и в какво?
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Гъби

Мнение от evita »

Вече са из парника и определено не полагам никакви грижи.
Миналата година бяха в корита,пластмасови,в мазето при постоянна темперетура от 16-19 градуса и 80 % влажност.Гадното е ,че вентилацията ми куцаше,правих течение но без резултат.
Ето и малко фотоси-
субстрата-
Изображение

мицел-
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Гъби

Мнение от Blue sky »

Еви, изглеждат много вкусни - дано ти се роят там, щом има мицел, може да не е като технология за масово производство, но тук-там гъба ще ти излиза :nod: :stiskam: дано да е по-нагъстичко :nod:
при мен на тревичката са се навъдили челадинки :hmmm: откъде са се взели незнам, като не съм стъпвала в гората за гъби с години :nod:
обаче има и разни други незнайни бели и сивкави, та не смея да бера и челадинките :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Гъби

Мнение от dimitar »

evita написа:Миналата година направих три неуспешни опита да отгледам гъби в домашни условия.Спазвах стриктно пропорциите за субстрата,влажност и темперетура,абе всьо.мицелът се развиваше добре до едно положение и после загиваше.
Изхвърлих субстрата в парника,все пак е доста богат на тор,засадих си доматите и краставиците и какво да видя днес-гъби,печурки-
http://media.snimka.bg/6582/019420053.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://media.snimka.bg/6582/019420050.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако някой има успех ,нека сподели :nod:
Такова нещо не съм очаквал да видя..Поздравления. :daaa:
Дано да греша, но знам, че този мицел след време загива нацяло и възможно да не изникнат догодина гъби на това място. :snif: Незнам, дано имаш успех и да се сгъстят повече догодина! :daaa:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Гъби

Мнение от evita »

Ще загине разбира се,пък и аз ще прекопая няколко пъти мястото.Просто беше интересно като опит :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от johnstalker »

Като гледах печурки ползвах за субстрат леярска пръст (която е кварцов пясък, но след употребата си става черен) и слама. Гъбите гледах в мазана. Опръсквах всеки ден, както и берях всеки ден. По едно време толкова много се раждаха, че и на рода и комшии им писна да ги дарявам през ден с печурки. Много е важен мицелът, една година не попаднах на добро 'семе' и резултатите бяха плачевни. С куптивирана кладница също имах голям успех ;), само, че за нея трябва орехов или тополов пън. :daaa:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Гъби

Мнение от evita »

Нямаш ли снимки,Джонка ?!
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Гъби

Мнение от DarinaN »

evita това си е направо за рубриката " разкази с неочакван край" при това време поне за една каша трябва да поникнат :daaa:

Джони, има ли нещо, от което не разбираш ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Гъби

Мнение от ida_ili64 »

Еви,баба и дядо бяха гъбари,беряха ги по поляни,гори,дървета,всякакви видове-печурки,масленка,червенушка,пърхутка,сърнела,пачи крак...Но най-вече печурки.Веднъж се прибраха с 8 кг-добър урожай,защото ги продаваха и така си помагаха на малките пенсии.От тях знам,че за да се раждат гъби и догодина,истинските гъбари не ги изтръгват,а отрязват пънчето така,че корена да остане непокътнат в земята.Пробвай и ти,нищо,че ще прекопаваш.
Последно промяна от ida_ili64 на Юли 4, '10, 22:22, променено общо 1 път.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”