Събор Пирин пее 2014 г

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Acebia »

Дали някой от форума планира да посети събора Пирин пее тази година? Откриването е на 2-ри август. Ще ми е приятно да се запозная и видя със съфорумци там. Моята група ще участва в Празничният концерт на 2-ри август от 20:30 ч., така че ще съм там със сигурност.

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Гео, граф »

Ех, как се надявах да се видим там, Акебия, но няма да стане за съжаление :snif: ... Аз се прибирам към къщи в същия ден, а на другия съм на работа. Нямам физическа възможност да дойда, а и мъжа ми като разбра, че точно в този ден е събора, отсече категорично, че ще се връщаме през Велинград и Септември към София. Нищо ! Планина с планина не се срещат ( макар че бих поспорила за геоложкия смисъл на това твърдение ;) ), човек с човек се срещат, а и живеем в мъничка страна, ще остане за друг път :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Acebia »

Гео, много ме е яд сега, не трябваше да му казваш! Със сигурност владееш някоя малка женска "магия", за да му въздействаш. :dovolen: Ще се опитам да ви направя съпричастни на случващото се със снимки и видео поне. При първа възможност като идвам към София ще опитам да се видим. :tzvetentze:
Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Acebia »

https://www.facebook.com/pages/E%D1%82% ... n=timeline" onclick="window.open(this.href);return false;

В Брезница кипи усилена подготовка за събора "Пирин пее" 2014 г.

https://www.youtube.com/watch?v=9uHz-rd ... e=youtu.be

Вчера Фолклорна Група С. Брезница гостува в дома на Фатме Джугдан, самодейка от групата, която ще участва в 14-то издание на събора тази година. Читалището не разполага с автентинчи брезнишки носии, затова момичетата се обръщат към своите баби и роднини за помощ при комплектоването на костюмите за събора. В уютната домашна обстановка в дома на Фатмето, удобно настанили се с неня(баба) и Фатма работеха и слушаха стари брезнишки песни. Нейната носия е почти подсигурена, с изключение на везаната шамия. Сега из под сръчните ръце на неня Фатма, която ловко борави с иглата и конеца, се вижда почти завършената бродерия на шамията. Цветовете греят върху тънкия бял плат - синьо, бордо, червено, жълто, зелено. Младите не знаят как се везе и тъче, едно време сама съм си шила дрехите, сама съм си везла шамиите и не само за мене, трябваше и за дарове да се шие и везе - ризи, шамии, чорапи... младите сега намират всичко на готово от магазина - коментира неня Фатма и неуморно реди бод след бод на ръкоделието си. Ще и направя да си има, да излиза да пее с нея, и да и остане спомен от мен - додава тя. Мотивът който бродира се казва "стария модел" , взела го е от вехта нейна шамия, която е носила като млада. До нея внучката и плете елек на една кука, за чеиза си. Две поколения брезничанки, които с ръцете си и усета си към красивото създават неповторима красота, всяка от тях потопена в своя свят - на спомени и надежди.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Магдалена »

Е точно днес ми идва малко в повече това! Да беше изчакал някой ден,момче!!
На кой във форума днес му е до песни и танци,а!?
Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: Събор Пирин пее 2014 г

Мнение от Acebia »

Магдалена написа:Е точно днес ми идва малко в повече това! Да беше изчакал някой ден,момче!!
На кой във форума днес му е до песни и танци,а!?
Какво се е случило? Наистина съм в невидение, извинявам се!
разбрах тъжната вест, наистина не знаех, още веднъж се извинявам на вички!
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”