Градината на Звездичка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Виола »

Защо те е срам? Много е красиво! :nod:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градината на Звездичка

Мнение от ToBo »

Всъщност ако са първа година розите, по 1 цвят толкова рано е добре :daaa: Нали знаеш, че хубавите работи бавно стават :mrgreen:
Имаш зелено и цвят. Догодина вече ще чакаш форма, маса, обем :potekoha:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Така е, но нали знаеш как от вътре те човърка нещо и все си повтаряш: мойте кога ще станат такива :eeeh:
Имам питане по отношение на капковото напояване. Системата в къщи до този момент беше чрез разпръсквачи, но при налични рози и всякакви храсти се оказва неефективна и неудачна. При полагане на маркучи за капково напояване на какво отстояние един от друг поставате маркучите и има ли ограничение за дължината им? Налейте ми малко акъл :hmmm:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Звездичка

Мнение от calico »

Звездичка, всичко е толкова красиво. :ieeee:

Розите първата година дори е препоръчително да не цъфтят. Те трябва да правят корени, не цвят. Затова не се торят, и е желателно да се премахват цветовете.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Благодаря ти Calico! Ох сърце не трае :nod: така въздишам по вашите градини и отрупани с цвят рози.
Малко снимки от днес с цел проследяване на някаква хронология
Изображение много стара роза, спомен от и за скъп човек. Храстът
Изображение убийствен аромат.
Изображение Iceberg. Другият не се развива така добре
Изображение първата вълна отмина.
Изображение Tuscany superb
Изображение M. Wood
Изображение N4 на Димов
Изображение Golden Border
Изображение Port Sunlight
Изображение пак той. Вече знам, че харесвам остинки :ieeee:
Изображение мини от Бг
Изображение това трябва да е Лампион
Изображение Рапсодията се вижда някъде там :D
Изображение част от арката. Бг производител и единствените, които ще запазя есента. В съседство са засадени 2 корена Blue moon. Ужасна роза за пергола. Не потдава на нищо, расте като луда, цвят от дъжд на вятър, при валежите миналата година цветовете бяха на парцал и изгниваха. Едва ги изтърпявам :evil: и до седмица две ги махам
Изображение
Изображение
Изображение
иииии край :tzvetoman:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Noel »

Последната снимка :potekoha: :potekoha:
Примирам по такива гъсти композиции :ieeee:
Розовите хурки на заден план лихнис ли е,Звездице?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Идва време да си съживя темичката с малко фотки на моя буедак. Имам 1001 растения за местене, а тази година го ударих на уволнение и е време за поправка. Силно се надявам да се включите с предложения и споделен опит и да оправим заедно този панаир. Предварително се извинявам за качеството на снимките. Пак са от таблета, пък и мъгла имаше..., абе не ставам за фотограф и това е :oops:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
уникалният Negresco :ieeee: обичам я тази роза! Е не се спря през целия сезон. Трябва да реша къде да я сложа. От зимата е временно настанена.

Изображение
Lavender ice също се стара цяло лято :tzvetoman:

Изображение
lady emma hamilton. Остинките ми са щастливи от хладното време и очаквам цветове скоро.

Изображение
port sunlight

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тук също трябва да редуцирам растенията. Цветелинката пусна един дълъг шиш :ieeee: трябва да и освободя място, както и да реша коя от поръчаните рози да и сложа за другарче.

Изображение
очичките любими все пъпки правят, а трябва да ги местя. Показвам мястото, с надеждата да ме посъветвате дали правилно съм преценила необходимостта от това
Изображение
Идеята е следната ( разбира се за рози става въпрос, за какво друго :D ): погледнато от този ъгъл в дясно отзад да засадя Артемис, пред него Леонардо да Винчи, на мястото на очите да настаня Cinderella и очите да отидат в ляво, където е Рапсодия-та.
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

ММ не спира да мърмори, че съм се престарала и, че няма пространство. Да си призная - прав е, но как да постъпя като не отпуска и педя от райграса, а аз искам всичко?! Някой от храстите, които не показвам умишлено, за да не оскверня душите естетски тук, (защото не може да се разграничат едни от други), ще местя в предния двор, но това по-късно. Сега идва ред на другата ми чуденка. Мястото е това

Изображение

Изображение

Изображение
показвам го от три ъгъла. Тук ще се направи по-масивна, дървена пергола, ама "друг път". Чакам я цяло лято. Изкоренихме БГ катерачите и двете огромни спирей qnina, ако четеш да знаеш, че ти и твоята градина имате пръст в това, защото при теб е прекрасно :tzeluvka: насадихме две туи и така освободихме доста място. Сега идва питанката с новите рози. Кои да бъдат? Налични имам Елф и Негреско, но те са по-скоро за стена или ограда. Поръчах два Еден-а от брит розако и Флорентина също. Имам от резник вкоренена Лагуна и май са това за момента. Хора с катерачи, дайте идея, докато не е приключила и последната поръчка :ufff: Хм, не е само това. Има и още.
Изображение
тук от двете страни съм насадила два жасмина. Не ми харесва. Ще ги мятам на оградата. Рози трябват, рози! Помогнете, плиииз :cry:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градината на Звездичка

Мнение от Звездичка »

Обмислях варианта за пърпъл скайлайнер, но тя е четка при dal и ще е неподходяща и затова да попитам имащите я дали мога да подведа Bouquet Parfait тук
Изображение
дават я голяма роза
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Звездичка

Мнение от libra »

Не,Парфето не става за катерач.Няма да й стигне височина на се преметне на арката.
Не мести Очите,ще им спреш развитието за 1-2 години.Ако ти е много зор,заложи 1-2 резника там където искаш.
Катерачи- Пърпъл скайлайнер не разбрах защо да не става?Розите за арки е добре да са с тънки ,гъвкави клони за да могат да се подвеждат.
Polka,Rimosa,Iceberg,Laguna,Cirano de Bergerac,Aloha,Pilgrim,Clair Maten,Amadeus,Apricot Sky,Bienvenue,Amadeus,Camelot,Giardina,Nahema,Palays Royal,Papa Meiland,Rose de Tolbiac,Pirouette,Ghisein de Feligonde,Barock,Perenial blue,Cocktail,Sympathie.Tова са катерачи ,които съм извадила от нашите градини,но не знам дали всички са с меки клони.Ако някои не стават,другите да кажат.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”