В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Мириам написа:Пак чета една книга за Хималаи и Еверест-Гео графче!!!
Само,че тази е старо издание,нещо сме я пропуснали,но пък е много интересна и с много снимков материал. :P
Коя е ? Автор ? Мириам, не ме дръж така на нокти де :gydigydi: ... :swink:

По темата. Вчера завърших Теодора: актриса, императрица, куртизанка на Стела Дъфи

Изображение

Не съм възхитена. Единственото, което ме задържа да я изчета, е, че самата история на актрисата Теодора е любопитна. Не просто изкачване по социалната стълба, а немислим за времето си скок от бордея, от сцената ( с консумация !) до императорския трон. Заради нея Юстиниан променя закона, според който актриса няма право да се омъжва за мъж с благородна кръв. А той е консул, когато се бракуват, т.е. бъдещия император след смъртта на настоящия такъв Юстин. Иначе романа е плосък, еднообразен, написан без хъс или може би по-правилно е да се каже без божествена искра ( Боже, какви евфемизми използвам, за да кажа, че е бездарен ;) ) ...

За сметка на това обаче като следствие зачетох Велизарий на Робърт Грейвс :sstar: :sstar: :sstar: ...

Изображение

Няма какво да анонсирам Грейвс, само ще напомня, че той е автора на Аз, Клавдий :!: :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: В момента чета...

Мнение от Мириам »

Гео графче-книгата се казва "Непал,Хималаи,Еверест" и е от двама автори-К.Досков,Н.Петков.Лошото е,че е издадена в далечната 1986 г.и съвсем случайно я видях от рейсапътувайки за флоратана сергия на "Орлов мост".Върнах се специално за нея,продаваше я едно момче-от тези старите книги.Викам си,ами сега имам двайсет и няколко лева,ще ми стигнат ли,стара книга,ама голяма,ценна.И питам ,и момчето казва-3 лв.,щях да падна,късмет.За някои това,което е ценно,за други е за вторични.Брат ми обожава планините -като ТЕБ и всичко свързано с осемхилядниците,но тази стара книжка я нямаше!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Не съм чела тази книга на Киро Досков и Николай Петков, Мириам. Киро ми е колега географ, само че не сме от един и същи випуск и не го познавам лично. Напоследък най-често се виждам със Стайко Анастасов-Дедето. Той не е от известните алпинисти, само дето под Анапурна е изкарал почти половин година, без да го допуснат да атакува върха ... по политически причини :shock: .
Имам няколко книги за експедиции и да си призная много не обичам да ги чета, защото емоцията ми идва горница, съпреживявам прекалено силно ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: В момента чета...

Мнение от Мириам »

Гео, граф написа:Не съм чела тази книга на Киро Досков и Николай Петков, Мириам. Киро ми е колега географ, само че не сме от един и същи випуск и не го познавам лично. Напоследък най-често се виждам със Стайко Анастасов-Дедето. Той не е от известните алпинисти, само дето под Анапурна е изкарал почти половин година, без да го допуснат да атакува върха ... по политически причини :shock: .
Имам няколко книги за експедиции и да си призная много не обичам да ги чета, защото емоцията ми идва горница, съпреживявам прекалено силно ...
Гео графче,явно наистина много обичаш тези планини и върхове.Аз се запалих от брат ми-иначе той е истинския фен в нашата къща.Иначе,книгите посветени на алпинизма наистина са много емоционални,много вълнуващи и донякъде са и тежко четиво.Понеже изкачването на високите върхове не е въобще лесна работа,а четивата са много подробни и описателни и започваш да си представяш какво са преживели тези хора,герои.
А,на този човек Киро Досков-ако го видиш,специални поздравления за книгата! :P
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, граф написа:
Di_Va написа:Днес си купих книжката за мишката Фирмин, довечера ще я започна :dovolen: .
Оооо, Фирмин :sheart: :sheart: :sheart: ... Да споделиш после, ама непременно :swait: !
Гео, това не е моят автор, май. Не ме грабна тази мишешка книга и това е, ама ще я дочета.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Di_Va написа: Гео, това не е моят автор, май. Не ме грабна тази мишешка книга и това е, ама ще я дочета.
Хората са различни, Дива, не се чувствай задължена да харесваш това, което на мен ми е харесало :daaa: ! Ето Мириам три пъти чете Край река Пиедра на Куелю, а мен с пистолет на слепоочието не можеш да ме накараш да прочета и един ред от него ( впрочем чела съм я, не си говоря ей тъй :swait: ). И това, че са различни хората, е чудесно, нали :shappy: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Така е, Гео, различни сме и слава Богу, иначе много ще е скучен този наш свят! А Фирмин ще си го дочета, все пак :nod: .
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

milena02 написа:
Гео, граф написа: Краси, Меги, много внимавайте да не пишете като Чайлд или Хейли, за да не ви разгроми Милена и да ви направи на литературна дреб :swait: :ssmiah: :ssmiah: ...
И Краси, и Меги са на светлинни години от тези смотльовци - ти не гледай тиражите, те са резултат от добри агенти, издателски инвестиции и реклама. Краси има страхотно чувство за композиция и мярка (препоръчвам я на Хейли, че да си оправи нелогичностите в сюжетите). Меги пък е майстор на детайла и на изграждането на атмосфера (това му липсва на Чайлд, той с лупа трябва да я чете Меги).
Извинявайте, момичета, че ви споменаваме тука литературно, ама с добро ви споменаваме.
:D аз съм зарязала писането за сметка на четенето. Забила съм нос в едни руски романи от един списък, между които "Зеленый шатер" Людмилы Улицкой, а вечер се приспивам с Школад, по няколко странички за ароматен сън, не, че не съм я чела 3 пъти до сега. Някак, след Оруел, всичко ми се струва прекалено постно, освен ако не е в онзи разтеглив, ленив стил на латино авторите и магическия реализъм. И ми подариха една интересна книга...: http://www.bricks-bg.com/?type=books&id=490" onclick="window.open(this.href);return false; която мисля днес да започна.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1413 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

О, Латифе ханъм, чела съм я - приятна , полезна в исторически план, и тъжна! :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

Не успя да ме грабне... Само от любопитство ще я довърша, понеже в Турция не се говори много за единствената съпруга на Ататюрк, а тя е причина за много от генералните промени тук. Но като стил не ми допада.
Залисвам се с един шедьовър:

Князь мира сего

http://coollib.net/b/77906" onclick="window.open(this.href);return false;

и наред чака:

Имя мое легион

http://coollib.net/b/31105" onclick="window.open(this.href);return false;

Втората не била превеждана на български език - споменаха, които ми я дадоха, а първата... вероятно само на книжен носител.
Все по - често изпитвам вина, че ползвам пиратски методи за четене... но още не се оправям добре с турския.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”