Идеи за спалня

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за спалня

Мнение от calico »

Мери, няма да пипаме таваните, те в цялата къща са такива, ама са различни. ММ си даде много зор с тях, но пък ще изкарат 2-3 поколения без да мръднат. Че къщата не е с плоча, а беше каратаван, а той почти падаше.

Даре, не е казанлъшка/калоферска, но е на същия принцип- плетено е на барабан, т.н. "брюкселска", само дето не знам дали е от Брюксел. Навремето, преди 6-7 години, обикалях много по магазините втора употреба, само заради такава дантела. Имаха я на стари чаршафи, покривки, пердета. Тази беше на едно огромно перде, памучен тюл и това отдолу, за 4 метрова стена, в набрано положение е 4 метра. Дантелата отдолу е към 13-14 м. И го купих това перде само за десетина лева, на кг, а то леко. :ieeee: Аз злато да бях намерила нямаше да съм толкова щастлива. :angelche: И се сетих, че този тюл, понеже е много хубав и много, можем да го ползваме за було или рокля на Анемонето като я женим, то много метри. :hihihi:
Сега пак обикалям вехтошарниците, но вече почти не се намират такива неща.Имам и едни цели пердета от рязана (върху плат) бродерия, още не съм им намерила място

МГХ, ще стане, почвай смело. Има много красиви тапети сега, можеш да комбинираш. Ние сложихме тапет, не си личи на снимките, щото е бял, но все едно сме тапицирали стените с копринен плат, придава друг вид на стаята. Работата е в детайлите, а те се намират и не са скъпи.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Идеи за спалня

Мнение от Силвия »

Много хубаво Калико, браво :daaa: разликата преди/сега е голяма ама не го казвай на ТМ
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Идеи за спалня

Мнение от vasileva »

Калико, прекрасно е станало - много красиво Браво :daaa:
много свежо и ламината е много хубав :o
Поздравления за стила и вкуса :tzvetentze:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Идеи за спалня

Мнение от elmaz »

Калико, грандиозна промяна изглежда че сте направили. Няма нищо общо със стария вид.
Страхотно! Много е уютно и красиво! Всичко сякаш си е на мястото, не е претрупяано и не е голо.
Харесва ми много!

Какво сте сложили на стъклата на снимката с вазата? Много ми харесва!
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Идеи за спалня

Мнение от elmaz »

О, гледах го, гледах го, това да не са тапетите, за които говориш?
И не е стъкло, а гардероб, нали?
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Идеи за спалня

Мнение от Роза1924 »

Калико, чудесно си го направила ! Ами направо имаш талант на дизайнер :daaa: СкОпосна жена, биха казали наблюдателки :lol:
Аз пък имам нужда от идея за едната спалня, където спят синът и снахата, като си идват. Спалнята е доста голяма, но мерак имат децата да има нещо като балдахин около леглото. На мен не ми достига фантазия как да съчетая балдахин с таван на гредоред /въобще не знам дали така се казва, но гредите се виждат/. Спалнята е обикновена дървена, с табла и матрак. До стената има около 50 см, от другата страна има носеща колона. Та как да впиша балдахина в тази конфигурация ??-
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Идеи за спалня

Мнение от vasileva »

балдахина може да не е на тавана

Изображение

Изображение
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Идеи за спалня

Мнение от tsvetina »

Изображение Може така

или пък така Изображение :dovolen:


Калико, стаята е станала много уютна и светла, прекрасна е :liubov2:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Идеи за спалня

Мнение от Роза1924 »

Благодаря за идеите момичета :tzeluvka: Започва да ми се "визуализира" в главата :lol:
Остана да разбера кой би могъл да реализира идеята - не е за моя домашен майстор, а той не допуска друг майстор у нас :mrgreen:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Идеи за спалня

Мнение от d_vitanova »

Този балдахин няма ли да събира много прах :hmmm: Особено ако стаята не се ползва редовно?
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”