Скрита история и археология

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Сатори,пропуснали са да те поканят на въпросната конференция,след такова ясно и категорично научно изказване биха си спестили доста парички от провеждането й.Просто ставаш,разясняваш с две приказки за какво иде реч,заклеймяваш присъстващата аудитория от уважавани учени като малоумници и ръсещи фантасмагории,и те навеждат виновно глава ,защото,разбира се,няма нужда от допълнителни уточняващи изследвания, и всички си тръгват по живо по здраво.
Схванах рецертата и без допълнителни разяснения! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Мозъкът ми еволюира! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Освен това,май вече знам какво ще бъде следващото ти изказване.Ще провериш доколко"уважавани" са били присъстващите учени. :hihihi:
Развивам и способности на екстрасенс :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Май наистина почвам да отговарям на определението "хлопа й дъската" :hmmm: :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Миша на Апр 11, '10, 10:09, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Скрита история и археология

Мнение от Blue sky »

дали е истинска пирамида или не - времето ще рокаже, във всеки случай, това е обект, който по абсолютно никакъв начин не се връзва с историческата представа за областта

http://www.bosnianpyramids.org/index.php?id=27&lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение Изображение

тунел засега разкопан 35 м, от реката по посока на пирамидата
Изображение

http://www.bosnian-pyramid.net/Photo-Gallery/" onclick="window.open(this.href);return false;

и още нещо интересно

http://www.world-pyramids.com/american_impresion.html" onclick="window.open(this.href);return false;

а най-странното е че пирамиди има на доста места из Европа

http://www.european-pyramids.eu/wb/page ... hp?lang=DE" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.world-pyramids.com/europe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ето конкретен пример на едно абсурдно място - пирамидите на о-в Тенерифе, за които поради безумното си разположение, също бутиващата теория е че се случайно природно образувание, нищо че камъните не са от нито един вид характерен за мястото

http://www.european-pyramids.eu/wb/page ... nerife.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

а ето и древна хоби топки или пък, отново случаен природен феномен, намерена е при пирамидите от Тенерифе

5 см топка
Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Миша, що не спреш да приемаш лично моите мнения тук? Разбирам те, че ти е трудно да понасяш противоположно мнение, но няма да е лошо да се ограничаваш откъм личните нападки. Коментирай по същество, не коментирай лично,т.е. "ад хоминем,". при това с доста слаби опити за сарказъм ;) Не ти прави чест, проява на лош вкус и безсилие е и е досадно най-вече. А и това е последният начин, по който ще ме мотивираш да спра да давам другата страна, когато чета твърдения на малоумни псевдоучени тук.

В края на краищата аз не оспорвам правото на всеки да бъде манипулиран, стига да го желае. 8-)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Сатори,ще приема порицанието ти,както приемам всичко написано от теб :tzvetentze: .Ето,изчервих се. :oops: И ще помоля същото и теб,без квалификации като малоумен,мракобеснически,наивен и така нататък.Аз се смея на себе си,и нямам за цел да засегна никого,нека оставим всеки да прецени доколко нещо има възможност да се определи като достоверно и доколко не.Определения като шарлатанин,хлопане на дъски и други не помагат за конструктивен диалог.Трябва да има възможност да се представят версиите и на двете страни,и това трябва да става без нарицателни,които нямат нищо общо с научните доказателства. :tzvetentze:
И между другото съвсем не искам да те отказвам да пишеш,както казах,от твоите мнения виждам ясно на какво са подложени учени или любители,дръзнали да заявят ,че са открили нещо,което не се харесва на някои.Начинът е един,точно като конференцията в Сараево-да се седне на масата и без излишно драматизиране и без пренебрежение да се потърсят възможните отговори.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

И за да се помирим в този прекрасен ден една песничка-поздрав за теб и всички останали.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Скрита история и археология

Мнение от Satori »

Миша написа: И ще помоля същото и теб,без квалификации като малоумен,мракобеснически,наивен и така нататък.
Айде пак уточнения, щото явно нещо не се разбираме. Значи, мое право си е да наричам както намеря за добре разните малоумници, които тиражират шантавизми и псевдонаука и пр. феномени, стига да мисля така. Ако ти приемаш тези квалификации към други хора лично, мисля, че трябва да си преосмислиш сериозно нагласите и да не ни занимаваш с обидчивостта си чак толкоз. ;) Не е мой проблем. Това е проблем на хора, които свободата на изразяването в един свободен форум не ги кефи.

Нямам намерение да търся "истината" до дупка в тая тема, просто защото обикновено интересът ми към определен въпрос се изчерпа с намирането на информация, която отговаря на моите вътрешни разумни питанки и пускането й. Спорове дали има пирамиди в Босна слабо ме вълнуват. Не ми се спори дали Земята е кръгла или плоска. Не и в този живот. А и е от ясно по-ясно, че винаги ще има хора, дето, ако ще пет коли данни да им дадеш, те ще твърдят, че износът на цивилизацията е станал от нашите мили родни Балкани или пък че световната конспирация крие истината за извънземните и за Атлантида.

Така че пускайте си разни казуси на скрита археология, аз пък ще си пускам контра-аргументи и източници и ще си казвам мнението за съответните автори, когато желая.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Скрита история и археология

Мнение от lila »

Пийс бре :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

lila написа:Пийс бре :hihihi:
:daaa:
[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Скрита история и археология

Мнение от 5ia »

Темата е много интересна, обаче за съжаление спрях да я чета. Не ме кефи нещо личната "война" между Миша и Сатори. Аз така виждам нещата - Миша пуска много любопитни материали. Неща, които даже не съм подозирала, че съществуват. Дали ще ги приема или не - това си е мой избор. Сатори - ти неверницо такава :hihihi: ! Защо да не е произлязла цивилизацията от тук?! Мен пък много ме кефи да мисля така. Ако не съм права, то тогава твоят мозък откъде се е взел?! Да не си мислиш, че толкова ерудирани хора като теб се раждат под път и над път из....Африка, например?! Мисля, че лееееееееееекинко обсебихте темата, за да спорите, и може би не само аз вече я пропускам. И затова излизам с предложение. Може ли само да пускате интересни материали, без да ги превръщате в грандиозни спорове? Ей така, независимо една от друга, да се опитвате да ограмотите нас - нещастните хора, дето си нямат ни пирамиди, ни цивилизация :lol: И за двете по една :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Скрита история и археология

Мнение от Миша »

Извинявайте,Петя и всички останали :tzvetentze: .Аз съвсем не искам да водя лична война,не съм такъв човек.Обичам и споделям неща,които съм чела,защото наистина има хора,на които това е интересно.А мога да си запазя информацията само за мен,аз лично няма нищо да изгубя. :dovolen: За това за кой ли път вече призовавам просто да се пускат материали без квалификации,за да няма недоразбрани и недоизказани неща и обидени муцунки.Форумът не е всеки да си пише без да се съобразява с другите,форумът е място,където всеки трябва да уважи мнението и позицията на събеседника си,независимо дали е съгласен с него.И не е място,където някой трябва да преследва някого.Думата е ТОЛЕРАНТНОСТ.И от двете страни.Може би прекрачих границата,но наистина ми омръзна всяко мое мнение да бъде осмивано и преследвано.Обикновено,преди да пусна даден материал,съм се осведомила доста точно и за възгледите и на двете страни и мисля,че наистина можем да си зададем въпроса-Ами ако има възможност да е истина?Тогава?На какво учим децата си?Да отричат нещо,което има ,макар и съвсем малка възможност да е истина?И още по-лошо,да ги научим,че отричането трябва да се постига с методите на осмиването??Аз се опитвам да науча моите на толерантност,и на любознателност.Това означава проверка на всяка една възможност,с нужното уважение и разбиране.
Много пъти думата "загадка" съвсем не означава древна високоразвита цивилизация,означава просто преклонение пред гения на древните хора,сътворили неща,които могат да ни карат единствено да им се възхищаваме и да се чудим на невероятното им майсторство.И да се питаме-възможно ли се?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”