Стилове - Формална градина

РОУЗ

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от РОУЗ »

Според законите на Фън шуй правите линии създават разрушителна енергия. :nod:
Нямаме ли тема за източни градини, и тя ще е много интересна, ММ беше преди години на специализация в Япония, толкова различна култура и подход към природата.
bell

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от bell »

РОУЗ написа:Според законите на Фън шуй правите линии създават разрушителна енергия. :nod:
Нямаме ли тема за източни градини, и тя ще е много интересна, ММ беше преди години на специализация в Япония, толкова различна култура и подход към природата.
Нямаме изобщо такива теми, тя затова Люб е започнала със стиловете. :tzvetentze: Роуз, ще е интересно да преразкажеш неговите впечатления.
Още повече има толкова преплитане на различните елементи и култури. Ние им казваме формални, ама и изтока има формалност. И Идндия има своите градини, като Тадж Махал, която също е такава.
Това, човек да реже растения във форми в никакъв случай не съм го възприемала, само като емблемата Версай. Както бях написала в другата тема, само като дворцово изкуство. Гледайки дори дивата природа из Европа бях чела колко милиони отделят на година държавите, за да държат природата красива. Борбата с инвазивните растения и поддържането на хармонични пейзажи. А, не като при нас поветица и диви джанки :angelche:
РОУЗ

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от РОУЗ »

Люб като направи тема за източните, и там ще се разпиша. ;)
Различно е, докато европеецът и американецът лежат на моравата в Хайд парк или Сентръл парк, в източните градини природата се съзерцава от разстояние, има си специални места за съзерцаване дори, усеща се с други сетива.
Нещо като у нас по време на соца :lol: , имаше табелки "не преминавай през зелената площ". Шегувам се, но се сетих, че и за нашите обществени паркове знам малко или хич. Трябва да прочета.
Или Люб да пусне и такава тема, а аз наготово. :hihihi:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от flora »

Една необичайна формална градина - зеленчукова Изображение две малки формални градини Изображение и Изображение
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от ljuboznatelna »

Да прибавя и аз някоя картинка, и да си кажа за японския стил - много е труден, защото е повече философия, отколкото стил. РОУЗ, ти не знаеш ли как се пуска нова тема? :mrgreen:
Изображение


От френския прованс.
Изображение

Изображение

Това някакъв осъвременен вариант. Как влизат да го стрижат не знам.... :)
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от ljuboznatelna »

Пуснах тема за японската градина.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от Гео, граф »

Люб винаги има с какво да ни изненада и какво ново да ни поднесе. Благодаря ти :sbear: :tzeluvka: !

В тази статия - Естетически качества на ландшафта, има интересни съждения. Може би трябва да се потърсят и формулират условията и факторите за оформяне на градини. Защото според мен нещата започват именно с ландшафта като система от природни компоненти. Антропогенното въздействие върху ландшафта оформя градината, не ли? 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от ljuboznatelna »

Гео, много научно ;) Няма как да няма антропогенно въздействие, най-малкото една барака за инструменти ще се вдигне :lol:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от flora »

Чудех се къде да покажа нещо, което на мен ми хареса и може би тук е мястото...
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Формална градина

Мнение от ljuboznatelna »

Това май беше зеленчукова градина. Много е красива, особено ако я гледаш от 12-я етаж :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”