Дългоцъфтящи катерачи- рози

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от milena02 »

И аз гласувам за Пени Лейн. При мен и двете са на пълен пек. Ню Даун е по-нетрайната като запазване на цвета, и по-парцаливата като прецъфтяване. Засадила съм още една на сянка, ще докладвам как ще се държи там.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Lizi »

Аз много харесах Пени Лейн на Дал от снимките и си я купих.Но първата година не цъфтя.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Denis »

Имам и пени лейн, и ню даун,
първата заради името-звучеше ми познато, явно музиката/хоби/,
втората заради красиви снимки в нета и /основно с клематиси- засадих я с някакви тъмни клематиси, не помня имената, но поръчката беше от форума/,
и двете са садени ок. зима 2010, пролет 2011г.,
и двете рози не бих ги купила отново, нито съм ги забелязвала досега, нито съм ги снимала, цъфтят си там на самотек/торени са наравно с другите и толкоз/, на хубави места са. Всеки с вкуса си ;)
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от milena02 »

О, спор няма, че и двете бледнеят на фона на някои нови сортове бели катерачи, които са и по-компактни - което за мен е предимство, тъй като нямаме стени на замъци за жалост. Аз, честно казано, бих предпочела даже Айсберга и пред двете, нищо че е обикновен, без каквито и да било нюанси и врътки. Поне имаш обилно цъфтяща на минимум три вълни, здрава и поддаваща се на формиране роза.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от Denis »

milena02 написа:О, спор няма, че и двете бледнеят на фона на някои нови сортове бели катерачи, които са и по-компактни - което за мен е предимство, тъй като нямаме стени на замъци за жалост. Аз, честно казано, бих предпочела даже Айсберга и пред двете, нищо че е обикновен, без каквито и да било нюанси и врътки. Поне имаш обилно цъфтяща на минимум три вълни, здрава и поддаваща се на формиране роза.
И тук ударението/поне за мен/ е стени на замъци :dovolen:
Ееех мечти, мечти...

Айсбергът е страхотна роза, имам бургундито и пинк брилянта няколко броя /но не са катерачи/,
белия го нямам защото все си мислех, че тъй като е най-достъпен за покупки... винаги може да го взема,
догодина живот и здраве ще стане, мисля че много добре се съчетава с иглолистни,
а и остин има сравнително нов розов катерач много красив по фотките,
набелязала съм и още 2-3 други пастелни,
много ми харесва и Crepescule, макар и в другата гама не студено-бяло,
а бяло-кремаво
Изображение
за нея има и други по-красиви и впечатляващи фотки, но не става с копи.
:tzvetentze:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
La Bamba
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Окт 2, '14, 21:46

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от La Bamba »

Айсбергът повтаря ли добре? Четох тук някъде, че зависи от подложката- българска или не. Как да позная българска ли е Айсбергът на оакплант. И кой според вас е най-добрия бял катерач?
Аватар
dimalexpl
Кана кафе
Мнения: 503
Регистриран на: Ное 28, '12, 20:11
Местоположение: Плевен

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от dimalexpl »

Допустимо ли е съчетаването на Penny Lane и Gloire de Dijon ? Изгледах десетки снимки в нета, но не мога да преценя по тях :hmmm: .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от calico »

dimalexpl написа:Допустимо ли е съчетаването на Penny Lane и Gloire de Dijon ? Изгледах десетки снимки в нета, но не мога да преценя по тях :hmmm: .
То не е забранено, но на мен не би ми харесало като цветово съчетание. Освен това и формите на храстите е различна. И отделно, това са големи рози, не виждам как ще ги съчетаеш- те просто ще стоят една до друга заели големи площи и двете а по-отдалеч ще са едно цяло почти бяло петно, поне 5х4 метра
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mama_li

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от mama_li »

Имам Crepescule. При мен нараства изключително бавно. Изглежда приблизително като на тази снимка

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.214986

Ако вярно става като на другите снимки, не знам какво ще правя :ufff:
bell

Re: Дългоцъфтящи катерачи- рози

Мнение от bell »

mama_li написа:Имам Crepescule. При мен нараства изключително бавно. Изглежда приблизително като на тази снимка

http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.214986

Ако вярно става като на другите снимки, не знам какво ще правя :ufff:
Как какво? :hihihi: ще я режеш и оформяш по мястото, което си й предвидила. Голяма красавица е, а и е благодатна роза, като гледам може всякак да се оформя, като кълбо, по стена , а и тук ме грабна много http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.187260" onclick="window.open(this.href);return false; оформена на дръвчета, като арка. Не я мисли, тя не е от тези с твърдите клони, които да се чудиш на къде и как да ги подвеждаш. :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”