Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Ако си спомняте древногръцката тематика, една от героините се казваше Хисмена. Прелестната госпожица ИсмЕне (така показвам къде пада ударението) е кръстена на Хисмена. Една възрастна (сиреч, и от мен по-възрастна :lol: ) съседка на нашата улица запомни безотказно името така: "И с мене, и с тебе" :hihihi:
Исменето е лятноцъфтящо, ароматно луковично. Грижите около зимуването му са същите като за далиите, каните и прочие. Извън тази грижа, исменето е невзискателно и страшно благодарно цвете! Обича слънце и вода общо с другите градински. Няма отделни вредители, които да го застрашават. Не боледува. И се размножава като зайците. :mrgreen: Колкото повече бебета подарявате, толкова по-хубаво цъфтят възрастните луковици! :angelche:

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Blue sky »

хайде и аз да се наредя, с първото ми цъфнало исмене след неколкократни опити и провали - или расте само на шума когато е в саксия, или охлювите го изяждат когато е в земята :nod: тази година обаче, го овардих отохлювите и ето го

сорт SULPHUR QUEEN, жълто, ароматът е много силен и много приятен

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Албена »

Значи моята прелестна госпожица съм я объркала тотално.Садих я март,в саксия.Не знам защо реших,че ще я гледам като амарилис :oops: Чудя се дали ,въпреки всичко,да не я прехвърля в градината :?: Ето как изглежда-
Изображение А вашите исменета се прекрасни!!!
Аватар
Julie
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Дек 3, '09, 21:53

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Julie »

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Виола »

Страхотни са! И белите и жълтите са невероятни! :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

Стига бе! Само четири ли имаме исмене! :o Толкова много бебета, а и майки, съм разпращала от 2 години. :hmmmmmm: Представям си как режат листата за красота и ще дочакат да им порасне бебето на кукуво лято. :svekurva:
Добре че нямам спомен на кого още съм пращала и отървава караницата :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

s_t_m написа:Стига бе! Само четири ли имаме исмене! :o Толкова много бебета, а и майки, съм разпращала от 2 години. :hmmmmmm: Представям си как режат листата за красота и ще дочакат да им порасне бебето на кукуво лято. :svekurva:
Добре че нямам спомен на кого още съм пращала и отървава караницата :mrgreen:
исменето ми е единственото от теб , което беше изгнило така както ги бях прибрала за садене пролетта ;
мислех че и ацидантерата ще е фирясала , но не е-избила е над педя листа
поради горните причини не мога да покажа исмене :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

dal написа: беше изгнило така както ги бях прибрала за садене пролетта ;
quote]
Като видя при засаждането какво му е дереджето, да беше си извадила сливите от устата!!! :svekurva: Продумай, бе девойко!!! :twisted: Толкова късно ги садих - ако ти бях пратила, твоето щеше да цъфне преди моите. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Исмене / Ismene

Мнение от dal »

s_t_m написа:
dal написа: беше изгнило така както ги бях прибрала за садене пролетта ;
quote]
Като видя при засаждането какво му е дереджето, да беше си извадила сливите от устата!!! :svekurva: Продумай, бе девойко!!! :twisted: Толкова късно ги садих - ако ти бях пратила, твоето щеше да цъфне преди моите. :hihihi:
Мериии...лакомията прецаква прецизността...
склерозата насища оранжевото в яйцата
и т.н. :mrgreen:
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Исмене / Ismene

Мнение от теменуга »

s_t_m написа:Стига бе! Само четири ли имаме исмене! :o Толкова много бебета, а и майки, съм разпращала от 2 години. :hmmmmmm: Представям си как режат листата за красота и ще дочакат да им порасне бебето на кукуво лято. :svekurva:
Добре че нямам спомен на кого още съм пращала и отървава караницата :mrgreen:
Ооооооооо, и аз имам, и аз! Само дето още не е цъфнало. Ние нали сме в балкана, работите по-бавно стават...ама пък хубаво! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”