Компост на цена от 7,50лв за тон

Публикувай отговор
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от anny »

Егати, аз четири торби по 10 литра едвам влачех като търчах за още почва да садя хойхерите :lol: . Цената е супер, а това като мулч наистина мисля, че е екстра, за угниване лично аз сигурно няма да успея да му осигуря нужното.
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от klapan »

Видяното безумно евтино "нещо" от снимката на Ивеликс с много фантазия би могло да се нарече компост. Едри парчета дървесни отпадъци са много далеч от това понятие....и не го вземайте , ако позволите съвет. Разбира се, всеки е свободен да реши сам.
Вижте сами какво хората наричат компост и как изглежда той - Гугъл ще ви помогне да си съставите мнение. "Безумно евтино" още не означава "полезно, приложимо и изгодно"...особено пък в този случай. Големият процент дървени отпадъци от неизвестна дървесина, възможно и напоена с неизвестни вещества ...може да ви навреди.

https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D ... 24&bih=635" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Noel »

Да,Клапан ,за това че може да са отпадъци например от мебели ....
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Отново да допълня информацията компоста който предлагат е с различна едрота има и ситен и по-едър .Относно това че може де съдържа всякъкви боклуци ми казаха че притежават сертификат за качество и използват само дървестна маса от парковете и зелини отпадъци.Количеството което поизвеждат и продават на ден е над педесет тона и се изкупува на момента имало постоянно чакащи камиони който го товарят .Относно работното време всеки може да отиде ако е за по-малко количество и сам си пълни в чували почти денонощтно и не се чака само в работно време може да се ползва фадрома ако се товари камион.
Ето и сайта http://spto.bg/?page_id=105" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Noel »

Благодаря,Ивеликс :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от calico »

това на снимката за в почвата е едричко, обаче е чуден мулч ако е наистина без химикали и пр.
Жалко че съм далеч :eeeh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от zeleno »

ами ако е безвередно , аз бих го ползвала като подобрител на структурата на почвата без да очаквам нищо повече
за тежки сбити почви все ще помогне
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Не че нещо въпреки но вчера ходих до завода за да видя на място и говорейки с един от работещите там човека ми сподели колко много фирми го вземат на тази цена и го пакетират и продават на съвсем друга всеки знае колко върви един чувал с пръст(торфо-почвена смес) и как изглежда пръстта там минала е покрай торфа .Миналата година в Баумакс продаваха почвен субстрат който съдържаше кал , кори и дори не си спомням дали имаше перлит а беше вносно производство .Не навивам никой всеки сам си преценява аз просто споделих с вас нещо което на мен ще ми свърши добра работа .
А от тази година столична община подарява по 10кг от субстрата на всеки който си е платил данъците отиваш с бележката за платен данък и си товариш.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от kesten »

Ивеликс, супер е според мен. Не е точно компост, но със сигурност е почвоподобрител. А щом може да се вземе и по-малко от тон там съм с чувалите и колкото мога да натоваря.
Гледах сайта това е с.Яна- нали. Лесно ли се намира.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Гео, граф »

Тц, Кестен, не е Яна, а Хан Богров. Би трябвало да е между Долни и Горни Богров. Обаче там пък къде ще да е :hmmm: ??? Пътувам често в тази посока, не съм забелязала такива съоръжения. Да не би да е след разклона за Елин Пелин?

Иначе една баба викаше ''Хубава работа, ама малко циганска'' - направили инсталация за чудо и приказ за почти 40 млн.лв., а най-простичък сайт няма. И телефон дори :swonder: ...

ПП. Опа, вземем си думите назад. Имало сайт, ама съм минала с 200 покрай тази информация :oops:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”