Балет

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Балет

Мнение от Мария Николова »

Гео, граф написа:
s_t_m написа: На 5 април съм на балет "Фламенго". :smusic: :sdance: :slove:
Ах, Мимет, завидях ти :senvy: :angel2: !!! И как да не ти завидя като ти предстои разточителен музикален хедонизъм с божествените танцьори на фламенкото :daaa: ...

Което обаче си има и друга страна, хубава и за останалите, дето няма да видим испанския балет. Идването ти за представлението може да бъде прекрасен повод за форумна среща :ieeee: :ieeemyzh: ...
Графиньо, можеше да не узная сега за предстоящото събитие. И да пропусна даже впечатленията на критиците през април. Добре, че имам приятелка-съфорумка, която се сеща за мен. :ieeee: :mrgreen: Тъй че по повода ще бъдем със sunlight. (По-вероятно е да я срещнеш като организатор на поръчка орхидеи, отколкото в друга тема.)
Съвсем възможно е на 6.ІV. да се присъединим най-малкото двете в "ДондуковЪ". Вероятно е даже да бъдем + 1. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Балет

Мнение от Гео, граф »

s_t_m написа: ... Съвсем възможно е на 6.ІV. да се присъединим най-малкото двете в "ДондуковЪ". Вероятно е даже да бъдем + 1. :daaa:
Знаех си аз, че на 6-ти ще правим форумна среща :daaa: :ieeee: :ieeemyzh: ... Мимет :sbear: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Балет

Мнение от Мария Николова »

Гео, граф написа:
s_t_m написа: ... Съвсем възможно е на 6.ІV. да се присъединим най-малкото двете в "ДондуковЪ". Вероятно е даже да бъдем + 1. :daaa:
Знаех си аз, че на 6-ти ще правим форумна среща :daaa: :ieeee: :ieeemyzh: ... Мимет :sbear: !!!

Току що си получих билетите!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: За съжаление няма и двете да се присъединим, защото тя ще пътува веднага обратно. :snif: Колкото и камерен състав да се съберем, ще съм на "ДондуковЪ" за колкото часа се уговорим. :daaa: Не забравям, че 6.ІV. е работен ден, петък. :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Балет

Мнение от Titi »

ravik написа:По едно време в Софийската опера въртяха много Зорба Гъркът - уникално е, аз лично съм го гледала поне 3-4 пъти, единият път на площада, докато още го имаше Мавзолея. Уникално шоу е! :daaa:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази тема е заспала дълбоко и две години никой не е я разбутал. Аз съм от любителите на балета и редовно посещавам "Софийската опера и балет". Ако случайно и някой друг се интересува, да кажа, че започнаха представления на открито - в парка на Военна академия - невероятно красиво място
"Паркът е в т.нар. английски стил - прави алеи и пространства, които свободно следват релефа. Красиви елементи са езерото с върбите, липите и брезите около него, изградено във форма на буквата Ф (Княз Фердинанд), летен театър, романтични стълбища, импозантна беседка, излязла сякаш от разказите на Чехов и Тургенев..."
Преди седмица купих билети за "Зорба гъркът" за 25 юни. Чакам го с нетърпение.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Балет

Мнение от Titi »

Titi написа:Преди седмица купих билети за "Зорба гъркът" за 25 юни. Чакам го с нетърпение.
То тук сама си пиша, сама си се цитирам, ама карай да върви... :D Та да си кажа, дето не сте ме питали, че хич не ми хареса "Зорба гъркът". Толкова ми го бяха прехвалили, че отидох с голямата кошница и се разочаровах.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Балет

Мнение от greeneyed »

Дори заради музиката на Микис Теодоракис не се ли получава хубав спектакъл? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Балет

Мнение от Titi »

greeneyed написа:Дори заради музиката на Микис Теодоракис не се ли получава хубав спектакъл? :hmmm:
Хубава е музиката на Микис Теодоракис, но когато става въпрос за балет, предпочитам такава музика
[video][/video]
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Балет

Мнение от kesten »

Тити, благодаря ти че събути тази тема. Дори не знаех че я има, а от снощи само превъртам клипчета .....

Балета носи такава наслада. Говоря за класическия, другия не го разбирам.
Аватар
redapple
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Дек 13, '14, 20:02
Местоположение: София

Re: Балет

Мнение от redapple »

"Зорба гъркът".
Препоръчвам ви го! В Софийска опера. Силно изпълнение, много! :daaa: Гледах го в миналия сезон и останах силно впечатлена!

Сега видях, че са писали за него вече. Да, страхонто изживяване с музиката на Микис Теодоракис! :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”