Градински майстор

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от zeleno »

като ще е като това скъпото защо изобщо ви трябва да стърчи надземна част ?
нареждате си класически тротоарни бордюри и сте готови ...
хем може и да се ходи по тях , като тясна многофункционална пътечка ...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от zeleno »

като ще е като това скъпото защо изобщо ви трябва да стърчи надземна част ?
нареждате си класически тротоарни бордюри и сте готови ...
хем може и да се ходи по тях , като тясна многофункционална пътечка ...
и косачката върви по нея , и вие , и тревата спира точно толкова колкото и оградките , че даже и по-добре , ако е направено както трябва
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Хей,градински майстори и майсторки,до къде стигнахте с идеите си?
;) Цяла година тук никой нищо не е споделял и показвал! :hmmm:
Аз не се ориентирах къде точно да си пусна питането,защото не е за "Бързи въпроси и отговори",не е толкова спешно.
Но все пак трябва да го реша!Та -имам бадемово дърво насред малката ми градинка.Години наред се борихме неуспешно ту с въшлясването му,ту с опадването на цвета и плода без време.И като не се справихме- го орязахме! Запазихме ствола и 4-5 клона от короната му.С идеята да го използвам за НЕЩО и някак си!
Минаваха ми през ума идеи разни- от превръщането му в габион(но мястото е много малко и ще стои като паметник), до обличане с конопено въже.Знам,че не искам по него да ми висят саксии.Около му има пръснати доста камъни и каменна пътечка.Също съм посадила три клематиса,които да го използват за подпора.Миналото лято що-годе се получи,но не съвсем!Сега,виждайки на едно място ,че се продава конопено въже 100м за няма 5.00лв. пак се замислих,дали да не го увия с такова въже и пак клематисите отгоре?Моля ви,дайте ми някоя свястна идея,че така като стърчат отсечените клони е много грозно!!
Хайде,предизвиквам ви,да ми оправите кашата! :lol: :lol: Пък после ще ви благодаря! :liubov2: :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градински майстор

Мнение от calico »

Роза бе Маги, роза :lol:
при мен мадам Алфред е на полуизсъхналата ябълка вече. Тая роза много става за такива идеи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Градински майстор

Мнение от sendi1966 »

Маги,според мен не е добра идея да обвиваш с въже.Рано или късно ще изгние от дъжда и слънцето.Мисля,че е по добре да се лакира с нещо и да си оставиш клематисите.Аз моята праскова от нямане на време не съм я лакирала,но съм и сложила една роза и ето каква е в момента.
Изображение
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Магдалена »

:srofl: :srofl: Аз пък намерих къде да питам! В цветарски форум с маниячки-розарки какъв отговор ли очаквах!! :liubov2: :liubov2:
Трябваше да питам в някое техническо форумче! :ufff: :idea1:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 691 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от Emilly1212 »

Чудих се, чудих се къде да питам, и реших да е тук, дано не съм сбъркала много... :oops:

Искаме да боядисаме дървената ограда с бяла блажна боя. Много моля, ако някой е боядисвал навън, предвид че тази ограда ще е подложена на дъжд, сняг, слънце, да ми даде съвет за тип боя и марка.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
julian71
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Фев 26, '15, 19:34
Местоположение: Козлодуй

Re: Градински майстор

Мнение от julian71 »

http://www.drenski.net/?page_id=25" onclick="window.open(this.href);return false;
Попитай градския си :)
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10770
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 452 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински майстор

Мнение от botan »

sendi1966 написа:Мисля,че е по добре да се лакира с нещо и да си оставиш клематисите.Аз моята праскова от нямане на време не съм я лакирала...
Що ще си играете да лакирате? То дървото ще изгние тъй или иначе от долу, където е влажно и където няма да може да се лакира. :idea1:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градински майстор

Мнение от didak »

botan написа:
sendi1966 написа:Мисля,че е по добре да се лакира с нещо и да си оставиш клематисите.Аз моята праскова от нямане на време не съм я лакирала...
Що ще си играете да лакирате? То дървото ще изгние тъй или иначе от долу, където е влажно и където няма да може да се лакира. :idea1:
това, което ще е в земята може предварително да се потопи в разтопен /в бензин/ битум.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”