Кой е клематиса?

Публикувай отговор
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Кой е клематиса?

Мнение от retaraa »

Моето предположение е guernsey cream, защото тичинките са светли, но имат тъмен център
Изображение

Снимката е много хубава, а клематисът - който и да е той е прекрасен :daaa:
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Кой е клематиса?

Мнение от popov »

Еми, руска е снимката, кво да се прави :nod: Не мога да преценя за тичинките баш. Има ли червени, няма ли :hmmm:
Иначе как го вдигат да косят отдолу, не знам. Аз не бих го пуснал така. Ако имаше малко бетонче, тогава е друго :D
denitsavm

Re: Кой е клематиса?

Мнение от denitsavm »

Прекрасно е :liubov2: с ножица ще режа тревата, гледката си заслужава :liubov2:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Кой е клематиса?

Мнение от ToBo »

Това се коси по двойки ;) Единият вдига растението, а другият минава с косачката :lol: Ние така косим под розата The fairy
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Кой е клематиса?

Мнение от Tanet »

http://www.gardencrossings.com/plantnam ... is-Candida" onclick="window.open(this.href);return false;` да е кандида?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой е клематиса?

Мнение от botan »

Аз се замислих дали да не сменя розата-катерач, която искам с клематис...щото толкова ми е и ангела. :mrgreen:
Кои сортове са с шартрьозни листа? Насочете ме към сорт с винена багра, добра плътност на цвета, обилно цъфтящ и подходящ за контейнер, който пък на всичкото отгоре да го има в предстояща/активна поръчка. :hmmm:

ПП: Имайте предвид, че не ми се селектират И клематиси. :lol: :lol: :lol:
Insta: ex_hort
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Кой е клематиса?

Мнение от ToBo »

Защо :o Да нямаш нещо лично против клематисите :shock:
Аз искам сорт "Ботан" :hihihi: Така добре го описваш като цвят, листа и жизнеспособност :angelche:
Никога не е късно да засадиш клематис...
denitsavm

Re: Кой е клематиса?

Мнение от denitsavm »

Сега ... точно такъв клематис, който и да ти се лепне окото за него почти няма :angel2: Всяка червено-винена витицела би ти свършила работа, Варшавская Нике може би най-много ... , но ако ще е само един за саксия и искаш да лепи погледите си избери един от тези http://www.taylorsclematis.co.uk/Boulevard-Collection/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ooh la la, Abilene, Countess of Wessex са тези, които съм виждала на живо и са разкошни цветни топки :liubov2:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Кой е клематиса?

Мнение от botan »

Да им имам цветовото разделение и цените. :shock:
Варшавският Нике е винен само в началото, след това полилавява. На мен ми се ще някой който да е червеникав постоянно.
Абилене е идеен, розата катерач и без това я гудих да е розова, ама се чудя дали няма да ми е къс. :hmmm:
Noibe като че ли ми е по-присърце. Какви са ви мненията за него? :hmmm:
Insta: ex_hort
denitsavm

Re: Кой е клематиса?

Мнение от denitsavm »

Ниобе и той лилавее ... Много хвалих преди време Руутел, но от 2 години, та може би и 3 ми е на ръба на смъртта, та вече не смея да го хваля :snif: , а беше прекрасна червена топка някога ... Евисоновите клематиси са доста здрави и жизнени растения, затова ти ги препоръчах, един ще ти е и в саксия, а те са селектирани именно за саксии.

На каквото и да се спреш - 1. Клематиса ще ти е толкова дълъг, колкото го оставиш като режеш :nod: Виждала съм прекалено дълги клематиси /просто не щат да останат ниски/, но прекалено къси не съм виждала :hmmm: 2. Ако се спреш на клемас втора група, гледай да не е с първи кичест цъфтеж, защото или ще ти цъфти пролет кичест и есен простоцветен - ако го режеш според групата, или, ако го режеш като трета група - ще ти цъфти по-продължително през лятото, но няма да видиш кичестите цветове. Т.е. Ниобе можеш да го режеш напролет и лятото да държи 2 месеца цвят, или да го оставиш напролет, да го офъкаш след цъфтежа и наесен да направи втора вълна, като тези цъфтежи са около месец всяка вълна
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”