Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от Noel »

Зеленко,супер си :tzeluvka:
Марианнка да ни спретне една бригада наесен с нощувка в палатка.
тя ще ръководи обекта,ние ще копаем :liubov:

На Виолка оградата се получава идеално :daaa:
Такава правим в градината на систър,нейната я намазахме с използвано масло и отгоре ивици бяла боя за външни условия.Страхотно се получава.
А камъните :potekoha:
Умирам за една морена :mrgreen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от марианна »

Момичета сладки :tzeluvka:
Вчера,беше прекрасен ден,поне за мен :liubov:
Надявам се пак да дойдете :stiskam:
Теди за есента си приготви няколко дни отпуска,да дойдеш при мен,като главен дизайнер,хем и камъни ще натовариш :lol:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от Noel »

марианна написа:Момичета сладки :tzeluvka:
Вчера,беше прекрасен ден,поне за мен :liubov:
Надявам се пак да дойдете :stiskam:
Теди за есента си приготви няколко дни отпуска,да дойдеш при мен,като главен дизайнер,хем и камъни ще натовариш :lol:
Казваш кога и идвам :tzeluvka: есента е моя сезон и няма да има непредвидени събития.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от violi16 »

ААА и при мен , и при мен ще трябва акъл и сила Марианче ! Навивай и за двете :hihihi: !!!
Вчера макар и камерно , беше невероятно цветно събитие за мен :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: !
Така добре си поседяхме на тревата в сладка раздумка :dovolen: Как ме заредихте само :tzvetentze: Мариянче, Фани, Боре, благодаря, че върнахте цветарските ми мераци и устрем ! Имах нужда точно от това в момента :tzvetoman:
А дано по -често такива спохождания :daaa:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от ToBo »

Тоя импровизиран пикник много ми хареса и на мен :lol: Изобщо всичко ми хареса. Обаче да знаете, че хората ни мислят за луди като обикаляме като в музей и говорим на латински :lol: и не са далече от истината :angelche:
Заета си, Виоли, затова мераците ти бягат :eeeh: Когато имаш време да се огледаш, ще видиш, че има смисъл :liubov2:
Никога не е късно да засадиш клематис...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от violi16 »

На Виолка оградата се получава идеално :daaa:
Такава правим в градината на систър,нейната я намазахме с използвано масло и отгоре ивици бяла боя за външни условия.Страхотно се получава.
А камъните :potekoha:
Умирам за една морена :mrgreen:[/quote]
Ноел, покажи ни как е станала оградата на систър в готов вид, моля :tzeluvka: !
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от Noel »

Виолко,не съм я снимала,другия трудоден ще се поправя.
Понеже са малко средствата,там правим всичко с подръчни материали и въображение.
Двора е малък и за да го разширим оптически ,всичко в него е бяло с единични акценти в бледо сиво.
Намерихме една изхвърлена маса и нея я рециклирахме в тези цветове.Имам я в телефона масата,ще моля детето да я качи,че аз не умея.
И градината и правя в такъв провансалски стил с много треви и рози.Тревите винаги дават ефирност и илюзорно усещане за простор..
до есента трябва да направим една малка открита веранда,намерихме от един съсед големи дървени греди,изядени от времето и стари дъски за пода.Тях планирам да намажа тук -таме с бяло и накрая в лака да сложа малко постна боя за запечатка.Така лака няма да изжълтее.Едва ли ще издържи много дълго,но колкото-толкова :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от Kika »

Ноелче :tzeluvka: , що не пуснеш една темичка за градината на систъра(или тя да пусне), че да си крадем идейки за малките градинки :twisted:

Момичета, градините Ви са прекрасни!!! :tzvetoman:
Ленузка, имаш градина-мечта! Прекрасна е!! :tzeluvka: :tzvetentze:

ПП: ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ
Много станаха красивите градини във Форума и най- често задаваните въпроси са от рода на:"Къде се намира тази градина?", "Колко е голяма?", "Ти в кой климатичен пояс си??? :)"......... Та ако си направим нещо като картотека (описание кратко) на градините :hmmm: ,нещо като рускините. Местоположение, площ, клим. особености. преобладаваща растителност, начало на градината.......... и др. и по възможност тази инфо да е в подписа на всеки :hmmm:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от Noel »

Кика,молила съм я сестричката няколко пъти да се регистрира,още повече че там правим нещата с минимум средства.
Но живота и поднесе доста неприятности и и трябва време да се стабилизира.
Градината и даде онази тръпка,която много от нас са я изпитали -чувството,че сме нужни и полезни.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1439
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 82 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Лято 2014 и 2015 - гостувания из съфорумски градини

Мнение от katina »

Да се похваля тук, че преди два дни бях за няколко часа у наше село и този път най-накрая(за мой срам :oops:) видях градината на Калико :ieeee: Вярно, не е в апогея си в момента, затихнала в августовската тракийска жега, но прохладна с ореховите сенки и красива с потайните кътчета за отмора и чаша кафе. Най-привлекателното кътче сега е естествено край басейна. Калико, МС е направил две- три папарашки снимки, че беше заинтригуван от обекта :angelche: няма да ми се разсърдиш, ако ги публикувам тук нали :dovolen:
Изображение
Изображение
Благодаря ти за вниманието и за отделеното време :tzeluvka: :gush:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”