Растения за слънчеви тераси

Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от nadin »

campanula carpatica По принцип тия кампанули са с нежни листа и ме е страх че на тераса с южно слънце и високи температури ще прегарят и вехнат много бързо.
При мен са в градина с малко слънце и доста влага в почвата. Тя по принцип е многогодишна и в саксии с едногодишни няма да се чувства добре.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от darina1960 »

["Миша"]На слънчевата тераса може да виреят доста цветя,вкл петуниите,не се отказвайте от тях,но трябва да се спазват няколко правила


алисум-изсъхва почти до хербарий и с едно поливане се съвзема,не спира да цъфти до силните студове,понася леки слани

Сега си поливах алисума (от поръчката на Миша :tzeluvka: ) и ми се прииска да Ви го покажа. Не намерих тема специална за него, та тук - вижте го. Снимките са от преди малко. Ще го снимам и на дневна светлина, но е очарователен. Имам и лилав, но той е на ранчото и като че ли не е толкова цъфтежен. Много му се радвам. А съседите :shock: :shock: :shock: ето така го гледат. Ама много е красив...

Изображение

Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от bibi »

Колко корена са и в колко голяма саксия?
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от Роза1924 »

[quote="darina1960"]
Сега си поливах алисума (от поръчката на Миша :tzeluvka: ) и ми се прииска да Ви го покажа. Не намерих тема специална за него, та тук - вижте го. Снимките са от преди малко. Ще го снимам и на дневна светлина, но е очарователен. Имам и лилав, но той е на ранчото и като че ли не е толкова цъфтежен. Много му се радвам. А съседите :shock: :shock: :shock: ето така го гледат. Ама много е красив...

Изображение


darina1960, страхотен е - догодина и аз ще си поръчам от Миша :daaa: Само че какъв вид е - аз имам алисум, но не изглежда така.
Тази година си изнесох хибискусите на слънчева тераса - цъфтят повече отколкото на сянка, но ги поливам като проливен дъжд - не оставям почвата да се засуши. На пряко слънце са и адениум, фуксия, руселия - засега се развиват добре, но горещините тепърва предстоят :hmmm:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от darina1960 »

bibi написа:Колко корена са и в колко голяма саксия?
Три коренчета са, Биби. Саксията ... не мога да кажа колко сантиметра е в диаметър, но ще премеря другата, която не е толкова изпълнена :lol: :lol: :lol: , но го поливам сутрин, обед и вечер. Засега за 1 денонощие му наливам 2 л вода!!! Голям сладур е!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от darina1960 »

Изображение


darina1960, страхотен е - догодина и аз ще си поръчам от Миша :daaa: Само че какъв вид е - аз имам алисум, но не изглежда така.
:hmmm:
........................................................................................................

Алисум snow или нещо такова. Поръчката ми е в службата и сега не мога да го цитирам точно. А имам и лилавеещ такъв /пак от същата поръчка/, но няма такъв изразен каскаден ефект. Или пък е засят в малко по-голяма саксия... :hmmm: Не знам. Тази година ми е учебна, но много му се кефя. Много интересен аромат има и събира едни малки мушици. Сигурно има и нектар някакъв. Не мога да издебна момент да го снимам и на дневна светлина да ви го покажа. Но и това ще стане. Иначе расте с часове!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от milena02 »

Даре, към есента алисиумът ще започне рехаво да цъфти и ще се издължи. Сваляш, значи, висящата кошница, окачаш я на нещо на нивото на очите, вземаш градинарската ножица и го офъкваш шик-сасон. Правиш му модерна прическа наполовина скъсен. До седмица ще е направил ново цъфтящо кълбо, което ще стои до първия сняг. Опит от миналата година.
megie
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Авг 9, '13, 12:36
Местоположение: Балчик

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от megie »

Прекрасен е алисиумът. Едно и също ли е с лобуларията. :hmmm:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от darina1960 »

milena02 написа:Даре, към есента алисиумът ще започне рехаво да цъфти и ще се издължи. Сваляш, значи, висящата кошница, окачаш я на нещо на нивото на очите, вземаш градинарската ножица и го офъкваш шик-сасон. Правиш му модерна прическа наполовина скъсен. До седмица ще е направил ново цъфтящо кълбо, което ще стои до първия сняг. Опит от миналата година.
Благодаря за съвета, Миленка! :tzeluvka:
Ми то до есента има много време...., то ще стане чудовище с тези темпове на растеж. Но ще последвам съвета ти! :daaa:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Растения за слънчеви тераси

Мнение от darina1960 »

megie написа:Прекрасен е алисиумът. Едно и също ли е с лобуларията. :hmmm:
Не знам, Меги. Не знам. Да пишат знаещите... :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”