Пътеките в градините

Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

Ивайловградският гнайс е най-добрия, проверен във времето.
Отгоре с импрегнант за камък. И аз с това се занимавам професионално, но моята тераса не е все още импрегнирана, за да ми седи по-естествено. Импрегнантът подсилва красотата на камъка, но леко лъска.

Аз съм пред същата дилема каква настилка да сложа на площадката пред къщата, където ще правим пергола.
Първата ми идея беше декинг, но след ужасната кал, която оставаше по бетона зимата се отказах-трудна поддръжка.
Втората идея-гнайс-ще отива на къщата, терасата и стълбата, НО трудно се мете, а само това остава да се превръщам в роб :mrgreen:
Третата ми идея- дебел естествено изглеждащ гранитогрес, максимално изчистен-лесна за поддръжка, но малко се бие с фасадата, която е от естествен камък и с паважа по централната пътека.
Така че и аз съм потънала в дълбоко мислене, но май ще избера по-лесната поддръжка. Ръката ми е развинтена от чистене и дори не мога да си ровичкам в почвата, което си е пълно безобразие :ufff:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

Специалистите дето работите с препарати за камъни, помощ. Моля да ми препоръчате боя с която а боядисам едни плочи на барбекюто, което сега е сивкаво-бежово да стане в тухлен цвят. Писна ми това светлото да го трия всяка седмица с четка и ще го боядисвам, решено е. Искам водоразтворима боя, ако е възможно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

calico написа:Специалистите дето работите с препарати за камъни, помощ. Моля да ми препоръчате боя с която а боядисам едни плочи на барбекюто, което сега е сивкаво-бежово да стане в тухлен цвят. Писна ми това светлото да го трия всяка седмица с четка и ще го боядисвам, решено е. Искам водоразтворима боя, ако е възможно
Калико, виж в най-близкия ти магазин за бои каталог с цветовете-RAL или NCS, избираш си цвят и измерваш приблизително м2 и ти пращам. Но боята не е водоразтворима.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

уфф, те пък не са водоразтворими

искам ей такъв цвят да постигна, но с една идея по-разреден, да не е чак така тъмен, за да личат отдолу фугите на камъка и рисунъка дето го има на места

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Пътеките в градините

Мнение от РОУЗ »

Аз пък искам да боядисам няколко тухли бели, засега ги варосвам, ама всяка година. :lol:

Мога ли, вместо да къртя, да боядисам червения камък на бяла фуга да стане сив на сивкава фуга?
Но не искам да лъщи.
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

Роуз, експериментирай, всичко може, но дали ще ти хареса- не знам. Толкова ми хареса твоя червен камък :nod:
но, всеки със своя вкус ;)

Калико, прозираща боя можеш да постигнеш също с проби- слагаш повече разредител и пробваш на някакъв участък, където много не се вижда. В такъв случай боята вече не е със същите характеристики, като устойчивост на UV и др. и май ще е по-добре за барбекюто фасадна боя с грунд преди боята, а не боя за бетон. Тя е по-скоро за бетонов под.
Аз ще пробвам да боядисам моите тротоарни плочи, с които правих пътека в задния двор. Но също не съм сигурна, че ще стане добре.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Пътеките в градините

Мнение от liubami »

Мия,хайде дай някоя снимка,неможе да не си разкрасила нещичко...и перголата искам да видя,че да крадна идеи :nod: :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от kannamy »

Три пъти пиша и тъпия нет ме изхвърля/неам нерви повече/.Но боята според това на каква основа е има разредител ,оцветители т.н.Та понеделнишки ще нащракам какво, що според моя опит и познания.Могат да се получат по-тъмни ,прозиращи или както го иска РОУЗ вапцано се е дно е с вар.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

аз тротоарни бетонови плочи, шестоъгъллни, вчера боядисах за проба. Имаме сиви и едновременно с това едни такива червеникави, ама бледи, знаете ги. Е, докарах същия цвят с една водоразтворима боя, взех я от Баумакс, българска е. С доста разредено стана, не се трие, мих с четка и трих дори с препарат, същото си е. Ама разреждането е една кафена лъжичка боя на чаша вода. Съхне веднага, не цапа, за мен е важно щото има котки. Но този цвят не ми харесва за пода на барбекюто, искам нещо по-керемидено и тухлено като цвят. Абе да прилича на тухла.
имам сиви етонови бордюри боядисвани със силно разредена боя по същия начин, вече 5 години не са мръднали. за трайността не се притеснявам
ако има боя да ми хареса цвета, бих опитала и без да е водоразтворима, важното е да съхне почти веднага
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

calico написа:аз тротоарни бетонови плочи, шестоъгъллни, вчера боядисах за проба. Имаме сиви и едновременно с това едни такива червеникави, ама бледи, знаете ги. Е, докарах същия цвят с една водоразтворима боя, взех я от Баумакс, българска е. С доста разредено стана, не се трие, мих с четка и трих дори с препарат, същото си е. Ама разреждането е една кафена лъжичка боя на чаша вода. Съхне веднага, не цапа, за мен е важно щото има котки. Но този цвят не ми харесва за пода на барбекюто, искам нещо по-керемидено и тухлено като цвят. Абе да прилича на тухла.
имам сиви етонови бордюри боядисвани със силно разредена боя по същия начин, вече 5 години не са мръднали. за трайността не се притеснявам
ако има боя да ми хареса цвета, бих опитала и без да е водоразтворима, важното е да съхне почти веднага
Калико, колко боя ще ти трябва и пиши на лични адрес. Боята е холандска Sigma coatings.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”