Сентполии (1)

Заключено
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Сентполии

Мнение от Rumiana_N »

Успешно съм вкоренявала с добри резултати фрагменти от листа или листа без дръжка като заровя долната част в натрошена торфена таблетка, примесена с перлит.
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Сентполии

Мнение от si111 »

Е просто не е истина :shock: Преди 20тина дена tsany ми прати листета по моя приятелка, която няма никакъв афинитет към, каквито и да било китки. Само и беше казано да ги държи във водичка, докато ги донесе. Е, днес ги донесе, 8-) Наперени, живи, яки листета, всичките до едно с коренчета и никакъв признак на "отмиране на ненужни тъкани.", Ботане ;) Иде ми всичките нещастници дето са при мен, дондуркани, обгрижвани и вече по два пъти оперирани и реанимирани, да и ги дам на нея и да ми ги върне след 20 дена :D питам я: - Къде ги държа, бе жена? А тя: - Ми пред телевизора... :D Е, на мойте само телевизия не съм им пускала :hihihi:
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Сентполии

Мнение от tsany »

:daaa: супер не се ядосвай ще ти дам и от другите листенца. Дръж ги просто във вода и на прозорец на топло и не пълни мого чашката. Си имам две вкоренени които ми се повтарят. Бяла с лилав ръб и другата трябва да е много тъмно пурпурно, почти кафяво. Само как го казах. Ако искаш ти ги давам, условието е да си ги вземеш че не съм на работа а малката ми е болна и ми е трудно да я разнасям с мен в това време.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Сентполии

Мнение от si111 »

tsany, ако е това

Изображение

имам подобно,нека зарадваш някой друг с него, ето го мойто,

Изображение

и аз имам бебе от него за подаряване, ако някой иска, вчера ги разделих. Много е цъфтеливо и само си беше направило бебето. Катето каза, че е промишлено, ама аз си го харесвам, щото е непретенциозно, точно за новаци. Виж "много тъмно пурпурно, почти кафяво"-то с радост бих го приютила, ама след 18 април натам. Благодаря ти за щедростта! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Сентполии

Мнение от serena »

Цъфтящи в момента при мен
Изображение миналогодишна, цветът е по-тъмен

Изображение
а тази е нова и направо невероятна, освен че е много красива, от 8 март е все така отрупана с цвят и нито едно цветче не е мръднало!

Имам и въпрос - някои от сентполиите стоят на перваза на прозореца и при тях розетките са много гъсти, а листата с доста къси дръжки. Едната освен с цветоноси, които скоро ще цъфнат, е направо нагъчкана с мънички бебета измежду листата. Как да процедирам - вероятно ще трябва да отстраня по-голямата част от тях :hmmmmmm: и може би да я преместя по-навътре, за да не се получава толкова гъста розетка и листата да са на по-дълги дръжки. Поне от четеното досега до такъв извод стигнах.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Сентполии

Мнение от таня28 »

Изображение Моите подивяха след като по примера на Злати ги направих на фитилен полив Изображение Изображение
НЕЛИнда
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Мар 22, '15, 12:00
Местоположение: София

Re: Сентполии

Мнение от НЕЛИнда »

Si111, твоето беличко с лилави къдрички много ми харесва, ако друг не си е заплюл бебето вече, аз го искам :dovolen:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Сентполии

Мнение от si111 »

Дай адрес на лични, твое си е :dovolen:
Аватар
giko
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Апр 19, '12, 07:33
Местоположение: Казанлък

Re: Сентполии

Мнение от giko »

И аз като botan мисля, че си се изсилила с рязането и превкореняването , гниенето се развива много бързо - за два-три дни щеше да стигне до пластината, сега ако пак ти се види нещо странно, просто наблюдавай дръжката много често, всеки ден, гниенето изглежда като прозрачно, попарено и се увеличава нагоре. Тогава вече ще режеш.Имам май и аз такова преживяване с голямо чудене, в края на краищата някои посадих , други държах във водата , за да виждам какво става - не умряха, ама ми е смътно.
Аватар
Слънчево Поточе
Двойно кафе
Мнения: 194
Регистриран на: Дек 6, '14, 19:16

Re: Сентполии

Мнение от Слънчево Поточе »

таня28 :ieeee:
Прекрасни са :ieeemyzh: Браво :ieeemyzh:
А третата......направо ми останаха очите в нея :ieeee:
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”