Лалетата - грижи и садене /вадене

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от greeneyed »

Е, обяснете ми с думи прости- какво му е по-доброто луковиците да седят вече 1 месец, откакво са при мен на сухо, отколкото да ги слагам вече в почвата. Какво аджеба ще им стане? Агрономите казват- от края на септември до края на октомври. Мен ме спира само 1 нещо- да не ми ги завлече още сега сляпото куче в склада си, иначе да съм ги почнала вече. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от laydidi13 »

Ще чакаме Мерка да каже старт и започваме,доверявам се на нейния опит с любимите и цветя! :daaa:
mama_li

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от mama_li »

greeneyed написа:Е, обяснете ми с думи прости- какво му е по-доброто луковиците да седят вече 1 месец, откакво са при мен на сухо, отколкото да ги слагам вече в почвата. Какво аджеба ще им стане? Агрономите казват- от края на септември до края на октомври. Мен ме спира само 1 нещо- да не ми ги завлече още сега сляпото куче в склада си, иначе да съм ги почнала вече. :angel2:
Грийни, не знам как е при теб, но при мен е толкова мокро, че изобщо и през ума не ми минава да садя луковици. В събота си беше направо блато :evil: . Комбинациите които бях замислила с добавка на новите луковици към старите едва ли ще се получат :snif: . Ще съм щастлива и особено приятно изненадана напролет, ако изкара нещо от старите лалета. Освен да пробвам с лопатата, да идя дали има останала някоя читава, неизгнила луковица.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от greeneyed »

Моята почва е горска- отцедлива е , при теб сигурно почвата е тежка , не пропуска водата. Вадих, без да искам, миналогодишни луковици - едри и здрави са, не им е била много влагата. Много са им слепите кучета))))))))))))))))))))))) 8-) 8-) 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Dani D. »

Момичета,
днес по случайност бях в Баумакс. Пуснали са доста луковици на лалета, кокичета, рози и едни комбинирани луковици. Забърсах един пакет ;)
Нямам представа какво ще излезе, холандски са, бяха около 14.50 лв. Общо 111 бр.
Включва Анемоне, Алиум, 2 вида лалета, Oxalis (нямам представа как се превежда), Нарцис. Засадих всичко без лалетата. Ще видим какво ще поникне. Имаше и други разновидности на пакети. Бяха намалени с около 2-3 лв.

Изображение
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2067
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от sofy »

Преди 2 години и аз взех подобен пакет в жълто - доволна съм-лалетата цъфтяха и двете години и се умножиха,без да съм ги вадила,/ще броя лалетата напролет ;)/ ,нарцисите цъфтяха ,но като че ли бройката им намаля на втората година, минзухарите станаха много ,единствено на спрекелията не и угодих,така и не я видях,поникнаха листа и толкова..
Да ти цъфтят и да те радват Дани!
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Dani D. »

Благодаря ти за подкрепата, Софи!
То, при мен още къщата не е готова, но мерак за градинка. Мъжът носи лалета от Холандия, че беше командировка, аз купувам, сигурно имам над 120 луковици вече :)
Днес набучих и 35 луковици от декоративния лук, пък да видим какво ще излезе. Аз ще ги вадя догодина, тъй като мястото в момента е временно, колкото да не пречат на строителите :)
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Lizi »

Dani D. написа: Oxalis (нямам представа как се превежда), Засадих всичко без лалетата.
Изображение
Оксалиса, мила е детелинка декоративна. Мисля сега трябва да се приспиват грудките, а не да се садят. Освен това мисля не е студоустойчива и като поникне ще измръзне. :hmmm:
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Dani D. »

Lizi,
еми всички ги дават да се садят от септември до декември. Предположих, че като са в обща кутия, времето за садене ще е еднакво :)
Ще ги видим какво ще бъде и напролет ще показвам снимки, ако се покажат :) :stiskam:
Лютиче
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Яну 20, '14, 17:45
Местоположение: София

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Лютиче »

Ако помниш къде е оксалисът, по-добре го покрий с нещо, че само в Гърция и в Пловдив оцелява през зимата (освен ако не е като предишната). Но иначе оксалисът е подходяща компания за лалета, защото цъфти много рано.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”