Мушкато (1)

Заключено
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Мушкато

Мнение от margis »

Кери,ти май имаше и едно друго от Сутарве - Asgard :hmmm: ако не бъркам.То не е ли цъфтяло?
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от дара »

Малко и от мен:
Изображение мини Диан

Изображение Australian Pink Rosebud от поляка,но ми прилича повече на Денис :hmmm:

Изображениеrushmoor platinum anniversary

Изображение подарък,име не знам
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Мушкато

Мнение от ljuboznatelna »

къщичка написа: Като мушнеш пръстта в почвата на саксията-ако там е влажно, не поливаш. Защото отгоре може да изглежда супер сухо, а около корените е достатъчно да е леко влажно.
Това при мен е мисията невъзможна :lol: Логично следва въпроса каква пръст ползвате, защото аз слагам градинската и тя е твърда като камък, пръст не влиза и във влажна.
diana_bs
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Мар 27, '16, 09:42

Re: Мушкато

Мнение от diana_bs »

Прекрасни цветенца ! Браво ! Всички ми харесват ! Пожелавам обилен цъфтеж на всички през лятото !
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Мушкато

Мнение от serena »

ljuboznatelna написа:Логично следва въпроса каква пръст ползвате...
Аз тази година ползвам основно пръст на Klasmann - марка Florabella в Хоуммакс, за цъфтящи, а последния чувал купих от Ерика Варна и е специално за мушката. Веднъж я смесвах с една нашенска почва, също хубава и по-лека, но забравих името.

Кери, UMM е много, много красив! Аз много му се чудех, но нали избирахме по 1-2 вида само и тогава Dovepoint надделя. Той пък най-после оформи цветонос, какъвто съм виждала в руския форум и заради който го харесах - надиплени и различно оцветени цветчета
Изображение

и в цял ръст - не е голям, но се развива много добре, вади още цветоноси, а и листата му са красиви
Изображение

Това миналогодишно тази пролет ме изненада - единият клон (на втори план на снимката) реши да спортува в ярко светлочервено
Изображение

и малко безименни
Изображение
Изображение
Изображение

това е подарък за именния ден в началото на май - прилича ми на PAC Emilia, големи топки и красив нежен цвят
Изображение
Изображение

Обикновено бялата ми прелест цъфти по-късно, но тази година нали всичко е по-напред, та ето я и нея - отворените цветове са искрящо бели, а пъпките имат красиви жълто-зеленикави нюанси
Изображение
Изображение

PAC Foxy, седма година при мен - тази пролет мога само да го похваля! Трудно улавям на снимка този ярък електриковоцикламен цвят, но е много красиво
Изображение

Нежните ефирни цветове на Night Appleblossom :liubov: то малко губи тъмната окраска на листата, може би защото не е на много слънце
Изображение

Зацъфтява и Sue Dobson - поляче от миналата година. Всъщност това, което цъфти, е есенен резник, който откърших без да искам миналия септември. Вкорени се успешно и сега тече такова бурно развитие, че ще стане по-голям от майчиното растение, което нещо крета засега. Любимка ми е с тези малинови цветове и тъмен център на листата
Изображение

Повторен цъфтеж на Spanish Wine, сега да вземе и да понарасне малко
Изображение

Възхитителното Calliope Rose Splash, страхотен сорт :liubov:
Изображение
Изображение
Изображение тук е на мястото, където си е обикновено

Сега двенки, които ме радват много и без да са цъфнали заради прекрасните си листа - белгийчетата Distinction и Westdale Appleblossom
Изображение Изображение

Понеже стана дълго, приключвам с десерта - неподражаемият цвят на Лудвиг :liubov: :liubov: :liubov: обожавам тези пролетни жълто-зеленикаво-розови нюанси
Изображение

Толкова да ги обичам тези цветя!
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Мушкато

Мнение от Teodora76 »

Темата започна да се пълни с красоти все повече и повече.
илюзия, кери, дара, serena, какво да кажа, много са красиви, да ви цъфтят до късна есен.
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
keripetkova
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Ное 23, '12, 19:53
Местоположение: Варна

Re: Мушкато

Мнение от keripetkova »

Прекрасни - и на Дара, и на Серена :nod:
margis написа:Кери,ти май имаше и едно друго от Сутарве - Asgard :hmmm: ако не бъркам.То не е ли цъфтяло?
Нямам го Марго . При пробното поръчване се оказа изчерпано и го замених с друго. После вече каталога беше обновен и други мечталки го изместиха. Е още ми е на сърце, но живот и здраве при следваща поръчка :lol:
http://keripetkova.snimka.bg/flowers/mu ... 016.906404" onclick="window.open(this.href);return false;
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Мушкато

Мнение от Iliana59 »

Разкошни са на всички! :sheart: :sheart: :sheart:
Да Ви радват с много,много цвят!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Di_Va »

serena написа:...
Толкова да ги обичам тези цветя!
Серена, очевидно и цветята много те обичат!
Прекрасни са!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Mr. Wren - старинен сорт от средата на 20 век. Висок и слабо разклоняващ се, но пък интересен с това, че за сега е най-контрастната цветна химера.
Изображение
Insta: ex_hort
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”