Азалия, Зеленика, Рододендрон (Rhododendron)

Публикувай отговор
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Азалия

Мнение от vili60 »

Пак съм аз .Азалеята ми цъфна.На снимката цветчетата излеждат бели,но в действителност са бледо резедави.Извинявам се за лошото качество на снимките,но е снимано с лаптопа.
Ето я
Изображение
Изображение
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Азалия

Мнение от helan »

Много хубавка.Пазиш ли етикетчето на него пише ли някакъво наименование освен Азалия? Нещо съм луднала по този цвят бял със резедав оттенък
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Азалия

Мнение от vili60 »

Хелан на етикетчето пише,цитирам "Родедендрон и Азалея.Пише че е устойчива на студ а преди това дават от-5градуса до плюс 30.Иди че разбери дали е външна или не.Няма име,няма нищо.Пише че е от хобандия и е произведено за Кауфланд.
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Азалия

Мнение от helan »

Мерси Вили
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Азалия

Мнение от kim »

Новата ми придобивка. Подарих си я за Велик ден. ;)
Изображение
Видях, че темата за азалията е при стайни растения, но тази е външна.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
denitsavm

Re: Азалия

Мнение от denitsavm »

Аууу, Ким, това е много хубаво :potekoha: Честито :ieeee:
Аватар
Blush
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Юни 23, '14, 15:56
Местоположение: Шумен

Re: Азалия

Мнение от Blush »

Ким, прекрасна е! :potekoha:
Колко корена са в саксията? :o
Сигурна ли си, че е външна? На мен ми прилича на стайна.Външните имат тичинки. Не за друго, а да не се гътне ако я засадиш в градината...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Азалия

Мнение от kim »

Blush написа:Ким, прекрасна е! :potekoha:
Колко корена са в саксията? :o
Сигурна ли си, че е външна? На мен ми прилича на стайна.Външните имат тичинки. Не за друго, а да не се гътне ако я засадиш в градината...
5 корена са, 4 розови и 1 бял. Колкото повече я съзерцавам, толкова почвам да се съмнявам и аз дали е външна :hmmm: В магазина ми казаха, че е външна, но като поразрових от етикета се оказва, че май си права. Всъщност производител е тази белгийска фирма
http://www.azanova.be/nl/producten-31.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Азалия

Мнение от Iliana59 »

Много красива! :potekoha: Да я съхраниш,ей!
Дали да не изпратя маман да провери имали още :hmmm:
Аватар
Blush
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Юни 23, '14, 15:56
Местоположение: Шумен

Re: Азалия

Мнение от Blush »

kim написа:
Blush написа:Ким, прекрасна е! :potekoha:
Колко корена са в саксията? :o
Сигурна ли си, че е външна? На мен ми прилича на стайна.Външните имат тичинки. Не за друго, а да не се гътне ако я засадиш в градината...
5 корена са, 4 розови и 1 бял. Колкото повече я съзерцавам, толкова почвам да се съмнявам и аз дали е външна :hmmm: В магазина ми казаха, че е външна, но като поразрових от етикета се оказва, че май си права. Всъщност производител е тази белгийска фирма
http://www.azanova.be/nl/producten-31.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Да, със сигурност е стайна.А и на всички снимки в сайта показват аранжировки с тези азалии в затворени помещения, а не в градини. Колко са некомпетентни "ппродавачите" в магазините, не е истина.Ти отиваш да си купиш някоя красота, разчитайки на компентен и искрен съвет, а те гледат да ти продадат "стоката" като те видят, че си зарибен. :svekurva:
Ким, много е красива новата ти придобивка. :potekoha: Сложи я на прохладно, светло и проветриво, поливай редовно. Като прецъфти може да изрежеш прецъфтялото и да пресадиш в малко по- голяма саксия, че корените са по- скоро повърхностни, отколкото дълги, в почва за азалии.
Успех ти пожелавам от сърце! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”