Градински майстор

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 368 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински майстор

Мнение от botan »

Става въпрос за изсъхнало дърво. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
незабравка

Re: Градински майстор

Мнение от незабравка »

Emilly1212 написа:Чудих се, чудих се къде да питам, и реших да е тук, дано не съм сбъркала много... :oops:

Искаме да боядисаме дървената ограда с бяла блажна боя. Много моля, ако някой е боядисвал навън, предвид че тази ограда ще е подложена на дъжд, сняг, слънце, да ми даде съвет за тип боя и марка.
Аз дървена подпорна стеничка импрегнирах първо с Резистол и -с Бохемит става ,но май е по-скъп.После отгоре минах два слоя,единия по-рядък като грунд акрилна боя,и най-накрая акрилен безцветен лак.Нали искаме да се сдобрим с природата,затова акрилна боя,за да няма вредни емисии.Обаче тука изпадам в противоречие,щото пък Резистола си е чиста химия против гъбички,плесени и дървояди.В ума ми витаят мисли за импрегниране с някакъв разтвор на прополис,примерно разтопен в ленено масло.Нали пчеличките с прополис си импрегнират кошерите от вътре.Ще трябва да се пробва това.,ще е скъпичко май. ;)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря незабравка :gush: Ще споделя с ММ, и дано има хубаво време през октомври, че ние от 50 слънчеви дни през лятото, сега го измъдрихме това... :mrgreen:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Deleted User 5091

Re: Градински майстор

Мнение от Deleted User 5091 »

Дървото трябва да се импрегнира сериозно с импрегнатори от сериозни производители, за да издържи по-дълго време. Отгоре боя алкидно-полиуретанова от най-висок клас.
В долната част на оградата, където ще е близо до земята импрегнирането-на няколко слоя.
Евтиното излиза скъпо и то още на следващата пролет.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

mija, ще го имаме предвид. Определено трябва да се направи качествено, за да издържи по-дълго време. Благодаря! :daaa:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
лалесъм

Re: Градински майстор

Мнение от лалесъм »

Да покажа завършения собственоръчно направен калдаръм на една от тераските ми със събрани планински камъни
Изображение

И едно недовършено редене на междустълбова плошадка
Изображение
Deleted User 5091

Re: Градински майстор

Мнение от Deleted User 5091 »

Много е хубаво!
А как ги пренасяш тези камъни, много ме интересува, защото имам няколко проектчета :lol: с доста камъни за тази година и ми се иска да си подбера от една пресъхнала река, която не е много близо до нас?
лалесъм

Re: Градински майстор

Мнение от лалесъм »

mija написа:Много е хубаво!
А как ги пренасяш тези камъни, много ме интересува, защото имам няколко проектчета :lol: с доста камъни за тази година и ми се иска да си подбера от една пресъхнала река, която не е много близо до нас?
На ръка ги пренасяме от горския път до вилата. Пролетта водата ги свлича и като се разчиства черния път ги оставят отстрани. За твоята цел се опитай да ентусиазираш мъжка част от семейството, но може би по-добре да спретнеш една бригада от форума, че тук ентусиазъм хич не липсва,....даже ни е в излишък на някои :lol:
Deleted User 1445

Re: Градински майстор

Мнение от Deleted User 1445 »

Лаленце, много красиво е станало, кога слагаш масичката за кафе :angelche:
лалесъм

Re: Градински майстор

Мнение от лалесъм »

Nini написа:Лаленце, много красиво е станало, кога слагаш масичката за кафе :angelche:
Благодаря ви :tzvetentze:
Точно затова беше предвидена тази тераска, обаче докато си осъществя проекта отрязахме черешата, че се разболя и вече сянка няма, само върл пек...и за кафе не става :lol: Засега се ползва за стоварване на дървен материал :mrgreen:
Голямо чистене на буреняци е, обаче - там никне всяко семенце - лавандули, туи, борчета, салвии, космос, детелини....какво ли не се беше самозасяло между камъните :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”