Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от calico »

Лени, това твоята Минерва ли е? Много цъфтежна, при мен е едва едва.
ами...тъмна ми е тази комбинация на мен, няма светлина в нея. Чинкото е много особен цвят. Обаче, при мен се случи да е до Кардинал Хюм. :angelche: Не че ми харесва, ама на мястото на кардинала имаше Хевънли Пинк, който ме ядоса и го махнах, и като купих Чинко, там беше свободно. Та, тъмна е моята комбинация, и хем Кардинала има малко в тона на Чинкото, а онова тъмно лилаво хич няма.
:hmmm: :hmmm: :hmmm:

може би с Блу фор Ю по ще стане работата, знам ли...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от elena kirilova »

не е моята Минерва Калико,но комбинацията много я харесвам
то си е само мое мнение ,през мойте очи
аз харесва плътни ,силни и контрастни цветове
ти харесваш ДАРБИ и розово =бозави цветове :hihihi: :tzeluvka: :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от calico »

elena kirilova написа:не е моята Минерва Калико,но комбинацията много я харесвам
то си е само мое мнение ,през мойте очи
аз харесва плътни ,силни и контрастни цветове
ти харесваш ДАРБИ и розово =бозави цветове :hihihi: :tzeluvka: :liubov:
:tzeluvka: :tzeluvka:

ми виж снимките на Дарби, какво да говорим повече :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

А така, пусни повечко рози и в най-завряната тема и баш розарите пак ще ги надушат :D
Благодаря ви за многото коментари и предложения :tzeluvka:
Нали ви казах, че положението е много страшно!
Гледам, че дискусията се върти около комбинацията Чинко-Рапсодия. При мен Чинко на временното място като разцъфти на големи китки и има всякакви оттенъци на керемидено-кафяво-опушено-оранжаво. И си мислех за нещо друго опушено, но все пак различно. Обаче сте прави, че е тъмна комбинация, а аз съм сложила отпред плюнката Chocolate Ruffles, дето до сега не е показала чудеса от цвят :ufff: Ще я разменя с Honeymilk да ги освети, тя се доказа като невероятно цъфтелив мъник.
Елена, нямам Минерва. Мисля, че формата на цветовете е доста различна, без да е достатъчно конктрастна. Нея бих комбинирала с нещо жълто може би, като онази класическа комбинация при рускините на Хайди Клум с Голделс и Голдън Бордър струва ми се беше.
Хермозата мисля, че точно бурбонската. Толкова ли е малка? Предвид, че розите пред нея също не са големи не е ли добре за отзад?
Обаче сега като гледам за пореден път великите кроежи - дали пък да не разменя местата на групата с по-червените и с тази с розовите рози, така че след топло жълто-оранжевата да идва червената и накрая розовата, най-далече от наблюдателя? А така и ще се падат почти срещу оранжевите от отсрещната страна на пътечката.
Аааааа, искам вече да ги засадя и да приключа с размишленията :snif:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от mileni »

Рени,страхотни схеми си направила.Много хубаво е така онагледени,човек е по-наясно ,какво ще получи накрая.Не че пак няма да се размества.
Всичко ти се получава чудесно,само търпение/на повечето от нас липсва/
Бих изкала своето скромно мнение,нищо че не съм от баш розарите :D
Точно тези дни гледах Фалстаф и Г.Хамилтон при мен.
Мисля,че ще стоят добре един до друг.при мен са в двата противоположни края на градинката ми.Ако сега садях ,бих ги сложила един до друг.Давам ти само идея за размисъл. :tzvetentze:
Последно промяна от mileni на Май 12, '16, 09:15, променено общо 1 път.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от calico »

Рени, тези рози са хубави както и да ги комбинираш, просто съобразявай размерите и обемите, това е достатъчно и е по-важно от цветовите съчетания

Хермозата при мен е втори сезон. Зацъфтя още докато беше 20 см, сега е около 50, просто я брой за малка роза, определено е за преден план.Това е една малка машина за красив диплест розов цвят.

ето тази сутрин цвета на Чинко, съвсем е такъв и на живо
Изображение

Изображение

а ето и Рапсодията, пак от тая сутрин, светлината е еднаква
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от elena kirilova »

картички Калико :ieeee: ,картички
на мен много ми харесва
но на вкус и цвет товарищ нет :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от calico »

Така е, мила Леничка, и е добре че е така, че иначе пълна скука, ако всички харесваме еднакви неща

на мен ми иде тъмничка комбинацията, щото...нали, като няма розовко и вече е тъмно :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от bell »

леле Калико, тази комбинация е много наситена :shock: но, защо пък не :idea1: Това, че ние с тебе сме по бозавите комбинации ни прави леко скучновати. Това особено наситено червено с лила ми е като индийско сари. Мисля, че липсва трети цвят, който ще завърши и затопли картината. Трябва да е старо, опушено злато.
Нещо такова, дори това е светло, ако има по- тъмно ще е най-добре Изображение
Това е Lady of Shalott тя няма да си отива, но от типа на простоцветните, малки навъртяни хънита или други рози ще е супер. Вие по ги знаете, аз нямам от тях.

Рени, надявам се, че не ти спамим в темата, но ти самата имаш доста наситени и дълбоки цветове, като избор на рози. Защо не пробваш и по-смели съчетания в някои кътчета :tzvetentze: Елена е майстор на тях :liubov2:

Калико, пиши в интернет - Фестивалът Холи в Индия и гледай изображения.... парад на цветовете, страст и живот!
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от calico »

Изи дас Ит, Бел, такова тъмно ли? егати и мрачовинната комбинация, но пък индийския стил ми харесва

Изображение

п.п. Извинявай Рени, оспамихме ти темата, спирам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”