Почвопокривни и свързващи растения

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от botan »

Оказа се, че съм подценил количеството на арабиса. Напълних цял сандък, отделих си работна група, почистих спортували розетки и въпреки това в старата саксия все едно нищо не съм пипал.
Ето я двуцветната мистерия. Със светкавица повече си личи. :mrgreen:
Изображение

Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
denitsavm

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от denitsavm »

Сега ще те врънкам да ми подариш едно лятото :angelche: Това на туфичка в полусенчесто каменно кътче ще е екстра и мисля, че ще си личат цветовете на листата. Какъв е цвета, т.е. как цъфти ?
nevenaskorpi
Kъсо кафе
Мнения: 69
Регистриран на: Апр 5, '16, 20:41
Местоположение: Варна

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от nevenaskorpi »

Здравейте!
Това е моята Сагина миналото лято
Изображение
сега е така
Изображение
Май поизмръзна и позагни зимата, но как да я възстановя? Някакво торене? Иска ми се да разрохвя почвата, която е на "камък", но тогава ще унищожава и малките зелени стръкчета, явно изникнали от семена. Да раздава ли по-голямата туфа по плешивините?
denitsavm

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от denitsavm »

Може да аерираш малко почвата, пробождайки я с някаква клечка на места ... мисля, че сагината ще си тръгне сама и ще покрие мястото :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:Сега ще те врънкам да ми подариш едно лятото :angelche: Това на туфичка в полусенчесто каменно кътче ще е екстра и мисля, че ще си личат цветовете на листата. Какъв е цвета, т.е. как цъфти ?
Което значи, че като се върнеш лятото, трябва да ми дадеш еконтски адрес, за една пратка луци.
Споко. 8-) Ще ги пренесеш в куфар, завити в розАви кюлоти. :lol: И розАви кюлоти ще сложа. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от denitsavm »

Аз ще си ги прибера лично, като дойда да те нацелувам :tzeluvka: :gush: , не ти трябва еконтски адрес, ще пришия кЮлотите и на чантичка ще си ги направя, така за ръчен багаж ще минат в самолета :mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Мария Николова »

Их, как не се сетих, че може в ръчния багаж - розава кюлотена чантичка - да ги пренесеш! :lol: По-ми харесва да остана без еконтски адрес!!! :gush: :tzeluvka: :liubov: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от libra »

Изображение
незабравка

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от незабравка »

Някой случайно да е пробвал покриване на скат с почвопокривни рози,вместо с традиционните котонеастри и хвойн :nod: и.?Иска ми се да видя снимка преди да го приложа в едно озеленяване. :nod:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Noel »

незабравка написа:Някой случайно да е пробвал покриване на скат с почвопокривни рози,вместо с традиционните котонеастри и хвойн :nod: и.?Иска ми се да видя снимка преди да го приложа в едно озеленяване. :nod:
Що да не стане,Незабравче,но ако е много стръмен рязането как ще е :hmmm:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”