Каланхое (Kalanchoe)

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от ravik »

Хмм, странно. При мен се е получавало нещо такова, когато каланхоето е в тежка, сбита почва, която задържа влага. Ако е в силно пропусклива почва (аз ползвам такава, която е за кактуси) не съм имала такъв проблем. Не знам какво да те посъветвам. Дано резниците се хванат. На твое място не бих поливала известно време въобще.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Ами почвата е по скоро прекалено суха и рядка така да се каже абе все едно е пръст от градината а не купена за обогатена с торове и прочие.Благодаря то май друго не ми остава като вариант освен да спра поливането и да се моля поне резницете да оцелеят .В краен случай гледам има тема Искам :twisted: :D
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от ravik »

Feeriq написа:В краен случай гледам има тема Искам :twisted: :D
Така я! :D ;)
Ако са засушени, листата на пипане са меки - усеща се. Да не би пък почвата да е сбита и да не се овлажнява въобще? :hmmm:
Дай една снимка на това каланхое, че голяма мистерия се оказа. :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от dobis »

sashy написа:Оказа се,че имам kalanchoe kewensis hort без да подозирам ,че е такова :oops: Искам да питам този вид цъфти ли или само на листа расте?
появих се :)))) Саши, цъфти си каланх_йчето , както му казва мойта баба, но не е червено , лимонено жълто е. Дано говорим за едно и също, но това е як бурен , расте, та се къса...расте с много бързи темпове на фона на останалите.

Равик, на снимката според мен е един друг вид , народно название - Еленови рога, по- сиви и с по- масивни листа, но не мога да ги оправя с латинските. Ще им потърся снимките и на двете, но като изкарам поредния гоблен.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от dora »

Да кажа и аз :Моите каланхоета са си истински спартанци.
Краднах си ги от прекрасно нацъфтелите на колежката :oops:
Купих им саксийки от кварталното магазинче , но за пръст рових в най- спечената и камениста пръст за която се сетити,но такава имаме в двора на градината.
На южен прозорец са .Остават за дълго на студено ,когато не работим, почти винаги са сухи и се скъсват от цъфтеж.
От лакомия си ги прибрах в къщи ,но там ни цвят ни нищо :ufff: и ги върнах обратно на работа- сега са страхотно нацъфтели . :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: И аз го отглеждам това растение,но по трудно.Все не мога да му улуча златната среда за отглеждане. :dovolen:
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от stela75 »

здравейте
Аз пък уморих моите каланхоета....всичките 13 вида!!!
Те по принцип издържат на студено до 10 градуса но аз прекалих тази година...Пльснах ги в студената кухня където се влиза само да сготвя за 1-2 часа.Там ги блъскаше горещата пара....абе всичките се скапаха та напролет пак почвам да ги събирам...
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Моето пък само пуща по малко листаци и неще да цъфти :hmmm: Не стига ,че му спасих живота с триста мъки ам неще да се отблагодари поне с едно цветче :lol:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: И после иди разправяй,че каланхоето не били капризно... :ufff: :ieeee:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Стига да оцелее, цъфтежът като че ли е по-лесен. Успешно съм го предизвиквала на принципа на коледарчетата: 2 седмици (поне) късно есента (октомври-ноември) на по-хладно (например остъклен балкон, 16 градуса приблизително) с почти никакво поливане. Първо - подрязване. И през останалото време от годината не ги държа на топло - изкарам ли ги на жега, се скапват до няколко месеца. Общо взето, всички сукуленти ми реагират най-добре на подрязване. Коледарчета гледах като марули 2 години :evil: (каланхоетата по-дълго) и не цъфтяха гадовете. Като ги орязах и преместих на по-хладно (а на балкона известно време имат и необходимия им тъмен период, с естествена светлина е по-лесно) - почнаха да цъфтят всичките. Успех и на теб :daaa:
ПП Трябва да се пазят от преполиване, комбинацията жега+преполиване и акари.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”