Urban jungle или градинката на Smurfieta

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
smurfieta
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 13, '14, 11:27
Местоположение: София

Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от smurfieta »

Здравейте,

от две години се опитвам да превърна терасата си в приятно място за релакс, изпълнено с цветя, подправки и ако може нещо, което дава плод. Запалих се много по лавандулата и имам три различни сорта, но за съжаление нямам особен успех. Гледам лимон, кумкуат, червена боровинка, черна боровинка, авокадо, магданоз, розмарин, мента, саксийна роза, бръшлян, телефончета, петунии и др. Накичих я със соларни лампи, разни висящи красоти от миди, имам вятърна въртележка, хранилка за птици, която е много популярна и редовно имам птички на балкона. Имам и нисък пуф, на който сядам вечер и просто си седя с чаша вино, релаксирайки и наслаждавайки се. Качвам снимки от различни етапи на развитие Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение Пазителите на реда :) Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение и някой стайни: Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1962 пъти

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от Гео, граф »

Ех, Смърфиета, колко сме ощетени ние, блоковите цветари :snif: ... Все си мечтаем за джунгли, а сме сложени е рамките на балкони и первази. Но нищо. И с това се справяме, я каква чудна картинка е при теб :daaa: ! Дай малко по-мащабни снимки моля :arrow:

А, забравих :sblush: ! Добра дошла във форума на лудите цветари :tzvetentze:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от athina.palada »

Много красиви неща показваш, чудесно си се справила ,а може ли общ изглед на балкона? Всъщност колко е голям?
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от Роза1924 »

Smurfieta, поздравления за красотата, която си създала :daaa: Като гледам разнообразието от цветя - доста труд е това, не по-малко от за малка градинка. За лавандулата да ти кажа - четох, че обича бедни почви и като гледам как добре се развива в моята глинеста, кабатаж почва - верно ще да е ! Просто не я тори - може и да ти тръгне :stiskam:
Аватар
smurfieta
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 13, '14, 11:27
Местоположение: София

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от smurfieta »

Здравейте на всички и много благодаря за хубавите думи :tzeluvka: Балкончето ми е много малко към 3 кв.м. и даже ми е трудно да го снимам в крупен план. На него смествам освен цветята стелаж за саксийки, почва, инструменти и др. Идеята беше да имам масичка за кафе, но и тя се превърна в цветарник :D добре, че шезлонга се сгъва :dovolen: Всеки ден размествам по нещо, подобрявам, гледам кое растение как се развива, ако трябва го премествам на по-слънчево или по- сенчесто, махам пожълтели листа.... голяма страст ми е :dovolen: Изображение Изображение Изображение А това е новото попълнение, което разбира се почна да боледува. Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от calico »

Смърфиета, чудно царство си имаш :daaa:
Добре си дошла при нас... :tzvetoman:
Върна ме в годините когато имах само една тераска и се опитвах на нея да си уредя зелено кътче за кафе. За мен тогава терасата беше прекрасна, нямах двор, село, градинка, и си ми беше моето кътче. Много са хубави тези усещания, много.
Голямо разнообразие има при теб откъм видове, браво. Аз имах само няколко големи и огромни зеленини да ми правят джунглата и тук там измежду тях петунии и мушки.
Щом имаш къде да прибираш- дерзай, остави само местенце за присядане... :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
smurfieta
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 13, '14, 11:27
Местоположение: София

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от smurfieta »

calico написа:Смърфиета, чудно царство си имаш :daaa:
Добре си дошла при нас... :tzvetoman:
Върна ме в годините когато имах само една тераска и се опитвах на нея да си уредя зелено кътче за кафе. За мен тогава терасата беше прекрасна, нямах двор, село, градинка, и си ми беше моето кътче. Много са хубави тези усещания, много.
Голямо разнообразие има при теб откъм видове, браво. Аз имах само няколко големи и огромни зеленини да ми правят джунглата и тук там измежду тях петунии и мушки.
Щом имаш къде да прибираш- дерзай, остави само местенце за присядане... :angelche:
присядането става обикновено вечер на розовия пуф, закачен с кукичка към перилата или на оранжевия щезлонг, но аз предпочитам на директно на пода :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от Мария Николова »

Ехей! При теб е много, много хубаво! :mrgreen: Поздравления! Добре дошла при нас :tzvetoman: и нека винаги ти е хубаво на пода в твоя балкон! :liubov2: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
valentina64
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Дек 1, '12, 18:19
Местоположение: Нова Загора

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от valentina64 »

Много цветен и красив балкон! :sdaaa: Браво, личи си голямото желание и любовта към цветята, които далеч надхвърлят малката квадратура! Това е което ни обединява в този форум,....... а и не само! :daaa:
Добре дошла при нас, smurfieta! :tzvetentze:
Моята градина: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4927" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/valentina.ilieva.5686" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/6369842 ... ment_reply" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Urban jungle или градинката на Smurfieta

Мнение от verji »

Добре дошла, мила! Прекрасно зелено кафе местенце си имаш! :daaa:
Надявам се да ти хареса при нас .. :tzvetentze: а обищаваме ще запълним с цветя и останалите празни местенца по терасата и стаите...Гео е права, че сме луди цветари :hihihi: :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”