Eremurus

Публикувай отговор
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Обратна връзка:

Re: Eremurus

Мнение от Mike »

Ами моите от жълти само жълти поникнаха -из цялата градина.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе

Re: Eremurus

Мнение от МГХ »

Красиви са ,много.Поздравления.
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Семената на еремуруса ги сея през есента.В началото на септември.Според мен есенното засяване е по-добро.Определям си място,което няма да "пипам" поне 4 години,и си го отбелязвам с пръчки.Правя с мотиката браздичка дълбока около 3-4-5 см и пускам семената така както са си с боклука дето съм ги събрала.Гъст посев.През пролетта на първата година поникват тънки заоблени и единични листенца,които през август се скриват,и човек би си помислил,че са се преселили в цветния рай.НЕ пипайте мястото.През втората година ще видите по-заякнали листенца-двойни.Много е интересно.Отново през август се скриват.И така до четвъртата година.Някои семена никнат на първата година,други на втората и т. н.Съжалявам,че съм си изтрила снимките та не мога да показвам.
Според мен тези които имат незасяти семена от изминалото лято при първа възможност ги засейте,за да хванат влагата и малко студ.Нищо им няма.
Ако имате въпроси ще се радвам да бъда полезна.
Моите семеначета ги захванах от един купешки и го направих ей тъй за проба.То взе,че стана.На четвъртата година цъфнаха 5,а на петата година т.е. пролетта на 2014 цели 12,като измежду тях имаше и жълти и един розов.И както съм писала според мен при семенното размножаване се пръкват индивиди различни от майчиното.
Мария Николова ми прати преди 3 или 4 години семена от нейния еремурус и според моите изчисления тази година може и да цъфне нещо.
Само ме е страх съседите да не му направят нещо,че все го заглеждат и цъкат,а съседката е много зъл човек.

Като го видя първата година и непременно реши,че трябва да има това цвете, и някой и дал книфофия(щото те не разбират и нали си приличат двете) :lol: :lol: :lol:
Да,ама не...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4949
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско

Re: Eremurus

Мнение от къщичка »

Благодаря! А гледаш ли лятото да поддържаш стръкчетата влажни, поливаш ли редовно?
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Не поливам много,защото имам чувството,че не обича много вода.
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София

Re: Eremurus

Мнение от artist »

:gush: благодаря ти :tzvetentze: ще чакам с нетърпение семенцата
Много са ти красиви, нека те радват дълго :liubov2:

п.п. и съседите на село са същите, от злоба поставят ламарини на оградата, за да не виждат градината ли, или за да ограничат светлината, не знам (сега са наредили няколко кубика дърва по- цялата дължина :D ) и надзъртат от тук от там :lol:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Семенцата чак на лято,защото от изминалия сезон нямам,че като бяха много дъждове и не можах да събера.Ако имам някое коренче по-встрани(защото се самозасяват)може да извадя,но според наблюдения е по-добре да се засажда на есен.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Миналата седмица,подлъгана от хубавото време махнах защитата на еремуруса(наръчи от царевица).Сега с този сняг и студ ме е страх да не се повреди нещо. :stiskam: всичко да е наред.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Eremurus

Мнение от bibi »

Някой или нещо е стъпало върху еремурусите :cry: :sangry: .Много странно ми съвпада с идването на съседите от Англия :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31747
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: Eremurus

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Най-новия ми поръчков - Робуста. Още със засаждането го оградих. Не могат нито котки да го настъпват, ни англичани. :hihihi: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”