Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Гъби

Мнение от sendi1966 »

Календула,най добре е да се отглеждат в помещение.Например мазе.
Гледали сме печурки,но доколкото знам и кладницата се гледа на закрито за по добър добив.
Гъбата иска топло,но не и много топло.Над 30 градуса мицела умира.Също така и влага.ММ мъж поливаше печурките с душ пръскало.Според мен най -добре е през април да ги заложиш.
Попитай как е най-добре да се отглеждат там откъдето ще вземеш мицела.Няма откъде да разбера понеже тук масово се гледа култивирана печурка.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Гъби

Мнение от Calendula_off »

sendi1966 написа:Календула,най добре е да се отглеждат в помещение.Например мазе.
Гледали сме печурки,но доколкото знам и кладницата се гледа на закрито за по добър добив.
Гъбата иска топло,но не и много топло.Над 30 градуса мицела умира.Също така и влага.ММ мъж поливаше печурките с душ пръскало.Според мен най -добре е през април да ги заложиш.
Попитай как е най-добре да се отглеждат там откъдето ще вземеш мицела.Няма откъде да разбера понеже тук масово се гледа култивирана печурка.
Мерси, ще пробвам на село в мазето. Там е топло, но е много тъмно. Като почнат да растат изваждат ли се на открито?
Иначе , като купувам мицела ще ги разпитам и от фирмата.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Гъби

Мнение от sendi1966 »

Гъбите не искат светлина.При тях трябва да е влажно.Няма нужда се изкарват навънка.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Гъби

Мнение от Calendula_off »

Много, ама много ти благодаря за бързият отговор. :tzvetentze:
Навих майка ми, която е пенсионер живее на село и ще има възможност да ги обгрижва. Просто онзи ден попадайки на снимката с кладницата, така се ентусиазирах. А цялото ни семейство е почитател на гъбите. И мисля, че е едно страхотно предизвикателство.
Ще купя мицела в края на март и ще го "заложа", май този термин използваха в гъбарският форум :D
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от botan »

Всяка кладница от магазина има мицел по пънчето. :daaa:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Гъби

Мнение от peterstamov »

May the Force be with You!
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Гъби

Мнение от mimivd »

Calendula_off написа:Много, ама много ти благодаря за бързият отговор. :tzvetentze:
Навих майка ми, която е пенсионер живее на село и ще има възможност да ги обгрижва. Просто онзи ден попадайки на снимката с кладницата, така се ентусиазирах. А цялото ни семейство е почитател на гъбите. И мисля, че е едно страхотно предизвикателство.
Ще купя мицела в края на март и ще го "заложа", май този термин използваха в гъбарският форум :D
От къде ще купиш мицела ?И аз търся надежден производител-това е първото условие при култивирането.
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

И аз правя опити с кладница и шийтаке. По-късно ще прочета за спорите и мицела в поста на петърстамов. Ще дам линк към друг форум. Там описах подробно опита си досега http://bezmotika.com/topic/79-" onclick="window.open(this.href);return false;кладница-и-шийтаке. Шийтаке нямам до момента поникнало.
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

Кладницата трябва да е на светло, когато започнат да растат гъбите.
Calendula_off
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Яну 29, '15, 17:15
Местоположение: София

Re: Гъби

Мнение от Calendula_off »

mimivd написа:
Calendula_off написа:Много, ама много ти благодаря за бързият отговор. :tzvetentze:
Навих майка ми, която е пенсионер живее на село и ще има възможност да ги обгрижва. Просто онзи ден попадайки на снимката с кладницата, така се ентусиазирах. А цялото ни семейство е почитател на гъбите. И мисля, че е едно страхотно предизвикателство.
Ще купя мицела в края на март и ще го "заложа", май този термин използваха в гъбарският форум :D
От къде ще купиш мицела ?И аз търся надежден производител-това е първото условие при култивирането.
Здравей, ако не е късно да отговоря. Въвъ ФБ групата на градинарите хора, които се занимават с гъби препоръчват следните:
Стара Загора Мартин Личев.Тел.0883 338 892
гр. Бяла Русенско Бяла Русенско +359 88 504 2319

И за двамата има отлични отзиви и за Стара Загора и Бяла, за Троян мненията са 50:50 за това не публукувам координати.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”