Алпийските балкони

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Алпийските балкони

Мнение от Миша »

Растат по-бързо на втората година.И с всяка следваща година стават все по-красиви .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алпийските балкони

Мнение от calico »

И аз имах миналата година от тези, алпийските, аз им викам "плешиви" сакъзи. В август вече бяха около 80 см дълги и ги рязах и наесен пак ги орязах, и сега напролет пак. Ще ги видя тази година какво ще направят, а тази снимка е от миналата година. Вярно е че дават много ццвят, но някак си ми стоят рехави.
Купувах разсада от Баумакс и съм уцелила бели и розови, а така исках червени.
Аз съм в един от най-горещите и жегави райони- в равна Тракия.

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алпийските балкони

Мнение от Satori »

ravik написа:Добре де, ние в нашия климат с кои цветя може да постигнем такъв ефект? С петунии ще стане ли? Искам цветни водопади това лято. :cry: И да миришат хубаво. :D
Става с петунии. Има едни хора при нас, всяка година чудеса гледам по двата им балкона. Една година ги излових, че от семена ги вадят.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Алпийските балкони

Мнение от dobis »

петуниите са малко рискови. на морето климата съвсем не е за изхвърляне , но някъде в средата на юли ги мятат всякакви гадости и зарази , няма буба или плесен , която да не се залови за тях , за дни ги скапва , точно когато най ти трябва цвят....Дъвки , сакъзи де , и то от тия рехавите , плешиви ли бяха , това няма да те подведе , цъфти нон стоп....кичестите са много хубави , но след обилния цъфтеж следва доста дълъг зелен период преди втория цъфтеж.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Алпийските балкони

Мнение от Satori »

Ето:

Изображение

Изложение изток.
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от iana_hk »

Балкон мечта, при мен не може да се получи. Терасата ми е с източно изложение- сутрин пече яко , а след обяд започва да духа и изпочупва всичко.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Алпийските балкони

Мнение от Blue sky »

аз сакъзчета не гледам, ама ми направи впечатление, че тази година на много хора са им великолепни :nod: и за моя голяма радост, все по-често виждам разкошни водопади от такива сакъзчета. А тази година специално обърнах внимание на онез балкони, за които ви разказвах, досега ги бях забелязвала само вече в пълната им красота, и мислех че тези огромни облаци са някак, как да кажа, многогодишни. Тази година специално наблюдавах и видях че всъщност жената ги изкара май месец като съвсем обикновен разсад, по 4 броя в малко, стандартно сандъче. Сега пак са водопади по метър-два дълги, около 2 метра широки, абе, не се вижда балкона й от сакъзена красота. Абсолютно целодневно са на слънце, в софийско поле, т.е. явно не е задължително да са на планински влажен климат.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алпийските балкони

Мнение от calico »

забелязах че моите алпийски сакъзи като спрях да ги торя и спряха да цъфтят. Докато другите си продължават, ето ги тук съвсем без грижи освен водата на няколко дни. (моля не гледайте боклука наоколо :oops: )

Изображение

и двата вида преди месец и нещо окастрих до около 30 см, сега тия обикновените са облаци от цвят и някои минаха 1 метър, докато алпийските карат почти само на зелено.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от ravik »

Тези специално ги снимах за вас в Банско:
Изображение

Изображение

Бабата каза (цитирам по памет):
"От купен разсад са. Тази година станаха страхотни, миналата не бяха така. Пазихме ги от вятъра да не ги окърши. За торене...- ааа, не знам, снахата си ги гледа, не знам какво им слага, сигурно им слага нещо" :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от mucunka »

Това потвърждава думите на Тити-планински климат.Не е случайно и името на сакъзите-алпийски.Вярно,има и по софийско водопади,но не е имало градушка.Веднъж да ги смаже и всичко отива на вятъра.Така е и с петуниите-дъжд,веднага след това яко слънце-и опа,мана.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”