Парник

Публикувай отговор
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Добре де ...
Ма това отваря на малко повече от 90°.
Ти кажи твоя двигател колко бута(колко сантиметра се придвижва максимално.) и веднага ще изобретим някакъв механизъм за отваряне и затваряне на врата.
А твоя двигател май спира сам т.е. може да махнем крайните изключватели за положението на врата.
Единствено ти трябва някаква лостова система за отваряне на вратата на 180 °
И експериментирай , дали работи на 12 в.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Парник

Мнение от alexg »

Преди години имах сателитна чиния 240 см. със мотор, но в последствие като усилиха сигналите и пуснаха български сателитни телевизии го подарих, а сега ми трябва ;)
Така че ще се наложи да купувам, а в момента се предлагат 12 и 18(45см) инчови. Идеята ми е да се отвори колкото се може повече от 90 градуса заради вятъра, така че ако стане на 180 ще бъде просто чудесно. Тези мотори трябва да имат крайни изключватели.
А така изглежда терморегулатора, който чакам днес, те са много модели с този си изглед... " onclick="window.open(this.href);return false; Многофункционален е и става за какво ли не...
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Парник

Мнение от alexg »

Вчера получих терморегулатора и нещата не са такива каквито ги очаквах. В смисъл, че този модел има една зона на включване. Това което мога да направя на този етап е да вържа един голям вентилатор и над определена температура да се включва и да обръща въздуха и при спадане на температурата/както си я нагласиш/ да изключва.
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Парник

Мнение от илюзия »

[video][/video]
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Здравей alexg!
Съжелявам, че пропуснах, но имах много неща, а вчера ме водиха на предпремиера на авенджърите. Откажи ако смееш....
Така, като си мисля , най-подходящия механизъм е зъбно колело с гребен.
Аз бих си го направил от дърво или ламарина с велосипедна верига.
Представи си един лък, на който тетивата му е една опъната велосипедна верига.
Мотора ти е закачен на стената, а тоягата дето се движи 45 см е фиксирана към лъка.
А велосипедната верига е вкарана в зъбно колело от велосипед, което е фиксирано към оста на вратата.Може и да е половин зъбно колело (180°).
Ся ....
Ако веригата за хода на мотора , 45 см има 20 дупки и искаш да се отвори вратата на 180градуса, то колелото трябва да има 40 зъба.
Това е принцип.
Конструкцията е изцяло твоя, щото ти ще я реализираш и си познаваш възможностите.
:mrgreen:
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Парник

Мнение от nora »

Няма ли да е по-лесно да се направи плъзгаща се врата.В горната част на две втулки се движи върху метален лост.Ако й завържеш един сезал,намотан на оста на моторчето ще се отваря при задвижване.Ако го направиш да се реверсира и прекараш още един сезал през макарика от другата страна-може и да затвориш вратата.
troll

Re: Парник

Мнение от troll »

Илюзия и nora се изказаха по темата.
:mrgreen:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Парник

Мнение от ivanina »

[video][/video]
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
незабравка

Re: Парник

Мнение от незабравка »

В оранжерията ми неотопляема,с два слоя полиетилен е доста топличко вече и ми е голям кеф да гледам цъфнали вече.
цветчета

Еризимумът

Изображение

Нежо,ароматно цветче на абелията

Изображение

Диморфотека

Изображение

Божурите и те нетърпеливи. :P

Изображение



Кнауция

Изображение

Пиерисите се готвят за цъфтеж

Изображение
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Парник

Мнение от Teodora76 »

Имам нужда от съвет, найлона на оранжерията се е скъсал на едно място, в нета намирам тиксо за лепене на полиетилен:
http://napoqvane.com/green_house/green_house_tape_15_cm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://meyerbg.com/index.php/pages/index/7/1/0/210" onclick="window.open(this.href);return false;

Въпросът ми е, някой ползвал ли е такова тиксо, издържа ли на влага и дъжд?
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”