Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Според мен трябва да се обърне внимание на торенето през лятотто,когато залага цветните пъпки.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от evkall »

Как торите вие?
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
elena kirilova

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elena kirilova »

и изобщо не съм я завивала окакто е в моя двор
миналата година си купих с голям мерак :lol: магнолия лилифлора нигра
абе нещо им стана
тя изобщо не е никаква нигра
цъфтя с едни'' бозави''цветове направо не исках да я гледам
няма нищо общо с твоята
elena kirilova

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elena kirilova »

има резон в тая мисъл с торенето ,но не знам с какво да ги торя
имате ли идея
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от evkall »

Аз по принцип торя със син кристалон и тор за кисели. Имам една лилифлора от мин година, цъфтя с десетина цвята, не като вашите, но като за начало е добре мисля. Имам и стелата, малка е и втора година нищо, не знам дали това е добре...
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от ida_ili64 »

След пресаждане на Магнолия-една година пропуска цъфтежа.
Ако се подрязва-също не цъфти а и това е едно от дърветата,които не се подрязват принципно-трудно зарастват раните от срязването.
Ако е младо растение,може да пропусне една-две години цъфтеж-докато укрепне.
Тя е като азалиите и рододендроните-важно е почвата да е леко киселинна и в никакъв случай-варовикова.
При млади растения-зимата е желателно да се покрият корените,може да се затрупа с мъх отгоре-така се задържа и влага.Също е много важно,да е добре полята,особенно докато е младо растение-при сухо и горещо лято задължително се полива,а не се разчита само на дъждовете.
За торенето-аз и слагам органична тор с дълготраен ефект-умесвам я с пръстта, а иначе я поливам с тор за цъфтящи ,слагам й и от гранулата за рододендрони веднъж-дваж през пролетта и лятото.
Мисля си,че в България климата не е най-подходящ за магнолии-особено със сухото и горещо лято,което имаме,но не е невъзможно отглеждането й.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

хм.... :hmmm:
ще излезе че нещо аз съм прецакала стелатата....
ще следвам на ида съветите , всичко което е писала го знам и също съм го чела , ама....кое по напред ?! благодаря ви :liubov:
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от evkall »

Искам да ви питам за GRANDIFLORA, дали е абсолютно студоустойчива?
А и някой може ли да ми каже между liliflora, soulangiana, susan каква е разликата? На мен ли ми се виждат еднакви в по снимки... :eeeh:
Последно промяна от evkall на Май 13, '10, 07:13, променено общо 1 път.
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
анн
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Яну 24, '10, 17:17

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от анн »

Каква е причината листата на магнолията да са светло зелени , та чак жълти.Вече трета година не е цъфтяла. На върха има клонче без листа, по всяка вероятност е извръзнало. Трябва ли да го отрежа? За две години не е пораснала въобще, но не е и изсъхнала.Къде бъркам в отглеждането и?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Мисля,че първо трябва да се осигури кисела почва,второ много редовно поливане лятото,трето -подхранване.Рязане да се избягва-те и без друго толкова бавно нарастват,че няма какво да им се оформя.За сгъстяване на короната -отчупване на прецъфтелите пъпки.По този начин се разклоняват и дръвчето става компактно и добива хубав поддържан вид ,все едно е подстригвано за оформяне.Ако се оставят семена по клоните ,това отнема силата на дървото.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”