Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Трева - Райграс?

Мнение от Satori »

Значи, мъж ми иска да мори глухарчетата. Пита с какво да напръска площта, така щото да изтрепе глухарчетата, но да не се отрови почвата. Каквото и да значи това. Явно мечтае за зелена тревичка тип "райграс." :mrgreen: Помагайте.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Трева - Райграс?

Мнение от johnstalker »

Редовното косене мори глухарчетата. :daaa:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Трева - Райграс?

Мнение от nel4o »

Нали знаете как се постига съвършенство тип "английска морава" :twisted: - с 400 години косене :sgiggle:

Между другото - има едно градинарско приспособление за вадене на глухарчетата - не знам как се казва, но представлява приплеснат метален шиш с улей. Вади беотказно както глухарчета, така и онова бодливото, как му беше името :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Satori »

А то аз съм ужасно скептична за хербициди, дето морели специално глухарчетата, казах му, ама той не та не. Мен жъртурчетата не ми пречат. Против излишните химии съм. Но все пак бях обещала да питам. :dovolen: Благодаря за всички идеи.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от greeneyed »

И да ги извади , от съседните дворове ще дойдат други семенца, няма оттърване от тях.Редовното косене унищожава широколистните треви. Всичко това се установява с времето от личен опит, остави го да прави, каквото си е намислил. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dal »

аминна сол....каквото и да значи така му казва ;
мори широколистното в райграса , възприема се през листата , това е патент и приом на господин Далски
но по добре му дай шилото за глухарчета , или му кажи че лекуват самолети :mrgreen:
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Трева - Райграс?

Мнение от nevenar »

Моите глухарчета и бодли изчезнаха от косенето иначе аз ги вадя или поне това което е останало с нож за пържоли , хихихихихи първо ядеш пържоли и като ти омръзне това занимание се заиграваш с глухарчетата безотказна рецепта :ieeee:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Blue sky »

хихихихиххи, с нож за пържоли :lol: :lol: :lol:
според мен идеалният направи си сам уред е прастмасова тръби с по-малко фи, която се подостря отпред - забиваш около глухарчето, завърташ и вадиш като тирбушон - действа безотказно, най-бързо и лесно. Иначе глухарчета излизат предимно по бедни поляни, ако се тори спират да се самозасяват, но старите остават :twisted: , косенето не ги спира, само вадене му е решението по мои наблюдения
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Трева - Райграс?

Мнение от nel4o »

И при мен е така :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Satori »

Прекрасно! :lol: Ако има нерви - да ги вади. Площта е съвсем малка, така че е напълно постижимо ръчното вадене. Дал, те глухарчетата като бабините зъби ли са :mrgreen: ?
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”