Ротавирус-имунизирайте децата си

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Това дето го написа за белега не е вярно-ваксината е БЦЖ и се слага още в родилния дом и после се следи дали ще стане дупчица ако не се прави манту и наново. Мисля, че тя в по късен етап се повтаря и си имаш втора дупчица-но моите деца още са малки и не сме стигнали до там. Това е задължително и още първия ден от раждането се прави против туберколоза. Иначе за ротавируса -не я сложих макар че беше доброволна и безплатна. В имунизац.календар тя е още в началото - заедно с пет-шест валентния прием на друга ваксина и още една. С една дума доста усложнен период с много ваксини на веднъж-представете си за десет заболявания да ви сложат за един ден. Плюс това, това са едни от най-тежките ваксини и обикновено протичат с температура, раздразнени и плачещи бебета и още една ми се вижда много да е накуп с тях.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

tsany, и теб не те знам на колко години си и дали помниш старите времена, но това което написах е съвсем вярно - ваксината срещу вариола се поставяла обикновено също на рамото, а при някои деца (най-вече момиченца) се е правела не на ръката а на бедрото - за да не им остане евентуално обезобразяващ белег на рамото... в някои случаи говорим за белег с размерите на монета. BCG ваксината също може да остави характерен белег, но той е по-различен - плосък или с леко изпъкнал център, докато ваксината срещу вариола оставя леко вдлъбнат белег често с характерни радиални линиии... но тази ваксина не се прави сигурно вече от 40 години, така че сега повечето хора нямат този характерен белег, а едно време когато бях още дете всички възрастни го имаха :)
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Щом говориш за вариолата тя и сега се прави в една ваксина заедно с рубеола и заушка - мисля към 13 месец някъде. Тази ваксина ме беше най-страх защото е жива и от моя опит се понася трудно- с температура, но всичко мина ок. Може да се сложи в крака или ръката, но със сигурност не оставя белег. На моята дъщеря и оставаха големи червени втвърдявания след ваксините, които после се разнасяха за около месец, така че не са много безобидни ама няма как.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Но това което написах не значи че не трябва да се слагат ваксини-все пак заболявания като туберколоза и детски паралич са много опасни. А за бременните рубеолата уврежда бебето. Аз като бях бременна с малката, синът ми караше скарлатина и аз в деветия месец го гледах, а като родих зарази малката на един месец с варицела. Слава богу я изкара леко, но бая треперихме и аз и доктора.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

tsany написа:Щом говориш за вариолата тя и сега се прави в една ваксина заедно с рубеола и заушка - мисля към 13 месец някъде.
В голяма грешка си, tsany. Ти говориш за MMR вкасината срещу Морбили, Заушка и Рубе(о)ла. MMR ваксината няма нищо общо с ваксината срешу Вариола която се е прилагала до преди няколко десетилетия и е била също жива.

Вариолата до скоро беше единсвената напълно изчезнала в природата болест, и изчезването й се дължи изцяло на масовото ваксиниране, дори в западнали и отдалечени африкански държави и племена... от това което пишеш ми се струва че дори не си наясно какво точно е представлявала Вариолата, всъщност... точно това което казах по-горе - хората имат много къса памет за тези неща явно.

Полиомиелита (детския паралич) за щастие в скоро време също може да бъде победен напълно и да се прекрати употребата на ваксината, но да видим... предполагам че доста хора вече не си правят тази ваксина също както и MMR ваксината...
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от tsany »

Да може би бъркам Вариола и Морбилии-вярно това са изчезнали болести, макар че едната шарка наскоро в Сливен беше пламнала. А за детския паралич - липсва в напредналите държави и в България едва от няколко години, но в Света съществува и може би спирането на ваксинацията е рано-но все пак мсиля че е въпрос на лична преценка за и против ваксините защото всеки си е прав. Много рядко дават и странични ефекти и не дай си боже се случи ... Може би човек колкото повече чете и се интерисува, толкова повече трепери и го е страх какво може да се случи.
А относно правенето на ваксината - ако не сложиш някоя от задължителните ваксини не ти взимат детето на държавна детска градина, дет.надбавки и т.н. А тук в София това си е голям проблем - частна градина или жена струват повече от една заплата, а за родилния дом даже не те питат, освен може би ако изрично не заявиш и се подпишеш че не си съгласен.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

Да, за родилните се изисква/подписва специално и слагат един голям етикет на бебето, за да не стане грешка - поне така едни познати го описаха че са си го разпознавали по етикета - във въпросния родилен дом бебетата се намират отделно от майките, и така по-лесно са си го намирали понеже е било единственото с отказ от ваксинации...

Морбилито съвсем не е изчезнала болест, за съжаление... епидемии от Варицела (не знам у нас дали и кога се прави ваксина срещу Варицела) има от време на време... даже аз се бях заразил преди десетина години :) и първоначално решиха че е грип :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от calico »

Цани, едра шарка се казва на вариолата. В България я няма от около 20-те години на миналия век. Поради което имунизациите са спрени - 50 г. след последния случай ги спират. Моята голяма дъщеря- 73 набор, беше последното поколение в БГ което е имунизирано против вариола. От вариола се умира.

Морбили все още има. Моите деца и двете бяха ваксинирани, и двете изкараха морбили. И аз съм карала, от нея не се умира, за разлика от вариолата. Една от най-тежките шарки, след вариолата е най-тежка.

Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от calico »

calico написа:Цани, едра шарка се казва на вариолата. В България я няма от около 20-те години на миналия век. Поради което имунизациите са спрени - 50 г. след последния случай ги спират. Моята голяма дъщеря- 73 набор, беше последното поколение в БГ което е имунизирано против вариола. От вариола се умира.

Морбили все още има. Моите деца и двете бяха ваксинирани, и двете изкараха морбили. И аз съм карала, от нея не се умира, за разлика от вариолата. Една от най-тежките шарки, след вариолата е най-тежка.

Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
Варицела, рубеола, розеола - много са. и не са опасни за деца, не са живото опасни иначе не е приятно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Ротавирус-имунизирайте децата си

Мнение от hinotori2772 »

calico написа:Варицелата е друго нещо, тя не е едра шарка. И не е толкова опаснна, само дето оставят белези ако се разраняват пъпките.
Остават но не задължително за постоянно... аз си бях рачоплил една-две пъпки, защото не знаех в началото какво е и останаха някакви белези след това наистина, но сега след години вече няма никаква видима следа.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”