Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от спатифилия »

Айдеее,дойде му времето на козунакоправенето! :ieeemyzh: Вече близо 30 години всеки Великден меся.Не ми ли се умирише къщата ,все едно не е празник.Само,че основно правя 5-6 тави кифлички и 3-4 рула с домашен сливов мармалад.След като прочетох рецептата на Златка,се оказа,че и моята е такава.Но все пак й благодаря за подробното описание. :gush:Тити, тази година ще пробвам метода ти с центрофугата и ако станат / в което не се и съмнявам/ ,ще Фърчат кифлички и рула по Еконт към теб! :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

спатифилия написа:Айдеее,дойде му времето на козунакоправенето! :ieeemyzh: Вече близо 30 години всеки Великден меся.Не ми ли се умирише къщата ,все едно не е празник.Само,че основно правя 5-6 тави кифлички и 3-4 рула с домашен сливов мармалад.След като прочетох рецептата на Златка,се оказа,че и моята е такава.Но все пак й благодаря за подробното описание. :gush:Тити, тази година ще пробвам метода ти с центрофугата и ако станат / в което не се и съмнявам/ ,ще Фърчат кифлички и рула по Еконт към теб! :lol:
Охооооо :shock: пробвай, пробвай, поощрявам горещо пробването :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от milena02 »

Да, май ще се меси козунак този път. Никакви хлебопекарни и центрофуги обаче, натюр ще си го правя. Харесах си една рецепта от началото на темата с 1 кг. брашно. Още една има хубава, но тя е с 2,5 кг брашно, което просто няма да има изяждане. Това, което не разбирам, е кога се поръсва захарта върху козунака. Нали ако я наръся преди да го сложа във фурната, ще се карамелизира, а? А пък после ако я наръся, няма как да се захване върху изпечената кора. Как се процедира?
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dantonova »

Милена, ако имаш хлебопекарна, спокойно можеш да си омесиш тестото в нея, а после да си го сплетеш и изпечеш във фурната (просто не обръщай внимание на горните постове, въпросният "съфорумник" си е останал с тях - 6 на брой, все в темата за козунак в хлебопекарна ;)).
Захарта се поръсва, след като оформиш козунака и го намажеш с жълтък, преди печенето - не се притеснявай, не се карамелизира.
latoyasz
Двойно кафе
Мнения: 167
Регистриран на: Ное 11, '11, 01:34
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от latoyasz »

Баба ми леко навлажняваше захарта с две три капки вода преди да я поръси върху козунака. Така тя се слепва на по - едри бучици и не изгаря при печене.
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dantonova »

Или може да се пресее през сито - наскоро открих, че така остават доста едри кристалчета захар...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от milena02 »

dantonova написа:Милена, ако имаш хлебопекарна, спокойно можеш да си омесиш тестото в нея, а после да си го сплетеш и изпечеш във фурната .
Имам хлебопекарна, обаче тя е в разрез с философските ми разбирания. Дървена философия е моята и гласи, че козунакът не е козунак, т.е. сладко тестено изделие, а ритуал и забавление. Ако ми е за самия козунак, ей я фурната до нас. Приключението е в това да се овъртиш до ушите в брашно, пък нещо да не стане, пък ти да ревеш, пак да замесиш, този път да стане, но да го прегориш, да почнеш отначало, накрая да се получи прекрасен козунак и да си горд и доволен. С две думи: страдание и възторг. И играчка за цял ден. Така че аз ще го меся ръчно, ще го блъскам 50 пъти в плота, ще клеча после до него докато втаса и т.н. За захарта разбрах, благодаря за съветите.
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dantonova »

Ех, много добре разбирам твоята философия и ентусиазъм :dovolen: . Когато преди 10-на година направих първия си домашен козунак, все още нямах хлебопекарна, печката ми беше "Раховец" и беше по-скоро въпрос на лично предизвикателство и почти Хамлетовски въпрос ;) - "ще го бъде или не?". В спомените ми от детството, месенето на козунаци от моята баба беше свещенодействие и отнемаше цял ден. Всъщност далече не е толкова трудоемко, колкото изглежда и с хубава рецепта, качествени продукти и съвременните фурни, вероятността да не се получи е много малка.
Независимо от резултата обаче, съм сигурна, че повече "козунак от фурната отсреща" няма да опиташ ;) . Успех! :stiskam:
Аватар
Kam4eto
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Апр 2, '14, 16:18

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Kam4eto »

Започнам генералната репетиция с кузунаците за Великден! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Очаквай те по-късно доклад за свършената работа Имам само един въпроас :swait:(извинете ме ако ви се стори тъп) ако, реша да правя и кифлички,като ги оформя в готов вид в тавата, трябва ли да втасат и те, или ги мушвам направо в фурната?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Мария Николова »

Kam4eto написа:Започнам генералната репетиция с кузунаците за Великден! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Очаквай те по-късно доклад за свършената работа Имам само един въпроас :swait:(извинете ме ако ви се стори тъп) ако, реша да правя и кифлички,като ги оформя в готов вид в тавата, трябва ли да втасат и те, или ги мушвам направо в фурната?
И те, и те! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”