Хибискуси - грижи по отглеждането

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ravik »

Това на клечките - клечките сухи ли са? Щото ако са сухи, според мен няма шанс.
Иначе проблемът идва от преместването според мен - окъсват се корените, а когато вече е хладно, по-трудно могат да се възстановят. :hmmmmmm:
А за цъфтежа, растенията, които се отглеждат промишлено се третират с различни стимуланти за цъфтеж, ретарданти, хормони и прочие. По този начин се държи растението малко като размер, но цъфти постоянно. Отнема известно време докато растението се изчисти от всичко това. :nod:
П.С. Тити, прелестен е. :liubov2:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Тити,уникалнен хибискус.Страхотен е. :liubov2: :tzvetentze:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Тити,уникалнен хибискус.Страхотен е. :liubov2: :tzvetentze:
Стискай палци да устиска, че виж листата му какви са увиснали и меки, хич не ми харесват.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Твоя поне има листа,а моя и това няма,само една пъпка на единия връх,но се съмнявам да я задържи.Защо не пробваш с пръскане с фолиар-винаги след това листата стават много твърди и свежи.А иначе стискам палци и на краката. :lol: :stiskam: :stiskam: :stiskam: Както и за Силвър мемориес. :angel2:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Твоя поне има листа,а моя и това няма,само една пъпка на единия връх,но се съмнявам да я задържи.Защо не пробваш с пръскане с фолиар-винаги след това листата стават много твърди и свежи.А иначе стискам палци и на краката. :lol: :stiskam: :stiskam: :stiskam: Както и за Силвър мемориес. :angel2:
Зимата няма как и къде да пръскам, наблъскала съм ги един върху друг на перваза на слънчевия прозорец, щом някое цъфне го вадя от там, да му се израдвам. Голяма галимация ще е да ги нося в банята, да пръскам и подреждам наново. Дано устискат до напролет, като са навън им обещавам всеки ден да ги пръскам и глезя :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ravik »

Тити и моя е със същите провиснали листа. :( Малко повече са отколкото при теб, ама все тая. :( Може да взема да го понапръскам с Фолиар - и аз като Тити съм ги наблъскала един върху друг, ама за Черния дракон май ще се прежаля да го пренеса. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от zmei4o »

моят Гатор нещо не му бяха добре корените като дойде от Голден. Пресях го в друга пръст. Докато беше топло горе долу беше добре.
Сега като застудя започнаха да му падат листата едни такива зелено-жълти. Извадих го и го сложих в една пръст от Метро. Много тежка и черна :)
поливам често и е много добре :stiskam: :D
знам че хибитата трябва да се поливат много често :) иначе явно си е кекав :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
dal

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от dal »

да сте живи и здрави че ви има....!
изключително полезно четиво и синтез на възможните отговори на доста въпроси!
имам хибискус Камелия със вджуджаване /цинк?/ и един жълт с проста фуния със бледозеленеещи листа-желязо?;насипах ги отгоре с пръст от калифорнийски червеи , дано се оправят...
имам и проблем , навън явно вече им естудено в остъклението , трябва да прибирам , но котарака потрива доволно лапи до мен и днес в чуденето ми какво да сторя измислих следното:
щ е купя пластмасови чинийки , ще изрежа шаблони за над пръстта , ще ги надупча за въздух да влиза и да мога да поливам без да рови котарака из тях....
някой нещо друго да прави и да предложи практически?! не смея мозайка да насипя , защото кой я знае колко варовик ще им вкара , помагайте :tzvetentze:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от zmei4o »

става със стиропорени тарелки против котешко ровене ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Satori »

Дал, нямаме котарак, но имаме деца. Нашето решение е следното: взима се обикновен картон и с него се обикаля саксията - височината е колкото позволява растението. Е, нашите се изхитрят и ровят с дълги предмети пръстта, но това е само когато майка им е в кухнята или на компа :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”