За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За форума

Мнение от ivanina »

...Светът е шарен , а хората различни ....важното е да се научим да приемаме и обичаме хората край нас такива - каквито са :D ...иначе проблема си е за наша сметка - никого не може да промениш- дори и самият себе си! :mrgreen: - опитайте ,и сами ще се уверите !/при мен не се получава/ :twisted: ...дето има един лаф- "вари го , печи го - на края все суров"...така че пращам широка усмивка :D и махам с ръка ! :daaa:
Форума - това сме точно ние!...различни - и на мен това ми харесва! :tzvetentze:
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Благодаря на всички, които прочетоха, колкото и усилие да им костваше.
И на всички, които коментираха - независимо дали с любов и чувствителност или с неприязън.

Моето намерение не е да се държа тенденциозно и да ви провокирам да променяте навиците си, да се откажете от духа, емоциите и житейските поводи, които ви свързват неделимо и дълбоко. Ни най-малко.

Но ако някой е изправен пред въпроса как да приеме този форум в неговата цялост, дух и същност, резонно стои и въпросът как форумът приема човека. Това не е въпрос, който трябва да получи само емоционален или спонтанен отговор.
Аз съм в търсене на коректен отговор.

Аз съм човек, отдаден на любовта си към градината и растенията. Моите интереси не са толкова в сферата на личното и битово общуване, нито са комерсиални. Това го знаят доста хора. Но предвид това, че имам дълга форумна история в "другия форум", какво и колко е позволено тук?
Мога ли да се самоцитирам с линк към собствените си постове? Мога ли да цитирам с линк постове и снимки на други потребители, нерегистрирани тук? Естествено, с тяхното съгласие.

Каква част от тези позовавания могат да са просто цитати или да има в тях активни линкове? Примерно 3 на 100 поста? 5? 0?
Какво може и не може да бъде тяхното съдържание?

Нормално е между форуми със сходен предмет да има ограничения. Нормално е тези ограничения, дори и ако са формулирани в по-общ вид, да са в правилата на форума и да важат за всички.
Тук правила няма.
Това означава ли, че потенциално всяко подобно положение може да прерасне в прецедент и от него да се провокира лична реакция? И понеже форумът се "саморегулира", човек да измисля "реакция на реакцията". И да очаква "реакция на реакцията на реакцията". :angel2:

Аз веднъж вече махнах с ръка и се усмихнах. Не сега. Не в тази тема. Преди години, по друг повод.

НО..., така или иначе, нямам намерение да се отказвам от постовете си за градини и растения където и да е, нито да мрънкам под носа си кого и какво цитирам, нито да се подмушвам между подмятания и сподавено ръмжене, като че ли съм крадец.

Още по-малко изпитвам потребност да се чучна в скута на некой голем тартор и така, мимикрирайки, да просъществувам форумно.
Недопустимо е, разбирате ли! Това е цена, която няма да платя.

И го казвам, защото, да, искам да пиша тук. Искам да срещна и да опозная повече хора тук. Усещам тяхната добронамереност и сърдечност, която е покоряваща и искрена.
Искам да посетя и да следя толкова градини, които са гениални.
Гениално хипнотични...
И съм готова да отговарям и да давам от сърце растения, независимо дали съм "в този форум".


ПП. О, нароили се още мнения, докато съм търкала клавиатурата! Благодаря ви за ведростта!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

Анджи,отпусни се и просто не мисли за ограничения :gush:
Сблъскахме се челно с една жестока битка,загубихме и това окончателно "изтри"правилата :snif:
Когато загубиш млад живот мисля,че неминуемо се явява съпротива за рамка.

Може би за човек,който има по-малко време тук цари хаос,но ако се пуснеш по течението веднага ще се почувстваш удобно.Пробвай :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: За форума

Мнение от kesten »

Анджи, аз съм зад теб. Ако решиш да си тръгваш- обещавам да дойда и да те домъкна обратно ТУК. Тук ти е мястото. Прекрасна си. Погледа ти към света е уникален.

Във форума сме толкова различни... Ти си млада, НЕ, много млада :D и неминуемо е да искаш нещата да са подредени в строг ред.

Знаеш ли аз в живота съм много строга и следвам правилата, но тук във форума се забавлявам.
А кой къде ходи в другите форуми... ама моля ви, аз дъщеря си не държа толкова из късо, та камо ли съфорумците да дават отчет :oops: и да им се сърдим. :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: За форума

Мнение от Гео, граф »

Ангелина, пиле, поради что задаваш въпроси дали можеш да правиш неща, които изрично НЕ СА ЗАБРАНЕНИ :hmmm: ??? Чак се учудвам, че се притесняваш за такива работи. Щом една система се саморегулира прилично добре, не е нужно правилата в нея да се променят, нали така! Е, понякога човек малко трудно може да намери нещо из темите, ама при толкова много потребители няма как всичко да е перфектно. Наближава да станат шест (6) години, откак съществува този форум. Много нещо преживяхме заедно, усещането за общество ни е по-ценно от твърдите правила и прилагането им. Някак така съществуваме и добронамерено се радваме на новите/стари съфорумци, които се вписват в тази реалност. Имаш страхооотна градина, имаш невероятни идеи в нея, имаш знания и умения, имаш и чудесно чувство за хумор (което повечето хора тук ценят високо!) - отпусни душата, усмихни се и се разположи удобно в тази виртуална къща. Както във всеки дом съжителството е въпрос на компромиси и деликатности със съквартирантите, така че не мисля, че е кой знае какъв проблем човек да свикне с ежедневието. Енджой :daaa: :D !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: За форума

Мнение от dimalexpl »

ivanina написа: Форума - това сме точно ние!...различни - и на мен това ми харесва!
:daaa:

:tzvetentze:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 31 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: За форума

Мнение от sofy »

Гео, граф написа:Ангелина, пиле, поради что задаваш въпроси дали можеш да правиш неща, които изрично НЕ СА ЗАБРАНЕНИ :hmmm: ??? Чак се учудвам, че се притесняваш за такива работи. Щом една система се саморегулира прилично добре, не е нужно правилата в нея да се променят, нали така! Е, понякога човек малко трудно може да намери нещо из темите, ама при толкова много потребители няма как всичко да е перфектно. Наближава да станат шест (6) години, откак съществува този форум. Много нещо преживяхме заедно, усещането за общество ни е по-ценно от твърдите правила и прилагането им. Някак така съществуваме и добронамерено се радваме на новите/стари съфорумци, които се вписват в тази реалност. Имаш страхооотна градина, имаш невероятни идеи в нея, имаш знания и умения, имаш и чудесно чувство за хумор (което повечето хора тук ценят високо!) - отпусни душата, усмихни се и се разположи удобно в тази виртуална къща. Както във всеки дом съжителството е въпрос на компромиси и деликатности със съквартирантите, така че не мисля, че е кой знае какъв проблем човек да свикне с ежедневието. Енджой :daaa: :D !!!
Подкрепям всяка дума на Гео!
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

АнджиС да земе да каже по същество къде е проблемтата.
Щото тя е регистрирана на 16 август 2011.
Не си спомням да съм я удрял с бутилка при групови сбивания във Форума.
Начи аз си мисля, че напоследък нещо и е влезло камъче в обувката.
Та да земе да си каже.
Ша й дам пример.
Аз нямам нищо против "ония форум", въпреки че отказаха да ме регистрират. И понеже тогаз ми знаеха само ника си мисля, че съм бамнат по ник.
Това е една голяма дискриминация на тролите, но сегааа .... не може всички да ни харесват.
То и тук се регнах по Времето на Чичо Джон.
:mrgreen:
А като видяха, че трудно различавам магданоз от моркови и лук от праз не ме пускат да си ходя докат не ме ограмотят, което е трудно....
за кво говорех?
А да!
Все пак във форумите се счита за лошп възпитание или прикрита реклама да слагаш връзки към разни неща, хеле други форуми, хеле пък към "ония форум". Но пък тук не вярвам да го изърият , но ще дразни някои хора.
Ся една дузина потребителиот тук тъчат на два стана, ма не го размахват да нервират народа.
Щото май за туй става въпрос.
:mrgreen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: За форума

Мнение от kim »

Какво странно нещо сме хората. Ако някой, не ни напише правила за спазване, започваме да се объркваме
и да се дразним :hmmm: Ако има такива, пак се дразним и объркваме, та се налага някой да мете с метла отзад. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За форума

Мнение от ivanina »

kim написа:Какво странно нещо сме хората. Ако някой, не ни напише правила за спазване, започваме да се объркваме
и да се дразним :hmmm: Ако има такива, пак се дразним и объркваме, та се налага някой да мете с метла отзад. :dovolen:
...е , хайде сега ...чак пък правила ;) ...правилата са измислени за това - за да се нарушават!
В къщи все по правила ли я караме!?...случва се да сгафи някой нещо- следва лека валянка , нещо като подръпване на ухото - от това не падат жертви ....и пак продължаваме напред- с усмивка! :twisted: ...няма лошо!
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”