Лимон и други цитруси

Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: ср апр 14, 2010 9:22 am

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Бобсъна » съб юли 05, 2014 11:33 pm

После изчакайте 10-15 години и 5-6 метра и берете авокадо!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение

tonimimi
Кафе с мляко
Регистриран: вт яну 21, 2014 10:28 am

Мнение от tonimimi » пон юли 07, 2014 11:21 pm

Благодаря за съвета.А какво да правя с лимона?

tonimimi
Кафе с мляко
Регистриран: вт яну 21, 2014 10:28 am

Мнение от tonimimi » пон юли 07, 2014 11:24 pm

Направо ще ти изпратя семката. При мен така или иначе няма да вирее.Ти си по на юг.Ако искаш авокадо разбира се. :dovolen:

Потребителски аватар
Leni
Виенско кафе
Регистриран: ср авг 14, 2013 9:34 am
Контакти:

Мнение от Leni » нед юли 13, 2014 10:38 am

Божке как ви раждад лимоните бре.. на времето помня прабабами гледаше цитруси в Сандански и там раждаха ама там климата е подходящ. Нашия лимон се на зелено си седи .. :(
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/

Потребителски аватар
smurfieta
Kафенце
Регистриран: чет фев 13, 2014 12:27 pm

Мнение от smurfieta » съб авг 09, 2014 4:27 pm

Здравейте,

имам голям мерак да гледам цитруси. До сега имам неуспешен опит в гледанто на мейер. Тази година се 'обзаведох' с лимон, лимон сорт мейер и кумкуат. Дайте някакви съвети за отглеждането. Зимата как да ги съхранявам- помещения под 15 градуса не ми се намират, а на терасата ще измръзнат :) Това е старши лимона, всеки момент ще цъфне Изображение Кумкуата Изображение и мейера . Купих го с 4 плодчета, клончетата му са навити, но не смея да ги развържа, защото мисля, че няма да издържат тежестта на плодовете. Изображение

Потребителски аватар
kiki82
Kафенце
Регистриран: нед ное 03, 2013 5:12 pm

Мнение от kiki82 » пет мар 20, 2015 1:07 pm

Здравейте, имам проблем с лимона . Листата му станаха едни такива безжизнени , без блясък и като на много ситни жълти точки. Изображение
А младите върхове почерняха Изображение , Изображение
Лимончетата макар и дребни , недорасли започнаха да пожълтяват,узряват Изображение
Моля помогнете, какво да го правя с какво да пръскам, до сега съм торила само със зелен кристалон и преди два дни му сложих малко калии(дали не сгреших :oops: ). Имаше доста пъпки , но част от тях изпадаха, дано да се запазят останалите.

el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон ное 30, 2009 12:15 am

Мнение от el pistolero » пет мар 27, 2015 2:13 am

Лимона на тераста тия дни полудя да връзва пъпки

Изображение

Изображение

Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.

el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон ное 30, 2009 12:15 am

Мнение от el pistolero » пет мар 27, 2015 9:53 am

kiki82, не съм много сигурен каква е причината в твоят случай, но е възможна причина и дефицитът на желязо.
Аз преди месец поливах моят с хелатно желязо, същото нещо правя през годината още два пъти и откакто правя така, масовата загуба на листа и завръз намаля значително, а това беше проблем при мен преди 2 години. Откакто редовно внасям в почвата желязо освен NPK тора и допълнителния калий, цветът на листата си възвърна наситеният зелен цвят и през зимата набрах няколко плода. Може и зелен камък вместо хелатно желязо да се ползва.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.

Потребителски аватар
kiki82
Kафенце
Регистриран: нед ное 03, 2013 5:12 pm

Мнение от kiki82 » пет мар 27, 2015 10:01 pm

Имам някакъв железен препарат-сенквестер (мисля че така се казваше), с него мога ли да полея и през колко дни.

Потребителски аватар
daskal77
Кафе с мляко
Регистриран: вт яну 20, 2015 10:01 pm

Мнение от daskal77 » нед мар 29, 2015 9:40 am

kiki82 написа:Имам някакъв железен препарат-сенквестер (мисля че така се казваше), с него мога ли да полея и през колко дни.
Аз използвам секвестрен както за поливане на лимона, така и за пръскане на листата му. Мисля, че ефектът е поразителен. Каза ми го един дядо, който си спомняше как "едно време в ТКЗС-то пръскали всички ябълки със секвестрен" :dovolen:

Потребителски аватар
mimeta
Кана кафе
Регистриран: пон фев 22, 2010 10:11 pm

Мнение от mimeta » чет апр 16, 2015 3:43 pm

Имам ашладисан грейпфрут, който се кани да цъфти. Растението е малко, към 40 см. Имам го от две години. Достатъчно ли е голямо да има плодове? Да махна ли някои от пъпките? Или да изчакам да върже и после да махам някои плодчета? Да подпирам ли някак клоните? Сега торя с някакъв "тор за цитруси" но искам плодовете да стават за ядене, така торени могат ли да се ядат, или трябва да ползвам някакви природни торове?
Изображение

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » чет апр 16, 2015 4:28 pm

Кажете ми, моля, откъде мога да купя лимон? Ашладисан или там както се казва. Зет ми ми вади душата от сума време за такова чудо и искам да му подаря, та белким миряса :swhew:
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед сеп 26, 2010 10:57 pm

Мнение от d_vitanova » чет апр 16, 2015 6:02 pm

Гео, граф написа:Кажете ми, моля, откъде мога да купя лимон? Ашладисан или там както се казва. Зет ми ми вади душата от сума време за такова чудо и искам да му подаря, та белким миряса :swhew:

Не купуваш! Подарявам тутакси!

Тате ашладисва с голям мерак /и голям успех ;). Отглежда портокал на балкона в гарсониерата им , който цъфти и даже ражда. Отглежда си и лимонче в саксия. Ама и двете - много място заемат, а портокала е свещен и не се пипа , значи остава лимонааа. Нооо - и той не може къде да е да отиде - трябва да е при някой дето го иска, ще го гледа и т.н. , с една дума - специален!

Ти си, Гео !

d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед сеп 26, 2010 10:57 pm

Мнение от d_vitanova » чет апр 16, 2015 6:07 pm

Хайде пак - Донка бързачката .

Гео, не било лимонче, а портокал на лимонена подложка, мин. година било раждало /аз съм го пропуснала това/. Иска ли го младежа или търсим лимонче?

Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: ср апр 14, 2010 9:22 am

Мнение от Бобсъна » чет апр 16, 2015 8:56 pm

mimeta написа:Имам ашладисан грейпфрут, който се кани да цъфти. Растението е малко, към 40 см. Имам го от две години. Достатъчно ли е голямо да има плодове? Да махна ли някои от пъпките? Или да изчакам да върже и после да махам някои плодчета? Да подпирам ли някак клоните? Сега торя с някакъв "тор за цитруси" но искам плодовете да стават за ядене, така торени могат ли да се ядат, или трябва да ползвам някакви природни торове?
Има едно правило при цитрусите -от 8 до 15 листа за изхранването на един плод....вие си преценете...аз бих премахнал всички завръзи без 1... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение

Отговори

Върни се в “Стайни цветя и растения”