Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от Blue sky »

велико решение :daaa: :ieeee: - тъкмо и аз имам едно под ръка, дето се чудех какво да го правя :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 253 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от mileni »

Моите гледат и на изток,не само на юг.Преди време ,знам че с Блу обсъждахме този им каприз.
Дал,ако направя нещо като мини-парник,за нецъфтящите,дали ще има ефект?Имам предвид ,без да покривам с найлон,просто дъски и почва ,и там на реанимация.Скопосано нещо като чекмедже,но по-голямо :dovolen:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от dal »

mileni написа:Моите гледат и на изток,не само на юг.Преди време ,знам че с Блу обсъждахме този им каприз.
Дал,ако направя нещо като мини-парник,за нецъфтящите,дали ще има ефект?Имам предвид ,без да покривам с найлон,просто дъски и почва ,и там на реанимация.Скопосано нещо като чекмедже,но по-голямо :dovolen:
най добре; чекмеджето аз го казах за тия, дето искат да ги разкарат да не са им жълти увиснали и съхнещи листаци пред очите им ;
но истината е че едно каренце от градината затулено някъде и вътре наторена рохка пръст и там да си ги "форсираш " си е най хубаво... :dovolen:
just

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от just »

Миналата есен си купих уж кичести нарциси - Texas, Irene Copeland, Sir Winston Churchill, Yellow Cheerfulness, на се оказа, че само Sir Winston Churchill цъфна такъв какъвто трябва да бъде. :eeeh: Не че не си ги харесвам, ама друго очаквах.

За нарцисите по-долу (с изкл. на Scarlet Gem и Minnow, които са от тази есен) сега им е втори сезон.
Не съм ги вадила, местила и т.н. :dovolen:

Sir Winston Churchill - ароматен, букетен
Изображение

Изображение
just

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от just »

Romance
Изображение

Thalia - снежно бял, с по две цветчета на цветонос
Изображение

Scarlet Gem - букетен (3-4 мини цветчета на цветонос), 3-4 цветоноса от луковица, много ароматен :sheart:
Изображение
just

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от just »

Minnow - букетен (3-4 миниатюрни цветчета на цветонос), 3-4 цветоноса от луковица, много ароматен :sheart:
Изображение

Sherborne :sheart:
Изображение

White Medal :sheart:
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от dobis »

дадоха ми акъл тука да пиша ... някъде тия дни попаднах на търговец , със зелени нарциси ... коя поръчка може да е , къде да го ровя ...отнесох се нанякъде и съм го изпуснала, сега се въртя като шиле по страниците и само пуфтя... :ufff: :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1156 пъти
Получил благодарност: 2829 пъти

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от Мария Николова »

Боя се, че не си разгледала внимателно "зеления нарцис" и или не е бил "зелен", или не е бил "нарцис". Вали. Ровя и търся, но щом при руснаците още не е изскочил...няма шанс... :snif:
Не забравяй, намериш ли и поръчаш, да е х 2!!! И аз искам зелен :hihihi:

http://belflora.com/catalog/narcissus/" onclick="window.open(this.href);return false;

Я, кажи да не би пък това да си видяла? Наистина е и "зелен" и "нарцис"!!! :potekoha: :potekoha: :potekoha:

Изображение

Но и това е хубаво спокойно, не като горния настръхнал :D

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от dobis »

Много добре помня снимката , пишеше много ясно на чист английски green , бяха десетина растения снимани, зеленикави венчелистчета/ зелено-бяло/ и наистина зелени уста, и уж запаметих , ама го няма във фаворити.... :ufff: :ufff: и все си мисля , че беше по Англиите някъде ...
just

Re: Нарцис -пролетното слънце / Narcissus

Мнение от just »

Да не е това
Изображение
Селекционер - Zhang Bingchun

А какво ще кажете за това - Poeticus Plenus :o
Изображение
Последно промяна от just на Апр 16, '10, 16:28, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”