Кухни

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Изображение Ето нещо, което задължително искам да присъства в кухнята ми - малък хладилник за плодове и зеленчуци, по възможност вграден в остров /друга мечталка :liubov2: /. Тъй като нямам изба, съхранението им определено ми е проблем.

Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Кухни

Мнение от darina1960 »

Ама как навреме идваш с тази тема. :ieeemyzh: :tzeluvka: Предстои ремонт и съм в триумене за тази част от жилището. Много хубави идейки подсказваш-показваш. Бави си бебчето, да е живо и здраво и качвай такива красоти. Вече ми хареса идеята за тавите. Нямам време от тези китки да се "поразровя" за кухни. Ще гледам наготово... :tzeluvka: :hihihi:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Изображение Абе, в краен случай и под плота става... :D

Изображение


Изображение Аз газирано много не обичам, нито лед /освен в мохито и дайкири/, ама за да мога да ви почерпя с нещо разхладително, когато идвате да ми разглеждате розите - ще се жертвам и може и такова хладилниче да поместя някъде :lol:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Даре, радвам се, че ти харесват. Още повече, ще се радвам ако успееш да ползваш някоя идея. Аз имам още доста време докато стигна до ремонт на кухнята и искрено ти се радвам че ти предстои такъв скоро :ieeee: . После искам снимки :tzvetentze:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Кухни

Мнение от darina1960 »

Roselover, още от днес от обед те гледам, но не мога да влезя в темата по причини...но тази вечер разгледах подробно! Ще следя темата с интерес, може и други да се включат и като ме подбутнат от тук - от там с разни идеи, може пък и моята кухня някой ден да я показват в нета :lol: :lol: :lol:
А за снимките - обещавам, ще има преди и след... :tzeluvka:
dal

Re: Кухни

Мнение от dal »

Мразя да готвя , това ще го отбележа че който е див фен да не ме чете нататък.
Хм ,иначе генетично важна тема , независимо че немалка част от жените им идва да подпалят жилището , и то именно откъм кухнята !
Нищо което е задължително , ежедневно и вменено в дълг предимно на единия пол не може да предизвиква перманентен романтизъм ,творчески ентусиазъм мечтания и полет на мисълта. Храненето , няма как за избягаш от него., факт. Принуден си да готвиш и да ядеш.
Напоследък мъжете се включват в готвенето , също факт. Това носи облекчението заради начуканите котлети , високите шкафове достигнати с лекота , но и нови непознати рискове пред избора на кухня- той може да счупи всичко , с лекота. :mrgreen:

И все пак , ако те пуснат в едно поле с 500 конфигурации на кухни , все ще трябва да отделиш една от останалите по някакъв критерии
Моите критерии , изкристализирали от ползване на наети жилища , наши правени с малко пари , чужди с малко пари , наши с много пари , тесни пригодени и негодни и всякакви мога да събера в няколко реда :

-Голямата кухня е предимно възможност да наблъскаш повече боклуци в жилището си.Готвенето НЕ Е смисъл на живота. Това не е сцена . Трябва да са те изтикали от много житейски пиески , че да се завреш там и да се почувстваш в своя си свят.
Установяваш го след като забележиш как в многото чекмеджета се въргалят почти никога неползвани екзотични джаджи , че от 50 подправки ползваш 7-8 , от 5 тави печеш в две и когато разбереш , че тия дето не могат да изпържат две яйца винаги са с две гърди пред теб във всички смисли .
-Вградените елуреди са едно голямо удобство за интериорните дизайнери , една голяма чекия на суетата керамичния плот да е тук , а фурната хей там , а мивката -алей хоп далеч , а хладилника скрит зад чупката . И едно голямо неудобство за ползващия ги. Разбираш го когато трябва да разглобят пет метра шкафлъци за да сменят един реотан или вентилатор .Когато се изметнат фурнирите от отделилите се влажна пара и топлина.
-Не обичам уреди на газ , правят ме несигурна и тревожна. В България злополуките с газ са малко като процент единствено защото газификацията е нежелана бавна , а газта-скъпа. Нивото на услугите тук са на ниво късен халколит. Разбираш го все късно. Съотношението сигурност- цена в бг е ужасно.
-Никога /ако имате възможност / не оставяйте печката котлона и микровелето барбекюто скарата в помещението на кухнята , ако тя е част от жилището отворен тип. Непременно ги изнесете на малка тераска , или в отделно помещение за целта ако строите или имате - ароматът на запръжки разплаква от умиление само в началото , докато си млад и предимно глупав. По късно смрадта на готвено ще промени теб , и всичко наоколо в не добър аспект.
Ширмата и аспирациите са нещо като да ближеш захарен памук през плексиглас. Косата ти ще мирише на пържена вещица и панировка всеки път , когато гаргите в къщи гракнат че са гладни.
- плочките наместо гръб над плота и наместо плот - плочките се почистват трудно , ако имате избор- термоустойчиви плотове , алпака и това е ;
- островът е повече гъзария ,отколкото практицизъм - а и зависи как е ситуиран и за какво се ползва.
-бар-столчетата до плот обичайно са осиротели завинаги след като майсторите ги монтират. Независимо какво дават по филмите , при най малката алтернатива / каква да е масичка/ хората просто не ги ползват.

По късно ще пусна снимки на кухни , които ми харесват , дано намера такива :mrgreen:
/Моята последна кухня е 5.60 м на една линия , с шкафове горе и долу , с отделна тераска за фурни и котлони и т.н която лично си проектирах.
Цветово е венге и италианското червено россо + инокс , преди 7 години това беха писъците на модата , мисля скаволини е /
Сега на тоо акъл , ех сега - пет пъти по малка и 10 пъти по евтино щех да мина . Ама пусти мерак аджамийски :hihihi:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

От http://www.shelterness.com/

Изображение

Изображение Масичка-количка за сервиране, която може да се скрие в шкафовете - не бях се сещала за такава опция, а от подобен уред имам нужда.

Изображение

Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1693
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: Кухни

Мнение от darina1960 »

dal написа:Мразя да готвя , това ще го отбележа че който е див фен да не ме чете нататък.
Хм ,иначе генетично важна тема , независимо че немалка част от жените им идва да подпалят жилището , и то именно откъм кухнята !
Нищо което е задължително , ежедневно и вменено в дълг предимно на единия пол не може да предизвиква перманентен романтизъм ,творчески ентусиазъм мечтания и полет на мисълта. Храненето , няма как за избягаш от него., факт. Принуден си да готвиш и да ядеш.
Напоследък мъжете се включват в готвенето , също факт. Това носи облекчението заради начуканите котлети , високите шкафове достигнати с лекота , но и нови непознати рискове пред избора на кухня- той може да счупи всичко , с лекота. :mrgreen:

И все пак , ако те пуснат в едно поле с 500 конфигурации на кухни , все ще трябва да отделиш една от останалите по някакъв критерии
Моите критерии , изкристализирали от ползване на наети жилища , наши правени с малко пари , чужди с малко пари , наши с много пари , тесни пригодени и негодни и всякакви мога да събера в няколко реда :

-Голямата кухня е предимно възможност да наблъскаш повече боклуци в жилището си.Готвенето НЕ Е смисъл на живота. Това не е сцена . Трябва да са те изтикали от много житейски пиески , че да се завреш там и да се почувстваш в своя си свят.
Установяваш го след като забележиш как в многото чекмеджета се въргалят почти никога неползвани екзотични джаджи , че от 50 подправки ползваш 7-8 , от 5 тави печеш в две и когато разбереш , че тия дето не могат да изпържат две яйца винаги са с две гърди пред теб във всички смисли .
-Вградените елуреди са едно голямо удобство за интериорните дизайнери , една голяма чекия на суетата керамичния плот да е тук , а фурната хей там , а мивката -алей хоп далеч , а хладилника скрит зад чупката . И едно голямо неудобство за ползващия ги. Разбираш го когато трябва да разглобят пет метра шкафлъци за да сменят един реотан или вентилатор .Когато се изметнат фурнирите от отделилите се влажна пара и топлина.
-Не обичам уреди на газ , правят ме несигурна и тревожна. В България злополуките с газ са малко като процент единствено защото газификацията е нежелана бавна , а газта-скъпа. Нивото на услугите тук са на ниво късен халколит. Разбираш го все късно. Съотношението сигурност- цена в бг е ужасно.
-Никога /ако имате възможност / не оставяйте печката котлона и микровелето барбекюто скарата в помещението на кухнята , ако тя е част от жилището отворен тип. Непременно ги изнесете на малка тераска , или в отделно помещение за целта ако строите или имате - ароматът на запръжки разплаква от умиление само в началото , докато си млад и предимно глупав. По късно смрадта на готвено ще промени теб , и всичко наоколо в не добър аспект.
Ширмата и аспирациите са нещо като да ближеш захарен памук през плексиглас. Косата ти ще мирише на пържена вещица и панировка всеки път , когато гаргите в къщи гракнат че са гладни.
- плочките наместо гръб над плота и наместо плот - плочките се почистват трудно , ако имате избор- термоустойчиви плотове , алпака и това е ;
- островът е повече гъзария ,отколкото практицизъм - а и зависи как е ситуиран и за какво се ползва.
-бар-столчетата до плот обичайно са осиротели завинаги след като майсторите ги монтират. Независимо какво дават по филмите , при най малката алтернатива / каква да е масичка/ хората просто не ги ползват.

По късно ще пусна снимки на кухни , които ми харесват , дано намера такива :mrgreen:
/Моята последна кухня е 5.60 м на една линия , с шкафове горе и долу , с отделна тераска за фурни и котлони и т.н която лично си проектирах.
Цветово е венге и италианското червено россо + инокс , преди 7 години това беха писъците на модата , мисля скаволини е /
Сега на тоо акъл , ех сега - пет пъти по малка и 10 пъти по евтино щех да мина . Ама пусти мерак аджамийски :hihihi:
Дал, обичам те, без да те познавам, но заради това писание още повече те обичам... :sheart: :sheart: :sheart:
На мене готвенето също не ми е от любимите занимания, но няма как... знаеш :snif: И това помещение трябва да го има. Та ще ми бъдат интересни твоите 5.60 м... Аз не разполагам с такава площ, но искам всичко да ми е "на една ръка разстояние". Укроти аджамийския ми мерак и давай снимки... Смях се с глас...самичка :tzeluvka:
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Дал, изчерпателно-духовита както винаги! :tzvetentze: Искрено ти завиждам за удоволствието да имаш кухня на Скаволини. За мен всичко, което има качествена изработка и съответно изпипване на детайлите, е удоволствие да се ползва. :daaa:
Аз пък имам романтично отношение към кухнята - като стая за готвене и споделяне. Особено зимата, когато не мога да се вихря навън в калта, обожавам да готвя и то особено последните 2-3 години, откакто хлапетата поотраснаха и ми е кеф да им правя разни вкусотийки. Тъкмо поради напрегнатото ми ежедневие, когато ходех на работа, ми беше приятно да правя нещо различно - а какво по-стоплящо семейните взаимоотношения от храна приготвена с любов / споделено винце покрай нея с половинката и прелюдия към други дейности ;) /. Не съм кулинарен корифей, не всеки ден ме обхваща музата, не правя кой-знае колко сложни и изискващи време специалитети, но го правя с удоволствие и става вкусно. Често, когато идват приятели и имат да споделят нещо, отиваме интуитивно точно в кухнята. Там между забъркването на разни съставки думите текат по-леко. Действително доста голяма част от живота ни преминава в кухнята - защо тогава да не е място, където всяка мебел е правилно поставена, достатъчно функционална, улесняваща те и да е приятна за сетивата.
roselover

Re: Кухни

Мнение от roselover »

Лично за мен, най-удобни са Г и П-образните кухни, и това което мисля да направя - Г-образна с остров, тоест полу П-образна :lol: :lol: . Просто искам всичко да ми е под ръка и съответно заветният триъгълник - мивка, печка, хладилник да е на лице в правилна пропорция на разстоянието. Острови обичам много, но по-късно ще пиша за тях.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”