Вкореняване на лоза

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от prijatel62 »

prijatel62 написа:... италиански автори се изказват за тях, че са канцерогенни. По-точно не друго, а дизахаридите, които съдържат. За разлика от културните сортове, които съдържат монозахариди.
:
Дизахарида в директните сортове е малвазин.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от prijatel62 »

anny написа:За да не правя изцяло нова тема, ще попитам тук. Моля препоръчайте ми винен сорт лоза, устойчива на засушаване, болести и вредители. Ще се сади в Балкана, искам да си обновя лозичката на вилата, но там температурите са горе долу като в София, така че не мисля, че трябвя да търся сорт специално устойчив на много ниски температури. Към момента имаме едно грозденце сорт Отело, сигурно е над 20 годишно и от него си правим едно измислено наше си винце... Майка ми обаче чела, че сорта бил канцерогенен, което за мен е безумно. Та така, ще съм благодарна на всякакви идеи, като не държа гроздето да е непременно червено, но идеята е да се бодне по една пръчка при всяко старо, а май червено с бяло не се меша чак така. Най-лесно достъпното, което до сега съм виждала е на фидус едни лозички по 7-8 лева, но предполагам, че няма да ми ги препоръчате, поляти са с восък :hmmm:
:dovolen: В момента хит е един много стар и същевременно нов сорт. С над 3000-годишна история. От него траките са приготвяли своите легендарни вина, известни по целия цивилизован свят тогава. Преоткрит е през 2005г. от директорът на Историческия музей в Кърджали Павел Петков близо до тракийската скална гробница край с.Татул. Устойчив на опасните гъбни болести по лозата, а може би и на филоксера. Сега се изследва. По думите на човек, който вече го притежава, гроздът е голям, като на Мавруда. Зърното е по-скоро малко, като на Каберне. Кожицата е по-скоро червена, отколкото черна.
Предполага се, че това е старият тракийски сорт зела. Павел Петков поетично го е нарекъл "Сълзите на Орфей".
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от cameraman »

Моля, кажете ми препарат за по-добро вкореняване на лози в твърда и недостатъчно обработена в дълбочина почва. :!:
IvanSmilenov
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Яну 15, '21, 20:04
Местоположение: гр. Шумен, с. Салманово
Дал благодарност: 70 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от IvanSmilenov »

:dovolen: В момента хит е един много стар и същевременно нов сорт. С над 3000-годишна история. От него траките са приготвяли своите легендарни вина, известни по целия цивилизован свят тогава. Преоткрит е през 2005г. от директорът на Историческия музей в Кърджали Павел Петков близо до тракийската скална гробница край с.Татул. Устойчив на опасните гъбни болести по лозата, а може би и на филоксера. Сега се изследва. По думите на човек, който вече го притежава, гроздът е голям, като на Мавруда. Зърното е по-скоро малко, като на Каберне. Кожицата е по-скоро червена, отколкото черна.
Предполага се, че това е старият тракийски сорт зела. Павел Петков поетично го е нарекъл "Сълзите на Орфей".

Здравей
Имаш ли идея от къде може да се купят няколко лози от тези "Орфееви сълзи"
Доста рових но не виждам обяви за продажба.
"Нищо друго не впечатлява чужденците така, както склонността ни да търсим винаги най-лошото, най-грозното в характера на хората"
Иван Хаджийски
IvanSmilenov
Дълго кафе
Мнения: 144
Регистриран на: Яну 15, '21, 20:04
Местоположение: гр. Шумен, с. Салманово
Дал благодарност: 70 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от IvanSmilenov »

prijatel62 написа: Фев 22, '17, 09:08
:dovolen: В момента хит е един много стар и същевременно нов сорт. С над 3000-годишна история. От него траките са приготвяли своите легендарни вина, известни по целия цивилизован свят тогава. Преоткрит е през 2005г. от директорът на Историческия музей в Кърджали Павел Петков близо до тракийската скална гробница край с.Татул. Устойчив на опасните гъбни болести по лозата, а може би и на филоксера. Сега се изследва. По думите на човек, който вече го притежава, гроздът е голям, като на Мавруда. Зърното е по-скоро малко, като на Каберне. Кожицата е по-скоро червена, отколкото черна.
Предполага се, че това е старият тракийски сорт зела. Павел Петков поетично го е нарекъл "Сълзите на Орфей".

Здравей
Имаш ли идея от къде може да се купят няколко лози от тези "Орфееви сълзи"
Доста рових но не виждам обяви за продажба.
"Нищо друго не впечатлява чужденците така, както склонността ни да търсим винаги най-лошото, най-грозното в характера на хората"
Иван Хаджийски
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31530
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1730 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от Мария Николова »

cameraman написа: Яну 17, '18, 09:21 Моля, кажете ми препарат за по-добро вкореняване на лози в твърда и недостатъчно обработена в дълбочина почва. :!:
Достатъчно е да обработиш една педя земя за една пръчка, дълга 30-40 см.. Гледаш пъпките на пръчката да са нагоре, :hihihi: махаш пъпките, като оставяш в горния край 2-3 пъпки и бучиш пръчката. Поливаш да се стлегне пръстта около пръчката.
Не е нужен никакъв пхрепарат.
(Трудно е след 10-15 години, ако махнеш лозите. Не спират да покарват години след това от където не ги очакваш. :twisted: )

Както се казва "бучиш пръчка, пиеш вино." :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от Daniela Pargu »

Мерко, :tzeluvka: а кога е подходящ момента- сега става ли да се" бучне" пръчката ?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от kim »

Daniela Pargu написа: Апр 8, '23, 08:20 Мерко, :tzeluvka: а кога е подходящ момента- сега става ли да се" бучне" пръчката ?
Късна есен. Сега, ако имаш зрял резник може във вода, но само сантиметър да е. Нищо не пречи и сега да бучнеш, но трябва непрекъснато да е влажно. Тези са вкоренявани във вода сега.
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от Daniela Pargu »

Оооо ,Кимче,мила :tzeluvka:
Много благодаря за съветите- ще си сложа във водичка резници, пък а дано :stiskam:
Ако не - наесен с песен :daaa:
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Вкореняване на лоза

Мнение от Kika »

Това е моят начин за вкореняване на лози:
[url]
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”