Как да ползваме удобно форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от Мария Николова »

Даже и имам ученичка - Графинята - как да си увеличи обема на ЛС. :daaa: :lol:
Браво, много полезна тема!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от botan »

Много хубаво обяснено! И аз научих разни работи. :sbow:
Моля те обясни как се копират правилно ликове, защото много хора ги копират съкратени и после се чудят що не им работят.
Примерно:
https://www.google.bg/search?client=ope ... 8wfdhp2IAw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.google.bg/search?client=ope" onclick="window.open(this.href);return false; ... 8wfdhp2IAw
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Хойхера, тиарела и хойхерела (Heuchera, Tiarella)

Мнение от Виола »

Къщичке, как си надписваш снимките? Моля те, обясни ми на лични. :tzvetentze:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Хойхера, тиарела и хойхерела (Heuchera, Tiarella)

Мнение от къщичка »

Ще пиша тук, може и на друг да е полезно.
Има много начини и програмки, аз свикнах с Пикаса, изтеглям, инсталирам, тя сама сканира снимките ти от компа и си прави папки, т.е. библиотека. Влизаш на някоя снимка, от самата Пикаса (цъкваш я 2 пъти с ляв бутон), до снимката ти се зареждат инструменти -за писане на текст, за коригиране на светлина, за ефекти има, за рамкиране и т.н.
Избираш ТЕКСТ, пишеш на снимката. Вече готовият текст си го позиционираш с мишката където искаш да е, имаш опции за шрифт, за цвят, размер и т.н.
След като си готова, избираш "Приложи" или нещо такова, което е в ляво под менюто с инструментите.
После ако искаш снимката да ти остане с надпис и така да си е и в оригинала , който е съхранен в компа, даваш десен бутон и "запазване" или "записване" беше. Ако не направиш последната стъпка надписа ще е само ако отваряш снимката през Пикаса, а на компа ще ти стои оригинала. Ако искаш да качиш снимката с надписа във форума, трябва да си свършила и последната стъпка.

Ако искаш обаче да имаш и същата снимка без надписа, трябва преди това да я копираш, защото после процеса е необратим.

Ако ползваш Фотошоп, там пък фантазията е по-голяма и има страхотни шрифтове за теглене. Но е по-бавна, по-тежка програма.
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от stef »

Къщичке, :daaa:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от botan »

Преместих мненията тук тъй като тази тема е подходяща да се пълни с такива хитринки, въпреки че не са свързани директно с форума.
Текст може да се добавя и с Пейнт.
Paint => File => Open => избираш снимката, която искаш да надписваш => Open
След това цъкате А-то, отваряте си поле за писане и преценявате дали искате фона на текстовото поле да бъде бял или снимката от иконките при долната стрелка.
Изображение
Имайте предвид, че като надписвате снимките трябва да се съобразите с цвета на фона върху който ще лежи надписа. Ако е светъл фон, шрифта трябва да бъде с тъмен цвят и обратното за да може лесно да се чете.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от kim »

Супер, Къщичке, Ботан :tzvetentze:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от Krasiyana »

Къщичка, много благодаря за темата! :tzvetentze:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от къщичка »

Ботан, тъкмо влизах да го копна от другата тема, пък ти се мега бърз. И даже си добавил упътване за Пейнт. Аз не го писах, щото не я тача много.
botan написа:Много хубаво обяснено! И аз научих разни работи. :sbow:
Моля те обясни как се копират правилно ликове, защото много хора ги копират съкратени и после се чудят що не им работят.
Примерно:
https://www.google.bg/search?client=ope ... 8wfdhp2IAw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.google.bg/search?client=ope" onclick="window.open(this.href);return false; ... 8wfdhp2IAw
Да, това се случва в поръчки, когато някой си хареса растение, на което вече друг е дал линкове и той ги пуска наново с цитат и така линка после не е активен.

За да стане това, трябва да натиснете "цитирай", но от цитираният текст, преди да го публикувате трябва да копирате линка, целият и пак да се пейстне наново във новото ви мнение, защото иначе излиза многоточие и после не е активен като се цъкне на него. Така че пак копи/пейст трябва да има.

Или да си цъкнете на линка, а после да го копирате от лентата на браузъра и да го пейстнете в мнението.

Аз поне този начин знам, ако има друг и го знаеш, пиши.
Deleted User 2919

Re: Как да ползваме удобно форума

Мнение от Deleted User 2919 »

Сложих темата в Bookmark, като потрябва. ще ползвам. Благодаря, къщичка. Умница си ти Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”