Лазерна епилация вкъщи

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от Голем Бел Нико »

Влязох да чета тая тема не заради друго ами заради една гениална идея. Свързана не с косми, а с водорасли.

Нямам много водорасли по лицето и тялото, но ето защо свързах епилацията с тях:

Предполагам че тая джаджа за лазерна епилация по някакъв начин убива или отслабва структурата на косъма. Е добре, за малкото хора които не знаят нека пак споменем - в аквариумното хоби едно от най-великолепните творения на майка Азия е една късичко, смотано, сивичко на вид водорасло. Всъщност е червено, но това са научни глупости. Това водораслече яко пуска нещо като коренчета в какъвто и да е субстрат (дърво, камък, в листата на растенията, в гумените маркучи, в изолацията на ел. кабели, в пластмасови тръби). Добре заровило крачета в основата водораслечето с дръпнатите очички разтваря ръчички и почва да лови храна дето минава край него. Като корал.

Това звучи красиво и дори поетично, но всъщност нещата са къде-къде по-китайски. Ето как изглежда нашия герой:
Изображение

И така връщаме се към космите по лицето. Китайското водорасляче сред простоватия аквариумен народ се нарича "черна брада". В аквариумните кръгове израза "Имам малко брадица" ви е ясен вече.

И също така ви е ясно защо си казах "Бре я да видя дали не мога да я епилирам мойта брадица и аз?" и отворих да чета темата.

И така пак научихте нещо особено вълнуващо и интересно от мен.

А между впрочем жена ми точно преди 10 мин. се понесе към някакъв салон със приятелката си - да им епилират незнам си кво си.

Предлагам да обявим Първи Април и за ден на епилацията! И тия брадатковци ще са ни първите жертви!

http://www.yaplakal.com/forum2/topic273239.html" onclick="window.open(this.href);return false;

--Николай
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от Голем Бел Нико »

А да!

Като съм на вълна епилация си спомням случая с един оДговорен другар тук. В приготовленията за погребението на свекъра си той се оказал по костюм в тоалетната. Поради не знам какви сбъркани нервни връзки в мозъка отворил едно шкафче и напипал някакво малко шишенце с лосион.

Според моята статистика сами мъже в официални костюми, затворени в малки стаи, извършват какви ли не странни неща всеки 7 секунди. В нашия случай костюмирания господин погледнал шишенцето, помислил си че става за задните му цели и без колебание го приложил. Но не като всеки лосион -на лицето. Не. Дори се изкривил от усилие да го приложи на место бая отдалечено от лицето. Защо? Сам не може да обясни. По-късно мутолевеше нещо като "Абе нали знаете... такова.. по-лесно да се избърша..."

Това може да е жалка проява на вграден идиотизъм. Но всъщност не сте чули всичко още. Само 30 сек. след прилагането на лосиона далеч от погледа се почнало едно щипане и гъделичкане. Не, не, нашия човек бил сам в тоалетната. Но лосиона... Ах, лосиона... Той се оказал миниатюрно шишенце съдържащо крем за епилация. Наложили се бързи и отчаяни действия в резултат на които определени райони по тялото на господина се оказали невероятно гладки.

Жената на господина се спукала от смях като научила за случайната епилация на случайното място. Дори изразила мнение че това е майтап много типичен за покойния и баща и нищо чудно той като си отишел оня ден да се е върнал и да е заложил епилаторното кремче на стратегическо място с цел един последен майтап. Господина дето бил сега вече с лъскав гъз се смял и той учтиво. А като ходел бузите му се хлъзгали една спрямо друга по много непознат и малко интересен начин.

Някой от присъстващите на погребението гейове чули историята, но по лицата им не се забелязало никаква особена изненада. Дори май не намерили случката за особено смешна. Дали не им се е случвало и на тях така - с лосиона... далеч от лицето... готови и те за специални случаи.

Ей такива приятели имам.

--Николай
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от lila »

Мда. И в този ред на мисли действителността нерядко е лъскава по един особено примамлив а може би не съвсем начин.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от DOBI »

Искам само да предупредя тези ,които не са направили глупостта да се сдобият с тази машинка да не го правят!Аз когато излезнаха - и хоп да не остана назад,че тука пусти разкрасителни процедури ти обръщат портфейла наопаки с хастара :mrgreen: Та този паметник на глупоста ми се оказа че е сапунен мехур,който обаче струва скъпо! :oops:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от ptiholov »

lila написа: Май не маха нищо завинаги. Приятелка ходи половин година на процедури - пак си никнат. Мъжа и е ... с широка душа и джоб :D
Щото приятелката ти не е ходила където трябва. :hihihi: Въпреки ,че си зависи и от човекът.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от nel4o »

Мдааа, най оДговорно мога да съобщя - от лазерна епилация файда няма. Нищо не замества доброто, старо скубане при козметичката :smakeup: :sgiggle:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от ravik »

nel4o написа:Мдааа, най оДговорно мога да съобщя - от лазерна епилация файда няма. Нищо не замества доброто, старо скубане при козметичката :smakeup: :sgiggle:
Мда, от фотоепилация също. :D Особено, ако си руса. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от nel4o »

ravik написа:
nel4o написа:Мдааа, най оДговорно мога да съобщя - от лазерна епилация файда няма. Нищо не замества доброто, старо скубане при козметичката :smakeup: :sgiggle:
Мда, от фотоепилация също. :D Особено, ако си руса. ;)
Ето пак сме онеправдани, ние блондинките и фотоепилация не можем да си правим :scry: :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от Fado »

nel4o написа: Ето пак сме онеправдани, ние блондинките и фотоепилация не можем да си правим :scry: :hihihi:
Щооо? :hmmm: :hihihi:
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Лазерна епилация вкъщи

Мнение от юлия-цветоман »

Пепи, инсталирай Рози пред форума да разясни на дълго и на широко, че аз не помня лекцията в подробности, а тя има много какво да ни каже /и обяснява жената ясно и точно като за блондинки/ :tzvetentze: и я поздрави от мен!
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”