Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от paju4eto_Ligla »

Аз тамън си спретнах една такава двудневна "депресивна" програма, само дето не знаех, че му се вика така :lol: Аз го наричам "време за подреждане на приоритетите и набелязване на следващата посока", за по-кратко "What now". :angelche:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от milena02 »

В бързината "набелязване на следващата посока" го прочетох като "набелязване на следващата поръчка". Грешката е вярна, май :lol:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от paju4eto_Ligla »

milena02 написа:В бързината "набелязване на следващата посока" го прочетох като "набелязване на следващата поръчка". Грешката е вярна, май :lol:
Абсолютно, Милена :lol: :oops: :angelche:
sasha

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от sasha »

Тази тема е невероятна, но не колкото самата Dal! Много мъдрост си събрала, ама и осмислена и подредена като за ...подходящи!
Само искам да добавя, ако може/без да деля мегдан с теб/ : да правя ли извод, че "който престане да може да дава лош пример, може да започне да дава много добри съвети"?
Много си ми скъпа Dal, макар че понякога ти се нервя за пиперливия език, но това е само от завист, щото аз го не мога :mrgreen:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

Това идва от тук. :liubov2:
dal написа:Хахахаха....Доре туй е стар трик :hihihi: :lol:
Тия под 30 години да не четат надолу - вий продължавайте да се стараете и да се разкоствате да угодите на всички!
за тези над 30 г : домашните /мъже жени деца родители/ трябва вечно да са с единия крак на хлъзгаво- да са на 1/4 -гладни , -недоволни ,-несигурни , 1/4 неизпрани , 1/4 дестабилизирани в бъдещите ти действия какво баш ще им сервираш !Същевременно трябва да са сто процента сигурни , че можеш всичко и нарочно не го правиш на 100% ! Това е ключът към уважението , благодарността и признателността :mrgreen:
Иначе ще те прегазят и ще те запишат при константите ,спират да те кусурят и е свършено с теб принципно . И с готвенето и с козуначенето и мекиченето е така , че и с много други работи.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от serena »

Зари написа:
dal написа:за тези над 30 г : домашните /мъже жени деца родители/ трябва вечно да са с единия крак на хлъзгаво- да са на 1/4 -гладни , -недоволни ,-несигурни , 1/4 неизпрани , 1/4 дестабилизирани в бъдещите ти действия какво баш ще им сервираш !Същевременно трябва да са сто процента сигурни , че можеш всичко и нарочно не го правиш на 100% ! Това е ключът към уважението , благодарността и признателността :mrgreen:
Иначе ще те прегазят и ще те запишат при константите ,спират да те кусурят и е свършено с теб принципно . И с готвенето и с козуначенето и мекиченето е така , че и с много други работи.
Ха-ха :lol: :lol: По-вярно не може да бъде казано :D Никоя жена не бива да става изтривалка у дома и на нея да бъде гледано като на средство за изпълнение на желания. Аз съм ленива егоистка и не се впечатлявам твърде кой какво иска от мен, не че не се съобразявам все пак, но си оставям време за себе си, без да страдам от вътрешни противоречия и угризения на съвестта, че не съм отхвърчала да изпълня нечие внезапно възникнало чуждо желание, особено пък когато няма кой да изпълни моето. Абсолютно съвпадение имаме по въпроса за приготвянето на сладкиши в къщи не правя и не съм правила никогаш. Само сурови бонбони.
Иии, страхотна тема, отивам да чета от начало.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Гео, граф »

dal написа: Залагай мрежите за големия лов .Дребните рибета обратно в езерото , запомни! Не се завирай неокомплектована в големия житески кеч !
Това всяка женска майка трябва да го повтаря сутрин и вечер на дъщеря си ! :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Гео, граф »

Не, не мога, ш'умра :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: ... Дал, не ми се сърди, пиле :tzeluvka: !!!
dal написа:Ще се пречиста от всичко , ок.
Ще мина на фотосинтеза , ще светя в тъмното , ще прозирам .
Няма да ям и пия боклуци и няма да убивам за да се храня.

Ще излеза навън обаче. Ще се потопя в хората - звяр до звяра в различни аспекти , ще се навра в задръстването - ламарина до ламарината , ще се напъхам в мола- кокошка до кокошката , ще си пусна телевизор - прасе до прасето и реклама до рекламата , ще зачета медия - негатив до негатива.
Ще заслушам музика - чалга в чалгата . Ще загледам реалити - кух до кухия. Или парламентарен контрол- бандит до бандита.
Тук пропуснах как на сто км кротко и природно вадят от мен шистов газ и водата ми прецакана и как зърното ми дето кълва вечер орис грис и праз са ГМО , щото Монсанто ако некой не е чувал с тихи стъпки превзе и Европа.
Или бандер незнаен в 14 украински реактора ще обърка копче , щото е завършил горското а управлява аец.
Това на моя фон прозрачен.
И само мантията ми сияйна леко ще зашумоли , и само ангелските ми криле и ореолът лекичко ще се окачват в драките.

После след некое време ще отида там дето отиваме всички.
Непушещата ми непиеща неядяща боклуци , почти вегетарианка и садяща си всичко в градинката моя майка на 68
Опъната до алкохолика спиртосан на 83
До шишкото на 79 , до мръсника душевен на 90 , до учителката лястовича душа на 55 и т.н.
Земята има място за всичките . Неща да вкарвам такива трели в темата , но това са реалностите.
При баща и майка пълни въздържатели от пиене храни и вредности починали от тумори млади , аз неща да ровя на господ в картоните и неща да ме канонизират , от сега го заявявам. Което не ме прави лош човек , щото нито гълъб утрепах с прашка , нито коте нараних , нито сърнешко съм готвила и гърмяла.
След тая тирада мога само да сложа този емотикон - :tyzhnoangelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Tanet »

Дал за снахите и свекървите
хм , а да не мислите пък че вина за стълкновенията снаха/ свекърва нямат и снахите?
снахицата се предполага че е поне двойно по млада от свекърва си
като така е длъжна да е хитра умна пробивна и тактик
ако е хитра ще си извоюва място
ако е умна нямаше живее на едно с майката на мъжа си и да се завират в един двор ежедневно , садейки биейки лакти една в друга
ако е пробивна ще се е омъжила така , че поколението и да не дели покрив с още две поколения
ако е тактик дори в името на пустата любов / да ви се не знаят сапунените превземии с които наричате гъзно-паричните отношения в двойката / та ако е тактик дори да се е осрала по горните точки , ще намери начин да ги изправи грешките във времето.

като не сте нищо от гореизброените в болд ще си мълчите и ще си траете , и нема пипате двора на свекървата , разбрахте ли ?

За протокола - аз съм с две дъщери и съм тъща
В природата е така , дивото зове , кекавото дава фира и мухата без история пази тишина .
Който плаща той поръчва разсадите

Сега , требва да призная че има свекърви и тъщи пълни кукувици и изроди- ами тогава си вземете под ръка мъжлето или женичката и се изнасяйте , и не ми казвайте че сега това е невъзможно поради икономически причини .
Или търпиш , или си плащаш Тоо девиз може си го лепнете над креватите
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Tanet »

Най-сбитото запленяващо описание на роза.
Biedermeier- ако те схване зъб поради романтичен дефицит или се разхлипаш по някой бароков сервиз счупен и навъртените гюлове по него , това е твоята роза -повечето я имаме , кой я вземе няма да съжалява !
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”