В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Латифе ханъм и мен не ме впечатли особено
Продължама да чета Изворът
Търся добри хора
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

secret_rose написа: ... Имя мое легион

http://coollib.net/b/31105" onclick="window.open(this.href);return false;
Ха ! Изненадах се ! Зелазни има книга със същото заглавие : Името ми е легион. И тъй като го четох съвсем скоро, ще копирам поста си от тогава. Само че не става дума за КГБ и ЦРУ, а за фантастика и там антагониста всъщност е положителен герой :arrow:
Гео, граф написа:Зачетох любимия Роджър Зелазни Името ми е легион. Научна фантастика + киберпънк + антиутопия. Зелазни е цар на такъв тип литература и си го обичам :sstar: ! Как виртуалната реалност изтласква истинската и се превръща в основна. Правителствата обединяват цялата информация за всеки индивид в една база данни, извън която почти не е възможно да съществуваш. Само че почти :!: Героя на Зелазни съществува извън Системата, въпреки нея и се намесва в разрешаването на разни случаи под създадена от самия него самоличност. Е, преиграва с великоамериканския шовинизъм, нали те, хамериканците, все са херои, които оправят света 8-) , ама на него мога да му го простя :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Чета Жената жерав на Патрик Нес. Мисля, че се влюбвам ... :sheart:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Аз пък й се чудих на тази книга на Нес и накрая не я взех ,но щом Гео се влюбва , непременно ще пробвам и аз. :D
Понеже дъщеря ми чете "Хари Потър и огненият бокал ", аз чета същата книга ,докато е на училище :mrgreen:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

Гео, мерси за насоката :)
Аз пък днес получих подарък - Пчелата на Оура Лов. Някой чел ли я е? Отзиви?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

'' Онова, което всъщност събуди мъжа, беше самият отвъден звук, натрошил на късове скръбната ледена нощ, паднал на земята, за да прониже сърцето му и да остане в него завинаги - вечен, неразтопим - но, верен на природата си, мъжът реши, че мехурът му се обажда ...''

Как ви звучи това изречение като начало на роман 8-) ? Аз лично го прочетох три пъти, докато прочетеното се асимилира от мозъка :lol: :lol: ... Въобще се чувствам леко странно, докато чета тази книга, а преминах половината. Сякаш ходя с единия крак на бордюра, с другия - на платното. На бордюра е вълшебната като съновидение легенда на жерава, на платното - сивата реалност. Помежду им е Любовта. Почти невъзможна, но не съвсем ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

Не искам да го изрека, но... не мога иначе. "Пчелата" изобщо не става за четене.

Графиньо препоръчай нещо добре написано (електронно) че книжните ми книги се изчерпаха...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

О, Меги, трудна работа ми възлагаш :o ...

= Ако ти се чете философско-намигващо-добродушно-насмешливо-хващащо-за-гърлото фентъзи/фантастика, горещо ти препоръчвам шедьовъра на Спайдър Робинсън Кръчмата на Калахан :sstar: :sstar: :sstar: ! Ако имах власт, бих задължила всички хора, които ценя и обичам, да прочетат тази книга под страх от висяща над главите им гилотина :twisted: :lol: :lol: ...

= Ако искаш да си поглезиш душата с леко архаичен стил в една книга за добротата въпреки всичко, в която автора не нарича нищо с истинските му имена, а те оставя да почувстваш случващото се, което е особено емоционално, прочети Едно момче брои звездите на Менелаос Лундемис :sheart: . Лиричен, много гръцки, много нежен ...
Ето цитат :

'' ... Мельос притегли тетрадката към себе си и почна да му чете последната си приказка. „Имало една мравчица тя била настинала била и куцичка и отишла пред една къща и казала отворете ми студено ми е и ще умра, а жената била разчорлена с коса паднала пред очите й ходиш и се скиташ по тухларните и по трапищата казва му тя, а после идваш и чукаш по чужди врати не съм си играл казало момчето работел съм да си изкарам хляба и да се уча на писмо на писмо ли какво разправя този парцаланко за учене. За твоята мутра ли е учене виж ти ученето е за онези, които имат големи къщи богати и ядат месо и имат много дрехи и детето си отиде и не научи писмо стана говедарче… дойде пак време за училище и пак почука по чужди врати почука и по една дето живееше един добър чичо, който се казваше бай Анестис и той беше много добър, а каза той ти си много бедничко на теб ти трябва учение ... Но трябва ми къща рече момчето трябват ми и дрехи трябват ми и ... мълчи рече бай Анестис, щом като си почукал на моята врата ще имаш къща и каквото друго ти трябва и детето поиска да му целуне ръката, а го беше срам ... и ...“ Но тук Мельос спря, защото бай Анестис беше почнал да плаче.
— Както го казва ... — рече той, — както го казвах, така излезе. Глава ! А има и душичка ... и душичка. ''

= Ако ти се чете за любов извън времето и пространството, при това написана от един великан на словото, чети Любов по време на холера на Маркес, ако не си я чела вече разбира се ... :arrow:

= Ако ти се чете нещо хем историческо, хем нестандартно, хем приключенско бих ти предложила Червеният змей на Франс Бенгтсон. Сага за викинги - веселите диви деца на Один, с всичките им варварски страсти, предразсъдъци, суеверия. Мисля, че е единствения роман на автора, но затова пък е блестящ :nod:

Животът на Пи на канадеца Ян Мартел е книга за теб. Само че я няма в електронен вариант. Разбрах, че са я филмирали, което е пълен идиотизъм, защото този текст просто не може да се филмира. Това ще бъде нещо толкова плоско и еднопластово, че няма да има нищо общо с богатството на книгата. Но това, разбира се, си е моето мнение ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Меги, забравих едно малко бижу, но това само ако обичаш фентъзи - най-доброто българско фентъзи за мен - Да пробудиш драконче на Николай Теллалов. И другите му са чудесни, но Дракончето е особено чудесно :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

Фентъзи и фантастика не са сред любимите ми, но напоследък се зачитам и открих добри заглавия и автори.
Гео, знам си аз кого да питам за книжки :tzvetentze: Благодаря.
От посочените съм чела само холерата на Маркес...
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”